TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гостински победи на Јувентус и Лацио

Нетпрес - 01.07.2020

Јувентус и Лацио со гостински победи во 29-то коло од италијанската Серија А останаа на истите позиции во борбата за титулата во која девет натпревари до крајот на првенството актиелниот првак од Торино има четири бодови предност пред тимот од Рим.

Џенова не успеа да го запре Јувентус, Пандев влезе предоцна (ВИДЕО)

SportMedia - 30.06.2020

Џенова се чини беше без шанси за добар резултат на вечерашниот дуел со Јувентус и загуби убедливо со 3:1. Горан Пандев беше на клупата, влезе предоцна на десетина минути пред крајот и се чини не можеше да стори ништо повеќе во битката за опстанок.

Јувентус со три спектакуларни гола ја преслуша Џенова (Видео)

Дерби - 30.06.2020

Јувентус беспрекорно одговори на новата победа која Лацио ја оствари со пресврт, откако во вечерниот термин одигра бравурозно второ полувреме во кое видовме дури четири погодоци. Италијанскиот првак беше неутрализиран од фантастичниот Перин во ...

ВИДЕО: Волшебни голови на ѕвездите на Јуве против немоќната Џенова

Gol.mk - 30.06.2020

Горан Пандев одигра петнаесетина минути во поразот на Џенова од лидерот Јувентус со 1-3 (0-0) во дуелот од 29. коло на Серија А . Лидерот на табелата во Серија А покажа моќ и во најдоброто издание по рестарот на шампионатот целосно го надигра тимот ...

Јуве го собра целиот плен во Џенова, Пандев и другарите немоќни

TopSport - 30.06.2020

Италијанскиот шампион Јувентус повторно се одлепи на 4 бода директниот конкурент, Лацио на врвот на табелата во Серија А. Момците предводени од Маурицио Сари предмалку, со одлична игра во вторите 45 минути го скршија отпорот на екипата на Џенова ...

Евроголови на Роналдо и Коста, Пјаниќ се одјави со асистенција и победа на Јувентус (Видео)

Спортманија - 30.06.2020

Шампионот лесно ја победи Џенова со 3:1, во меч на кој Горан Пандев одигра 15-на минути Јувентус го скрши отпорот на Џенова со голови во второто полувреме и со победа од 3:1 остана лидер на табелата во Серија А. Пауло Дибала со убав гол во 50.

Прекрасен гол на Роналдо, уште поубав на Даглас Коста, Јуве лесно ја победи Џенова (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.06.2020

Јувентус рутински со 3-1 победи на гостувањето кај Џенова, Пандев го одигра финишот од мечот, неговиот тим ја продолжува грчевитата борба за опстанок. Јувентус ја оправда фаворитската улога во Џенова и лесно дојде до трите бода иако во првиот дел не ...

Јувентус не ја дава титулата во Серија А, одржува социјална дистанца со Лацио (ВИДЕО)

Слободен Печат - 30.06.2020

Актуелниот шампион Јувентус ја задржа предноста од четири бода во однос на Лацио и по 29. коло од Серија А. „Старата дама“ со 1:3 славеше на гостувањето кај Џенова за која капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев, кој во игра влезе во ...

ВИДЕО: Маестрален Јувентус, магија на Дибала и Коста – бомба од Роналдо против Џенова

Дриблинг - 30.06.2020

Јувентус одново има предност од четири бода во однос на Лацио на врвот на табелата во Серија А откако славеше на гостувањето кај Џенова со 3:1 во 29 коло. Откако првото полувреме не донесе гол а Јувентус имаше сериозна доминација, серијата ...

Јувентус подобар од Џенова, Роналдо го постигна 700. гол (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.06.2020

Јувентус победи против Џенова со 3-1 во 29. коло од италијанската Серија А, а притоа Кристијано Роналдо стигна до бројката од 700 голови во кариерата. Пауло Дибала ја погоди мрежата на Џенова во 50.

ВИДЕО: Јуве впиша нов триумф – тимот на Сари направи уште еден чекор кон Скудето

Спортклуб - 30.06.2020

„Старата дама“ продолжува триумфално да чекори кон ново Скудето, вечерва победија и на гостувањето кај Џенова и Горан Пандев со резултат 1:3. Иако првото полувреме беше доста тврдо и со калкулирање кај двете страни, сепак во вториот дел видовме ...

ВИДЕО: Роналдо повторно покажа моќ и ја „искина“ мрежата на Џенова

Gol.mk - 30.06.2020

Екипата на Јувентус е пред нова победа во Серија А, откако на вечерашното дерби на гости кај Џенова има сигурно водство од 0-2. На самиот старт од вториот дел Пауло Дибала ја измеша домашната одбрана и погоди прва радост на Јуве, додека само шест ...

