TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче најави нова мерка: Влез само со две дози на вакцина

Скопје инфо - 17.09.2021

Министерот за здравство Венко Филипче, во изјава за медиумите, денеска информираше дека во болниците има доволно слободни кревети за хоспитализација на заразени од корона вирус. -Во некои градови се намалува бројот на пациенти.

Филипче: Вирусот се шири помеѓу невакцинираните

Фокус - 17.09.2021

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција говореше за состојбата со корона вирусот во Македонија. Како што истакна тој, од наредниот месец ќе биде потребна потврда за целосно вакцинирани граѓани, нешто што важеше само за ...

Филипче: Над 90 проценти од починатите пациенти се невакцинирани

Слободен Печат - 17.09.2021

Се намалува бројот на пациенти во државава. ИЈЗ направи анализа и се забележува дека секојдневно има околу 500 нови дијагностицирани на ден, изјави денеска министерот за здравство, Венко Филипче .

Филипче: Таму каде што сега се бара една доза на вакцина, од октомври ќе се бара сертификат за целосна имунизација

ТВ21 - 17.09.2021

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска кажа дека во октомври ќе биде предложена мерка, односно дека ако сега влезот во сите угостителски објекти како и други институции е можен со една доза, од октовмри ќе се бара сертификат за целосна ...

Од октомври не може да се влегува во молови и ресторани со примена една доза на вакцина

Локално - 17.09.2021

Од октовмри ќе се бара сертификат за целосна имунизација за влез во сите угостителски објекти како и други институции, како дополнение на мерката „една доза вакцина“, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче.

Филипче: Од октомври ќе се бара сертификат за две примени вакцини за влез во затворено

Република - 17.09.2021

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конфренција соопшти дека се планира од октомври за влез во затворени простори ќе треба да се покаже сертификат за примени две дози вакцина против ковид-19.

Филипче: Од октомври ќе се бара сертификат за две примени вакцини, со една доза нема да можете да влегувате во ...

Zoom - 17.09.2021

Се уште министерот за здравство Венко Филипче одржа прес конференција на која соопшти неколку детали околу пандемијата со коронавирусот. Како што вели тој, има благ пад на новозаразени, што можеби укажува на стивнување на овој бран.

ЗАОСТРУВАЊЕ НА МЕРКАТА Од октомври наместо со една, влез ќе биде дозволен за целосно имунизирани

+инфо - 17.09.2021

Во однос на вакцинацијата, таа добро се спроведува, но има намалување во интересот, на околу 2.000 дневно. Вкупно се вакцинирани 37% од населението, информира Филипче. Министерот за здравство Венко Филипче, денеска кажа дека во октомври ќе биде ...

Филипче: Од октомври во ресторани и кафулиња само со двојна доза вакцина

Lider - 17.09.2021

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска кажа дека во октомври ќе биде предложена мерка, односно дека ако сега влезот во сите угостителски објекти како и други институции е можен со една доза, од октовмри ќе се бара сертификат за целосна ...

Филипче: Од октомври влез во затворено со сертификат за две примени вакцини

Сител - 17.09.2021

Министерот за здравство Венко Филипче денеска информираше дека во болниците има доволно слободни кревети за хоспитализација на заразени од корона вирус. - Во некои градови се намалува бројот на пациенти.

Вирусот се шири помеѓу невакцинираните, тврди Филипче

Курир - 17.09.2021

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција говореше за состојбата со корона вирусот во Македонија. Како што истакна тој, од наредниот месец ќе биде потребна потврда за целосно вакцинирани граѓани, нешто што важеше само за ...

Филипче: Вирусот се шири помеѓу невакцинираните

Press24 - 17.09.2021

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција посочи дека од наредниот месец ќе биде потребен сертификат за целосно вакцинирани граѓани, нешто што важеше само за граѓани кои примиле една доза на вакцина.

Нова мерка: Влез во молови и ресторани само со две дози

Скопје24 - 17.09.2021

Министерот за здравство Венко Филипче, во изјава за медиумите, денеска информираше дека во болниците има доволно слободни кревети за хоспитализација на заразени пациенти. – Во некои градови се намалува бројот на пациенти.

Филипче: Вирусот се шири помеѓу невакцинираните

Република - 17.09.2021

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција посочи дека од наредниот месец ќе биде потребен сертификат за целосно вакцинирани граѓани, нешто што важеше само за граѓани кои примиле една доза на вакцина. истакна Филипче.

Филипче најави нова мерка: Влез само со две дози на вакцина

Centar - 17.09.2021

Министерот за здравство Венко Филипче, во изјава за медиумите, денеска информираше дека во болниците има доволно слободни кревети за хоспитализација на заразени од корона вирус. -Во некои градови се намалува бројот на пациенти.

Филипче најави нова мерка: Влез само со две дози на вакцина

Курир - 17.09.2021

Министерот за здравство Венко Филипче, во изјава за медиумите, денеска информираше дека во болниците има доволно слободни кревети за хоспитализација на заразени од корона вирус. -Во некои градови се намалува бројот на пациенти.

Од октомври угостителските објекти само за ревакцинирани

Либертас - 17.09.2021

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција посочи дека од наредниот месец ќе биде потребен сертификат за целосно вакцинирани граѓани, нешто што важеше само за граѓани кои примиле една доза на вакцина.