TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркел одрече дека пие апчиња за слабеење

Локално - 14.08.2019

Меган Маркл не зема апчиња за слабеење. Тоа го објави ова самата откако компанија за додатоци се обиде да се рекламира на нејзин грб. Производот се нарекува „Кето губење на тежината“. Информациите за него на Интернет содржат слики од војвотката од ...

Восочната фигура на Меган одвоена од Хари

Макфакс - 14.08.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (38) ја доби својата восочна фигура во лондонскиот музеј на восочни фигури пред да се омажи за принцот Хари (34) минатата година. Фигурите беа поставени една до друга, но сега се разделени.

Голема неправда и стрес за Меган: Кралското семејство мора да ја заштити

Женски магазин - 14.08.2019

Меган Маркл стана жртва на бројни негативни коментари откако во мај го роди синот Арчи, првото нејзино дете со принцот Хари, вели стручњакот за односи со јавност Том Бурлет. „Меган е изложена на неправедно потсмевање и на јавен линч.

Двете изјави со кои Меган и Хари ги навредија Кејт и Вилијам

Црнобело - 14.08.2019

Кралицата ужива летниот период да го минува во нејзиниот замок во Шкотска заедно со најблиските, но зошто Кејт и Вилијам овојпат го одложуваат одењето? Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ја одложуваат нивната посета на кралицата во замокот Балморал за ...

Зошто толку многу луѓе ја мразат Меган Маркл?

Локално - 13.08.2019

Весникот „Гардијан“ објави подкаст на тема: „Зошто толку многу луѓе ја мразат Меган Маркл?“ Војвотката од Сасекс е дел од кралското семејство веќе една година, но секојдневните коментари на нејзина адреса не запираат.

(ФОТО) Меган Маркл станала жртва на „посрамување на мајките”!

Екран - 13.08.2019

Војвотката од Сасекс станала жртва на други мајки кои ја посрамуваат и Бакингамската палата мора да поработи на тоа, смета Том Бурлет, стручњак за ПР. „Откако роди, Меган минува низ доста непотребни ситуации.Изгледа дека многумина работат против ...

Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени?

Црнобело - 13.08.2019

Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – што открива војвотката со овој „драматичен“ потег? Експертите за говор на тело многупати ни откриваат што значат гестикулациите на славните личности, посебно на членовите на ...

Принцот Хари се скрал со својот брат и тоа поради сопругата Меган Маркл!

Вистина.мк - 13.08.2019

Кралското семејство постојано е под лупа на јавноста, а се вели дека избувнала нова расправија меѓу браќата, токму поради своите сопруги, а тоа ја изненади јавноста. Една вечер, откако Кејт и Вилијам ги испратиле децата да спијат, Хари почнал со ...

Пријателите на принцот Хари не ја канат Меган на дружење

Макфакс - 13.08.2019

И покрај тоа што јавноста во Велика Британија ѝ е многу наклонета, Меган Маркл не е добро прифатена од пријателите на принцот Хари. Различниот начин на живеење и однесување влијаеше Меган да не се вклопи во високото општество на кое му припаѓа ...

Фараж : Меган му ја намали популарноста на принцот Хари

Канал5 - 12.08.2019

Лидерот на британската опозиција , Најџел Фараж ги критикуваше членовите на кралското семејство и рече дека популарноста на принцот Хари нагло се намалила откако ја сретнал Меган Маркл. Фараж на конференција на десничарските партии во Австралија ...

ХАРИ СИ ГО „ПОДБРА“ СЕМЕЈСТВОТО: Меган само седела и молчела

Слободен Печат - 12.08.2019

Принцот Хари побара посилна поддршка за својата сопруга Според неколку британски таблоиди, во кралското семејство избил нов конфликт, овојпат меѓу браќата Вилијам и Хари, поради нивните сопруги.

Друштвото на принцот Хари не сака да ја дружи Меган Маркл, ја сметаат за непристојна!

Убавина и Здравје - 12.08.2019

И покрај тоа што јавноста во Велика Британија ја сака, Меган Маркл кај пријателите на принцот Хари не е најдобро примена. Различениот начин на живот и однесување ја чинеше Меган во високото друштво на кое и припаѓа нејзиниот сопруг.

Зошто толку многу луѓе ја мразат Меган Маркл?!

Убавина и Здравје - 13.08.2019

Весникот „Гардијан “ објави подкаст на тема: „Зошто толку многу луѓе ја мразат Меган Маркл?“ Војвотката од Сасекс е дел од кралското семејство веќе една година, но секојдневните коментари на нејзина адреса не запираат.