TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одложено рочиштето за предметот „Титаник“

Алсат-М - 15.04.2019

Заради отсуство на судијата кој го води случајот, денешното рочиште за предметот на СЈО, со кодно име „Титаник“ е одложено за 23 април. Инаку, „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази предложени од СЈО.

Одложено судското рочиште за Титаник

Р.С.Европа - 15.04.2019

Одложено е денешното судско рочиште за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Причина за тоа е отсуството на судијата кој го води предметот Огнен Ставрев. Следното е закажано за 23-ти април.

Денеска во Кривичен закажани рочишта за „Титаник“ и за „Тврдина 2“

Алсат-М - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и за „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Првиот случај се наоѓа во доказна постапка, а во него освен поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во ...

Нови рочишта: Обвинетите во „Титаник“ и „Тврдина 2“ денес на обвинителна клупа

Фактор - 15.04.2019

Осомничените за злосторничко здружување , повреда на избирачкото право, поткуп при избори или сите кои се гонат во случајот „Титаник“ денеска седнуваат на обвинителна клупа. Пред нив СЈО ќе презентира докзи а во овој предмет осомничени се Кирил ...

Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

Локално - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

Независен - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

1tv - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

24 Вести - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

Н.Македонија - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

Судења за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО

Press24 - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

А1 On - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник" и „Тврдина 2" на СЈО денеска во Кривичен

Канал5 - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник" и „Тврдина 2" на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник" се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник” и „Тврдина 2″ на СЈО денеска во Кривичен

24Инфо - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник” и „Тврдина 2″ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник” се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник” и „Тврдина 2″ на СЈО денеска во Кривичен

ММС - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник” и „Тврдина 2″ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник” се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

Опсервер - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

Нови рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО

МКД - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник" и „Тврдина 2" на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

Продолжуваат судењата за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО

еМагазин - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

Сител - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

Либертас - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

„Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО денеска во Кривичен

MakPress - 15.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се презентираат околу 5.900 материјални докази предложени од СЈО.

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник”

ММС - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев, пренесе Македонската информативна агенција.

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник“

А1 On - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Поради отсуство на судијата Ставрев одложено судењето за „Титаник“

1tv - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник“

Независен - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

„Титаник” одложено поради отсуството на судијата Ставрев

24Инфо - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник” се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник“

Либертас - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник“

Сител - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник"

Канал5 - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник" се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Судијата не дојде - Одложено судењето за Титаник

Press24 - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Судењето за „Титаник“ е одложено поради отсуство на судијата Ставрев

Нова ТВ - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник“

24 Вести - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Судењето за „Титаник“ одложено поради отсуство на судијата

МКД - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник" се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник“

MakPress - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник“

еМагазин - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи судењето за „Титаник“

ТВ21 - 15.04.2019

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата Огнен Ставрев. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази ...

Отсутен судија го одложи „Титаник“

Слободен Печат - 16.04.2019

Поради отсутниот судија Огнен Ставрев, судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство денеска е одложено, и продолжува на 23 овој месец. Предметот е во доказна постапка и се изведуваат околу 5.900 материјални докази.