TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР го казни обезбедувањето на Мијалков

24 Вести - 11.11.2019

Обезбедувањето на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков вечерва доби прекршочна пријава поради користење на флешери и хорна на возилото Сеад кое го користи обезбедувањето. Од МВР потврдија дерка вечерва во близина на хотелот „Мериот“ во центарот на ...

Пpиjaва за oбeзбeдувањето на Мијалков

365 - 11.11.2019

Вечерва во близина на хотелот „Мериот“ полициjaта запрела возило марка „Сеат“, кое го користи обезбедувањето на поранешниот директор на УБК – Сашо Мијалков, потврдуваат од МВР. Возилото било запрено поради користење на флешери и хорна, поради што ...

Пријава за обезбедувањето на Мијалков

Centar - 11.11.2019

Вечерва во близина на хотелот Мериот во Скопје полицијата го запрела возилото Сеат на лице од Скопје, обезбедување на екс директорот на УБК Сашо Мијалков и му ги одзела флешерите и хорна што нелегално ги имал на возилатс, а му пишале и пријава.

Обезбедувањето на Мијалков заработи прекршочна

+инфо - 11.11.2019

Обезбедувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков вечерва доби прекршочна пријава поради користење на флешери и хорна на возилото „сеад“ кое го користи обезбедувањето, јави 24 вести.

МВР го казни обезбедувањето на Мијалков – одземени флешери и хорна од возилото

Либертас - 11.11.2019

Обезбедувањето на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков вечерва доби прекршочна пријава поради користење на флешери и хорна на возилото Сеат кое го користи обезбедувањето, објави ТВ24 . Од МВР потврдија дерка вечерва во близина на хотелот „Мериот“ во ...