TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа, се наоѓа во животна опасност

Фокус - 14.06.2018

Дваесет и тригодишен струмичанец е тешко повреден откако настана судир меѓу мотоцикл и автомобил, информираа од МВР. Според полицијата, вчера во 18.00 часот на регионалниот пат Струмица-с.Куклиш-с.Банско дошло до судир помеѓу мотоцикл „Априлија“ со ...

Страшна несреќа во Македонија, едно лице се бори за живот

Press24 - 14.06.2018

Во 18.00 часот на регионалниот пат Струмица-Куклиш-Банско дошло до судир помеѓу мотоцикл „Априлија“ со струмички регистарски ознаки, управуван од 23-годишниот С.С. од Струмица и патничко возило „Хонда“ со струмички регистарски ознаки, управувано од ...

Тешка сообраќајка во струмичко, момче се бори за живот во Ургентен

Курир - 14.06.2018

Дваесет и три годишниот струмичанец С.С. се наоѓа во животна опасност по сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на регионалниот пат Струмица-с.Куклиш-с.Банско. Од полицијата информираат дека дошло до судир помеѓу мотоцикл „Априлија“ со ...

Тешка сообраќајка во струмичко

Локално - 14.06.2018

Со тешки телесни повреди се здобил мотоциклис во сообраќајна несреќа. Сообраќајката се случила на регионалниот пат Струмица-с.Куклиш-с.Банско. Како што информира МВР, со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот С.С кој се судрил со ...

Тешка сообраќајка во струмичко, момче се бори за живот во Ургентен

Сител - 14.06.2018

Дваесет и три годишниот струмичанец С.С. се наоѓа во животна опасност по сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на регионалниот пат Струмица-с.Куклиш-с.Банско. Од полицијата информираат дека дошло до судир помеѓу мотоцикл „Априлија“ со ...

Мотоциклист се наоѓа во животна опасност по сообраќајна несреќа во Струмица

Макфакс - 14.06.2018

Дваесет и тригодишен мотоциклист се наоѓа во животна опасност по сообраќајната несреќа на регионалниот пат Струмица-с. Куклиш-с. Банско „На регионалниот пат дошло до судир помеѓу мотоцикл „априлија“ со струмички регистарски ознаки, управуван од С.С.

Сообраќајна несреќа во Струмица: Мотоциклист во животна опасност

iPortal - 14.06.2018

Дваесет и тригодишен струмичанец е тешко повреден откако настана судир меѓу мотоцикл и автомобил, информираа од МВР. Според полицијата, вчера во 18.00 часот на регионалниот пат Струмица-с.Куклиш-с.Банско дошло до судир помеѓу мотоцикл „Априлија“ со ...

Тешка сообраќајка во струмичко, момче се бори за живот во Ургентен

24Инфо - 14.06.2018

Тешка сообраќајка во струмичко, момче се бори за живот во Ургентен Дваесет и три годишниот струмичанец С.С. се наоѓа во животна опасност по сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на регионалниот пат Струмица-с.Куклиш-с.Банско.

Мотоциклист се наоѓа во животна опасност по сообраќајка во Струмица

Точка - 14.06.2018

Дваесет и тригодишен мотоциклист се наоѓа во животна опасност по сообраќајка на регионалниот пат Струмица-с.Куклиш-с.Банско. „На регионалниот пат дошло до судир помеѓу мотоцикл „Априлија“ со струмички регистарски ознаки, управуван од С.С.

Тешка сообраќајка вчера кај Струмица: Tешко повреденo 23 – годишно момче, се бори за живот на скопските клиники

Република - 14.06.2018

Вчера околу 18.00 часот на регионалниот пат Струмица- с.Куклиш- с.Банско дошло до судир помеѓу мотоцикл „Априлија“ со струмички регистарски ознаки, управуван од С.С. (23) од Струмица и патничко возило „Хонда“ со струмички регистарски ознаки, ...