TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Модниот бренд Валентино претстави дуксер од 700 долари со цел да поттикне вакцинација

Точка - 23.09.2021

Луксузната модна куќа Валентино го претстави посебниот дизајн на дуксер со кој сакаат да ги привлечат луѓето да се вакцинираат, а кој го содржи нивното лого - буквата В и натписот "Вакциниран".

„Валентино“ со специјален дуксер повикува на вакцинација

Lider - 23.09.2021

Луксузната модна куќа „Валентино“ претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V“ и натпис „вакцинирани“ со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат ...

Валентино претстави дуксер кој повикува на вакцинација

Вечер Прес - 23.09.2021

Луксузната модна куќа Валентино претстави специјален дизајн на дуксер со кој сакаат да повикаат на вакцинација, и кој го содржи нивното лого – буквата „V“ и натписот „вакцинирани“, објавија италијанските медиуми.

„Валентино“ со нов дизајн на дуксер повикува на вакцинација – ќе ви се сврти во глава од цената на ова парче облека

Курир - 23.09.2021

Луксузната модна куќа „Валентино“ претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V“ и натпис „вакцинирани“ со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат ...

Модната куќа „Валентино“ пушти специјална линија на дуксери со повик за вакцинација против Ковид-19

Нова ТВ - 23.09.2021

Луксузната модна куќа „Валентино“ претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V“ и натпис „вакцинирани“ со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат ...

В – ВАКЦИНИРАЈ СЕ! „Валентино“ повика на вакцинација со нов дуксер

+инфо - 23.09.2021

Идејата потекна од социјалните мрежи, а меѓу првите поддржувачи на оваа иницијатива беа дизајнерот Пјерпаоло Пичиоли, стилистката Зерина Акерс, Емануела Фарнети, поранешна уредничка на италијанскиот „Вог“, пејачката Лејди Гага и други.

„Валентино“ со специјален дуксер повикува на вакцинација

Опсервер - 23.09.2021

– Луксузната модна куќа „Валентино“ претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V“ и натпис „вакцинирани“ со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат ...

„Валентино“ со специјален дуксер повикува на вакцинација

Независен - 23.09.2021

Италија – Луксузната модна куќа „Валентино“ претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V“ и натпис „вакцинирани“ со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе ...

„Валентино“ со специјален дуксер повикува на вакцинација

Вечер Прес - 23.09.2021

Луксузната модна куќа „Валентино“ претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V“ и натпис „вакцинирани“ со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат ...

„Валентино“ со специјален дуксер повикува на вакцинација

MakPress - 23.09.2021

Луксузната модна куќа „Валентино“ претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V“ и натпис „вакцинирани“ со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат ...

Со специјален дуксер, „Валентино“ ги повикува сите на вакцинација

Фактор - 23.09.2021

Луксузната модна куќа „Валентино“ претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V“ и натпис „вакцинирани“ со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат ...