TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган: 500- те станови во Албанија ќе ги изградиме најдоцна за една година

Алсат-М - 09.12.2019

На донаторската конференција организирана од турската влада со учество на држави од исламската конференција, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган посветил повеќе од половина од својот говор на апелирање да и се помогне на Албанија во санирање на ...

Серија земјотреси ја погодија Италија

Тера - 09.12.2019

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала рано утрово во 04:37 часот е регистриран во Италија. Епицентарот на земјотресот бил на 26 километри северно од Фиренца. По овој силен потрес следувале серија на послаби земјотреси.

Потреси ја погодија Италија, железничкиот сообраќај сопрен

Нетпрес - 09.12.2019

Земјотрес го погоди подрачјето северно од Фиренца во понеделникот утрото, при што се оштетени неколку згради, а железничкиот сообраќај поради претпазливост е привремено запрен. Потресот со магнитуда од 4,8 степени според Рихтер ги погоди централни ...

Земјотрес од 4,8 по Рихтер ја погоди околината на Фиренца

А1 On - 09.12.2019

Земјотрес со јачина од 4,8 степени ја погоди околината на Фиренца во северна Италија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Земјотресот е регистриран во 04:37 часот, на 26 километри северно од Фиренца на длабочина од околу девет ...

Силни земјотреси во Италија и Албанија утрово

Скопје24 - 09.12.2019

Утрово силен земјотрес со јачина од 4.8 степени според рихтер ја погоди централна Италија. Земјотресот се случил на 29км од Фиренца во 3 часот и 37 минути. По овој земјотрес следуваа и низа послаби на истата локација.

Рама во Истанбул на донаторска конференција за санирање на последиците од катастрофалниот земјотрес

А1 On - 08.12.2019

Албанскиот премиер Еди Рама, престојува во Република Турција,каде по средбата со претседателот Реџеп Таип Ердоган, заедно учествуват на донаторска конфренција, што се одржува во Истанбул, за помош по катастрофалниот земјотрес во Албанија.

Три земјотреси за 30 минути ја стресоа Италија

Press24 - 08.12.2019

Серија од три земјотреси ја стресоа Италија во рок од 30 минути. Првиот земјотрес се случил синоќе во 22:55 минути со магнитуда од 3.7 степени според Рихетр, во 23:16 минути регистриран е нов земјотрес со 3.4 степени според Рихетровата скала, а по ...

Нов земјотрес во Албанија

Тера - 08.12.2019

Синоќа 14 минути по полноќ е регистриран нов земјотрес во Албанија со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот на земјотресо бил на 38 километри северозападно од Тирана.

Серија од три земјотреси во рок од триесет минути во Италија

Слободен Печат - 08.12.2019

Паниката и стравот ги натераа жителите на ова подрачје да останат на улиците цела ноќ. Во сабота навечер во Италија се регистрирани три земјотреси. Првиот во 22:55 минути со магнитуда од 3.7 степени според Рихетровата скала во близина на Акуила.

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени ја стресе Албанија

А1 On - 08.12.2019

Нови земјотрес е регистриран во Албанија со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот го регистрираше Сеизмолошкиот институт на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот се наоѓа на 18 километри јужно од Медова.

Повторно земјотрес во Албанија - Се стресе и Црна Гора

Press24 - 08.12.2019

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора. Земјотресот бил регистриран од страна на Сеизмолошкиот институт на Црна Гора во текот на ноќта, а епицентарот бил 18 километри јужно од ...

Нов земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Макфакс - 08.12.2019

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора, пренесе агенцијата „Танјуг“. Земјотресот бил регистриран од страна на Сеизмолошкиот институт на Црна Гора во текот на ноќта, а епицентарот ...

Регионот се тресе, серија земјотреси во Грција

Сител - 08.12.2019

Земјотрес со магнитуда од 4,4 степени по Рихтер го погоди вчера грчкиот остров Крит, соопшти Атинскиот институт за геодинамика. Земјотресот се почувствувал околу 17 часот, а епицентарот бил на 28 километри југозападно од градот Сфакија, на длабочина ...

АЛБАНИЈА ПОВТОРНО СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес од 4,2 степени, кој бил почувствуван и во Црна Гора

Слободен Печат - 08.12.2019

Земјотресот го регистрираше Сеизмолошкиот институт на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот се наоѓа на 18 километри јужно од Медова. Новиот земјотрес регистриран во Албанија бил со јачина од 4,2 степени по Рихтер, а се почувствувал и во Црна ...

Нов земјотрес во Албанија

Локално - 01.02.2020

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтерова скала го погоди синоќа албанскиот пристаништен град Драч, соопшти Националниот геофизички институт. Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Луѓето во Албанија немаат мир, повторно земјотрес со јачина од 4,2 степени

еМагазин - 08.12.2019

Сеизмолошкиот институт на Црна Гора регистрирал земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова. Земјотресот бил регистриран 15 минути по полноќ, а бил почувствуван и во Црна Гора.

АЛБАНИЈА УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес, почувствуван до Црна Гора

Фактор - 08.12.2019

Нов земјотрес е регистриран во Албанија со магнитуда од 4,2 степени по Рихтер, а се почувствувал и во Црна Гора. Земјотресот го регистрирал Сеизмолошкиот завод на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот бил јужно од Медова.

Албанија погодена со нов земјотрес од 4,2 степени: се тресе и Црна Гора

Магазин - 08.12.2019

Новиот земјотрес кој беше регистриран во Албанија со јачина од 4,2 степени по Рихтер, се почувствува и во Црна Гора. Силниот земјотрес го регистрираше Сеизмолошкиот институт на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот се наоѓа на 18 километри ...

Тлото не мирува: Нов земјотрес го стресе Крит

А1 On - 07.12.2019

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево го погоди Крит, соопшти Националната опсерваторија на Атинскиот национален институт за геодинамика. Епицентарот на земјотресот беше длабок 30 километри во водите јужно од Крит, јавува АНА.

Серија земјотреси во Грција: Последниот со јачина од 4.4 стапени според Рихтер

Слободен Печат - 07.12.2019

Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар соопшти дека земјотресот бил со јачина од 4,5 степени по Рихтер. Засега нема информации за причинетата штета. Земјотрес со јачина од 4,4 степени го погоди грчкиот остров Крит, соопшти атинскиот институт за ...

Серија земјотреси на Крит

Макфакс - 07.12.2019

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладенво го погоди грчкиот остров Крит, соопшти Институтот за геодинамика на Националната опсерваторија во Атина. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 30 километри во водите јужно од Крит, пренесе ...

Серија земјотреси на Крит

24Инфо - 07.12.2019

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладенво го погоди грчкиот остров Крит, соопшти Институтот за геодинамика на Националната опсерваторија во Атина. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 30 километри во водите јужно од Крит, пренесе ...

АЛБАНИЈА УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес, почувствуван до Црна Гора

Курир - 08.12.2019

Нов земјотрес е регистриран во Албанија со магнитуда од 4,2 степени по Рихтер, а се почувствувал и во Црна Гора. Земјотресот го регистрирал Сеизмолошкиот завод на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот бил јужно од Медова.

Се се тресело: Нов земјотрес во Албанија и Црна Гора

Република - 08.12.2019

Нов земјотрес е регистриран во Албанија со магнитуда од 4,2 степени по Рихтер, а се почувствувал и во Црна Гора. Земјотресот го регистрирал Сеизмолошкиот завод на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот бил јужно од Медова.

АЛБАНИЈА УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес, почувствуван до Црна Гора

Скопје24 - 08.12.2019

Нов земјотрес е регистриран во Албанија со магнитуда од 4,2 степени по Рихтер, а се почувствувал и во Црна Гора. Земјотресот го регистрирал Сеизмолошкиот завод на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот бил јужно од Медова.

Нов земјотрес ја стресе Албанија, се почувствувал и во Црна Гора

Фокус - 08.12.2019

Албанија ја затресе нов земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер, кој се почувствувал и во Црна Гора. Земјотресот го регистрираше Сеизмолошкиот институт на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот се наоѓа на 18 километри јужно од Медова.

Нов земјотрес во Албанија

Нетпрес - 12.04.2020

Нов земјотрес со јачина од 2 степени утрово ја стресе Албанија. Епицентарот бил на 20 километри од градот Корча. Потресот бил на длабочина од 7 километри. Вчера во истиот град имаше земјотрес.

Нов земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Н.Македонија - 08.12.2019

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора, пренесе агенцијата „Танјуг“. Земјотресот бил регистриран од страна на Сеизмолошкиот институт на Црна Гора во текот на ноќта, а епицентарот ...