Majсторија на Даглас Коста против Џенова (ВИДЕО)

Спортски - 30.06.2020

Вечерва Јувентус игра против Џенова и е пред нова победа бидејќи води со 0:3. Третиот гол беше дело на Бразилецот Даглас Коста кој изведе вистинска мајсторија. Матија Перин кој иако прими три гола вечерва беше одличен, сепак при овој удар на Коста ...

ВИДЕО: Роналдо со бравура против Џенова – ваков гол постигнува по цели 611 дена

Спортклуб - 30.06.2020

Пред самиот крај на мечот Џенова – Јувентус, гостите од Торино водат со 1:3. Посебно атрактивен гол на оваа средба постигна Кристијано Роналдо од дваесетина метри, каде немоќен беше голманот на Џенова.

Лацио се испраксира за пресврти, вечерва жртвата е Торино

TopSport - 30.06.2020

Лацијалите пред неколку дена со пресврт ( со обложувачки речник од 2 во 1) загубија од Аталанта. По неколку дена повторно со пресврт од 2 во 1 славеа дома против Фиорентина, а вечерва пак со пресврт, овојпат од 1 во 2 славеа на гостувањето кај ...

Хет-трик вртелешки на Лацио – Пресвртите им станаа заштитен знак на Бјанкочелестите

Спортманија - 30.06.2020

Второпласираната екипа во Серија А одигра три меча во пост-корона ерата и третпат одигра со пресврт, а вторпат победи, вечерва со 2:1 против Торино Екипата на Лацио се специјализира за пресврт на натпреварите во Серија А во пост-корона ерата и на ...

Сонот за Скудето се уште живее – Лацио режираше нов пресврт и нова победа

Спортклуб - 30.06.2020

За Лацио и понатаму живее сонот за Скудето, откако денеска со пресврт дојдоа до нова победа во Серија А. На мечот во Торино, Андреа Белоти уште во 5 минута им носи водство на домашните, за во вториот дел Лацио да го запали моторот и да се избори за ...

Лацио со пресврт и победа ја продолжува потерата по Јувентус (ВИДЕО)

SportMedia - 30.06.2020

Иако губеа на полувреме со 1:0, фудбалерите на Лацио со два гола во второто полувреме приредија комплетен пресврт на стадионот во Торино победувајќи го домашниот тим со 2:1 и повторно приближувајќи се до лидерот Јувентус на само еден бод разлика.

Храбриот Лацио направи пресврт и славеше повторно, Јуве нема да има мир до самиот крај!

Sport M - 30.06.2020

Лацио славеше во 29-то коло од италијанската Серија А во Торино со 2:1. Лацио неодамна беше поразен од Аталанта, 2:3 иако имаа водство од 2:0, а на следните два меча губеја со 1:0, па победија со 2:1. Прво до Фиорентина па вечерва во Торино.

ВИДЕО: Пароло му пресуди на Торино, Лацио не се предава во битката за титулата

Gol.mk - 30.06.2020

Екипата на Лацио со пресврт славеше триумф кај Торино од 1-2 (1-0), во првиот дуел од 29 коло од Серија А . Лацијалите не отворија најдобро, но Имобиле и капитенот Пароло му донесоа пресврт.

Лацио со нов пресврт во Торино стигна до значајни три бода во битката за трофејот (Видео)

Дерби - 30.06.2020

Лацио изминатиов викенд со доста среќа и со помош на судиите оствари победа против Фиорентина, а вечерва одново освои значајни три бода со пресврт, овојпат на гостувањето во Торино. Тимот од италијанската престолнина повторно лошо го стартуваше ...

Лацио со нов пресврт до победа – трката за скудетото продолжува

Екипа - 30.06.2020

Лацио нема намера да се откаже од трката за скудетото во Калчо-лигата, откако римскиот клуб втор натпревар по ред успеа да стигне до победа иако на полувреме се наоѓаше во негатива од 1-0.

ВИДЕО: Лацио не се откажува од титулата, со пресврт до победа во Торино

Дриблинг - 30.06.2020

Екипата на Лацио славеше на гостувањето кај Торино со 2:1 со пресврт 29 коло во Серија А и со ова дојде на еден бод до Јувентус кој во ова коло игра со Џенова. Домаќинот одлично го отвори натпреварот, поведе со голот на Белоти во 5 минута од пенал.

