TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хороскопот го разоткрива партнерот кој што сака да ве остави

Независен - 28.01.2022

Како да препознаете дека вашиот партнер сака да раскине со вас? Доволен е хороскопски знак! Не треба долго време добро да го познавате партнерот за да почувствувате дека наскоро ќе следи раскинување и тоа од негова страна.

ФЕВРУАРИ Е ЉУБОВЕН МЕСЕЦ: Овие пет хороскопски знаци ќе ја запознаат сродната душа!

Еспресо - 28.01.2022

Февруари ќе биде љубовен месец и период од годината кога сме подготвени да направиме некои луди работи ако сме заљубени. Венера и Марс ќе се сретнат во Јарец во 16 февруари и тоа ќе придонесе со многу „жешка“ љубовна енергија.

Крајот на зимата ќе им донесе нов живот на овие 3 хороскопски знаци

Кафе пауза - 28.01.2022

Астролозите откриваат дека кон крајот на февруари 3 хороскопски знаци ќе имаат можност да започнат со позитивна трансформација, да решат некои проблеми и да се посветат на започнување нов живот – онаков каков што посакувале.

Четири најтешки датуми во февруари за секој знак: Обрнете внимание на секој потег!

Убавина и Здравје - 28.01.2022

Во вториот месец од годината постојат датуми, според зборовите на астролозите, кои може да донесат стрес во вашиот живот… Како што предвидоа астролозите во февруари ќе има четири датуми кои може да нанесат стрес на личноста која нема да успее на ...

Февруари носи 4 опасни датуми: Еве што велат астролозите

Слободен Печат - 27.01.2022

Астролозите предвидуваат дека во февруари ќе има четири „опасни“ денови кои на многумина можат да им донесат проблеми. Сепак, важно е да се знае дека многу работи на крајот од денот зависат од самите нас и како се чувствуваме во врска со она што се ...

СИТЕ ГИ ИЗБЕГНУВААТ! Никој не сака да излезе на СОСТАНОК СО ОВОЈ ЗНАК!

Попара - 27.01.2022

Многу луѓе го избегнуваат овој хороскопски знак и имаат сериозна причина за тоа Се работи за Близнаците, а едно истражување покажа дека дури 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со овој хороскопски знак.

Крајот на зимата ќе им го промени животот на овие знаци!

Попара - 27.01.2022

Точно е дека 2022 година ќе биде одбележана со влегувањето на Јупитер во Овен на 11 мај, што ќе укаже на доминација на Овенот, астролозите велат дека до крајот на зимата ќе има период кој на други знаци ќе им донесе среќа и можности кои ќе го ...

ТАЈНИТЕ НА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Работи кои секој хороскопски знак сака да ги сокрие

Еспресо - 27.01.2022

Секој хороскопски знак има свои квалитети и недостатоци, како и многу несигурности предизвикани од лошите страни. Во продолжение прочитајте ги најголемите тајни на секој знак кои тие повеќе од се би сакале да ги сокријат во себе бидејќи се срамат од ...

Хороскопски знак со кој многумина избегнуваат да се впуштат во љубовна врска, а имаат добра причина за тоа

Точка - 27.01.2022

Постојат хороскопски знаци кои е подобро да избегнувате да се забавувате со нив, ако сакате да имате стабилна и сериозна врска. Еден знак особено се истакнува, а за него многумина велат дека е далеку од идеален љубовен партнер.

ФЕВРУАРИ ЗНАЧИ СРЕЌА И НАПРЕДОК: Овие хороскопски знаци ќе се „телепортираат“ во радост

Еспресо - 27.01.2022

Февруари го навестува крајот на зимата и со тоа ветува разни изненадувања, убави промени и енергија на изобилство. Во февруари ќе се случат два многу важни астролошки настани. Прво завршува Ретроградниот Меркур , а потоа преминува во Водолија .

Со кој хороскопски знак многумина не сакаат да излезат на состанок?

Кајгана - 27.01.2022

Доколку размислувате за сериозна врска, а вашиот партнер е роден во овој хороскопски знак, добро размислете уште еднаш. Истражување спроведено од Mind Body Green откри дека 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со луѓе родени во ...