Во Албанија паника! Нов земјотрес, почувствуван и во Црна Гора

MTM - 08.12.2019

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора, пренесе агенцијата „Танјуг“. Земјотресот бил регистриран од страна на Сеизмолошкиот институт на Црна Гора во текот на ноќта, а епицентарот ...

Земјотрес од 4,2 степени во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Скопје1 - 08.12.2019

Сеизмолошкиот институт на Црна Гора регистрирал земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова. Земјотресот бил регистриран 15 минути по полноќ, а бил почувствуван и во Црна Гора.

Нов земјотрес во Албанија од 4,2 степени по Рихтер

Р.С.Европа - 08.12.2019

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора. Земјотресот бил регистриран од страна на Сеизмолошкиот институт на Црна Гора во текот на ноќта, а епицентарот бил 18 километри јужно од ...

Тлото не престанува да се тресе: Нов земјотрес во Албанија

Centar - 08.12.2019

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора, пренесе агенцијата „Танјуг“. Земјотресот бил регистриран од страна на Сеизмолошкиот институт на Црна Гора во текот на ноќта, а епицентарот ...

Нов земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

24Инфо - 08.12.2019

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора, пренесе агенцијата „Танјуг“. Земјотресот бил регистриран од страна на Сеизмолошкиот институт на Црна Гора во текот на ноќта, а епицентарот ...

Албанија ја погоди нов земјотрес од 4,2 степени

+инфо - 08.12.2019

Потресот бил со среден интензитет, а епицентарот е регистриран на длабочина од осум километри, јавија црногорските медиуми. Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора, пренесе ...

Нов земјотрес во Албанија со јачина 4.2 степени

ТВ21 - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Нов земјотрес во Албанија

24 Вести - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени синоќа ја погоди Албанија, бил почувствуван и во Црна Гора

iPortal - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Нов земјотрес од 4,2 степени според Рихтер ја погоди Албанија

MakPress - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Нов земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Точка - 08.12.2019

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора, пренесе агенцијата „Танјуг“. Земјотресот бил регистриран од страна на Сеизмолошкиот институт на Црна Гора во текот на ноќта, а епицентарот ...

Нов земјотрес во Албанија

4NEWS - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Нов земјотрес во Албанија

Сител - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Тлото во Албанија повторно се стресе

Вечер Прес - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Нов земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Алсат-М - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Нов земјотрес во Албанија, почувстуван во Црна Гора

ММС - 08.12.2019

Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора. Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од ...

Нов земјотрес во Албанија

Опсервер - 01.02.2020

– Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтерова скала го погоди синоќа албанскиот пристаништен град Драч, соопшти Националниот геофизички институт. Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Три земјотреси за 30 минути: Се тресеше и Италија

Курир - 08.12.2019

Серија од три земјотреси ја стресоа Италија во рок од 30 минути. Првиот земјотрес се случил синоќа во 22:55 минути со магнитуда од 3.7 степени според Рихтер, во 23:16 минути регистриран е нов земјотрес со 3.4 степени според Рихетровата скала, а по ...

За 30 минути три земјотреси во Италија

Скопје1 - 08.12.2019

Три земјотреси во Италија за само 30 минути. Првиот земјотрес се случил синоќе во 22:55 минути со магнитуда од 3.7 степени според Рихетр, во 23:16 минути регистриран е нов земјотрес со 3.4 степени според Рихетровата скала, а по пет минути уште еден ...

Рама во Истанбул на донаторска конференција за санирање на последиците од катастрофалниот земјотрес

Опсервер - 08.12.2019

Албанскиот премиер Еди Рама,престојува во Република Турција,каде по средбата со претседателот Реџеп Таип Ердоган, заедно учествуват на донаторска конфренција, што се одржува во Истанбул, за помош по катастрофалниот земјотрес во Албанија.

Рама во Истанбул на донаторска конференција за санирање на последиците од катастрофалниот земјотрес

Слободен Печат - 08.12.2019

Во своето обраќање, Рама го истакнал трагичниот биланс од земјотресот што неговата земја ја погоди утрото на 26 ноември, заблагодарувајќи се на Турција и турскиот народ за покажаната солидарност.

Рама во Истанбул на донаторска конференција за санирање на последиците од катастрофалниот земјотрес

Либертас - 08.12.2019

Албанскиот премиер Еди Рама,престојува во Република Турција,каде по средбата со претседателот Реџеп Таип Ердоган, заедно учествуват на донаторска конфренција, што се одржува во Истанбул, за помош по катастрофалниот земјотрес во Албанија.