Лацио со пресврт против Торино ја одржа битката за Скудетото (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.06.2020

Лацио триумфираше на гостувањето кај Торино со 2-1, па така ја одржа битката за Скудетото со Јувентус. Белоти донесе водство за Торино во петтата минута од мечот, по што Лацио ја презема доминацијата и успеа во вторите 45 минути да направи целосен ...

ФОТО: Навивачите на Јувентус може да здивнат, Пандев е на клупата на Џенова

Дриблинг - 30.06.2020

Џенова е домаќин на Јувентус во 29 коло од Серија А. Шампионот претходно објави фотографија со Пандев против „Старата Дама“ со што покажа дека суште не може да ги заборави фантастичните партии на нашиот капитен против нив.

Јувентус обично доаѓа со автобус во Џенова, тоа не беше случај денес

Sport M - 30.06.2020

Фудбалерите на Јувентус гостуваат во Џенова, а гостите скоро доцнеја за овој натпревар. Поради сообраќаен метеж во Лигурија поради масовните поправки на патот, Јувентус мораше да лета за Џенова за дуелот од 29-то коло од Серија А против Џенова.

ФОТО: Нова шанса за Имобиле за нов рекорд во Серија А

Дриблинг - 30.06.2020

Фудбалерите на Лацио атакуваат на 21 победа сезонава во Серија а на денешното гостување кај Торино. Првиот стрелец на на Лацио воедно и во Калчо лигата, Чиро Имобиле очекувано е во почетниот тим на „Лацијалите“ и има шанса да го подобри рекордот кој ...

Дали во Јувентус претераа? На пат до Џенова од 180 километри заминаа со авион!

Спортманија - 30.06.2020

Челниците на Старата дама не сакаа да ризикуваат. Јувентус вечерва ќе гостува кај Џенова во меч кој е многу важен за двата тима. Домаќините грчевито се борат за опстанок, додека Старата дама е на пат да стигне до нова титула во Серија А.

Пандев на Јуве пред 16 години му даде незаборавен гол, уште му се плашат (Видео)

Спортманија - 30.06.2020

Струмичанецот му даваше голови на Јувентус како играч на Лацио, Наполи и Џенова. Горан Пандев е еден од ретките фудбалери на кои му лежи големиот Јувентус како противник. Македонскиот репрезентативен капитен во кариерата има постигнато неколку убави ...

Пандев ќе биде најголема закана, но Јуве сака што побрзо да ја одбрани титулата

Спортманија - 30.06.2020

За да докажат дека имаат квалитет да останат во елитата, Џенова ќе мора да му парира на фаворитот Горан Пандев и Џенова вечерва (21:45 часот) на „Луиџи Ферарис“ го пречекуваат актуелниот првак и фаворитот за титулата во Серија А, тимот на Јувенутс.

Серија А: „Гранде“ Пандев повторно на мегдан со Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 30.06.2020

Денеска на програмата се првите два натпревари од 29 коло во најсилното италијанско првенство. На стадионот Луиџи Ферарис“ силите ќе ги одмерат Џенова и Јувентус (21.45 часот), дуел важен и за двете екипи.

ФОТО: Пандев вечерва го пречекува Јувентус, екипа која му е „омилена тема“

Дриблинг - 30.06.2020

Вечерва во Серија А се играат две средби, Торино го пречекува Лацио, додека Џенова е домаќин на Јувентус. Натпреварот меѓу шампионот на Италија и Џенова е поинтересен за нас, Горан Пандев ќе има нова шнаса за голови против „старата дама“… Сепак ...

Лацио се испраксира за пресврти, вечерва жртвата е Торино

Макфакс - 30.06.2020

Лацијалите пред неколку дена со пресврт ( со обложувачки речник од 2 во 1) загубија од Аталанта. По неколку дена повторно со пресврт од 2 во 1 славеа дома против Фиорентина, а вечерва пак со пресврт, овојпат од 1 во 2 славеа на гостувањето кај ...

„Бомба“ на Роналдо, мајсторија на Даглас Коста за лесна победа на Јуве над Џенова (ВИДЕО)

МКД - 30.06.2020

Јувентус рутински со 3-1 победи на гостувањето кај Џенова, Пандев го одигра финишот од мечот, неговиот тим ја продолжува грчевитата борба за опстанок. Јувентус ја оправда фаворитската улога во Џенова и лесно дојде до трите бода иако во првиот дел не ...

Јуве го собра целиот плен во Џенова, Пандев и другарите немоќни

Макфакс - 01.07.2020

Италијанскиот шампион Јувентус повторно се одлепи на 4 бода директниот конкурент, Лацио на врвот на табелата во Серија А. Момците предводени од Маурицио Сари предмалку, со одлична игра во вторите 45 минути го скршија отпорот на екипата на Џенова ...