TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патнички авион во Турција се лизна од писта и за малку ќе паднеше во море (ВИДЕО)

МКД - 14.01.2018

Патнички авион се излизга од аеродромска писта по слетување во турската провинција Трабзон, пренесуваат агенциите. На фотографиите и снимките кои ги објави Скај њуз се гледа патничкиот авион кој по лизгањето завршил на удолнина кој се спушта кон ...

ВИДЕО: Авион излета од пистата во северна Турција

Алсат-М - 14.01.2018

Авион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за слетување на аеродромот во Трабзон, во северниот дел на Турција. Гувернерот на округот Трабзон, Јуџел Јавуз соопшти дека при инцидентот не е повреден ниту ...