Љубовен хороскоп за февруари: ТЕРЕЗИИ наоружајте се со трпение, а еден знак го чека ЉУБОВ ОД МИНАТОТО

Екран - 27.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубовниот хороскоп носи многу пресврти во текот на февруари.

Родените на овие дати ќе доживеат љубовен крах во 2022 година, а на овие знаци срцето ќе им биде “скршено” на парчиња

Во Центар - 27.01.2022

За нив астролозите немаат добри вести, оваа година дефинитивно ќе доживеат љубовен бродолом. Според астролозите, напнати и кризни ситуации во љубовта ги очекуваат пред се оние знаци од Зодијакот на кои негативно влијае планетата Плутон.

Ова се најнервозните хороскопски знаци!

Убавина и Здравје - 27.01.2022

Секој се носи различно со нервозата и сите сме нервозни од различни причини. Според астрологијата, некои од старт се понервозни од другите. Близнаците ја имаат една од најнервозните енергии која може да се види кај хороскопските знаци.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 27 Јануари (Четврток)

Убавина и Здравје - 27.01.2022

Близнаците и Јарците се навраќаат на личност од минатото, Скорпиите ги очекува зголемен прилив на ...

Едниот е земјен, а другиот воден:Најреткиот и најчестиот хороскопски знак во кои може да се родите

Вечер Прес - 26.01.2022

Сте помислиле ли некогаш кој е НАЈРЕТКИОТ, а кој НАЈЧЕСТИОТ хороскопски знак? Хороскопскиот знак се родени најмалку припаѓа на групата земјени знаци кој е познат по својата амбиција, знак кој стои цврсто на земја и не е склон кон мечтаење.

Февруари носи голема среќа за три хороскопски знаци

Попара - 26.01.2022

Февруари е вториот месец од годината, кој го најавува крајот на студената зима. Овој месец е и љубовен месец, а носи многу изненадувања, убави промени и изобилиство енергија. Тој ќе донесе среќа за три знаци.

ОВИЕ ДВА ЗНАЦИ СЕ РОДЕНИ ЕДЕН ЗА ДРУГ! Тие се сродни души, ништо не може да ги раздели!

Попара - 26.01.2022

Ѕвездите велат дека овие два хороскопски знаци имаат силна врска и страст и дека тоа ги прави експлозивен пар… Често се прашувате кој хороскопски знак е вашата сродна душа. Можеби ова не е правило, но често е точно – тие имаат страсни, длабоки и ...

Овие два хороскопски знаци се родени еден за друг!

4NEWS - 27.01.2022

Ѕвездите велат дека овие два хороскопски знаци имаат силна врска и страст и дека тоа ги прави експлозивен пар… Често се прашувате кој хороскопски знак е вашата сродна душа. Можеби ова не е правило, но често е точно – тие имаат страсни, длабоки и ...

Дали знаете кој е најреткиот хороскопски знак?

4NEWS - 27.01.2022

Во кој хороскопски знак се родени најмалку луѓе? Тоа е знак од групата земјени знаци кој е познат по својата амбиција, знак кој стои цврсто на земја и не е склон кон мечтаење. Најреткиот хороскопски знак Можеби сте го препознале хороскопскиот знак ...

До крајот на зимата: На овие хороскопски знаци ќе им се промени животот

Женски магазин - 27.01.2022

Точно е дека 2022 година ќе биде одбележана со влегувањето на Јупитер во Овен на 11 мај, што ќе укаже на доминација на Овенот, астролозите велат дека до крајот на зимата ќе има периоди кои ќе донесат други знаци на среќа и можности кои ќе промени ...

Никој не сака да излезе на состанок со овој знак: СИТЕ ги избегнуваат!

Убавина и Здравје - 28.01.2022

Се работи за Близнаците, а едно истражување покажа дека дури 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со овој хороскопски знак. Причината е што многумина ги сметаат за лицемерни и егоцентрични, а во врските често знаат да бидат напорни, ...

Четири најтешки датуми во февруари за секој знак: Обрнете внимание на секој потег

Zoom - 28.01.2022

Во вториот месец од годината постојат датуми, според зборовите на астролозите, кои може да донесат стрес во вашиот живот… Како што предвидоа астролозите во февруари ќе има четири датуми кои може да нанесат стрес на личноста која нема да успее на ...