TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марадона ја критикуваше Севиља за изборот на Монтела...

Н.Македонија - 13.01.2018

Марадона ја критикуваше Севиља за изборот на Монтела Поранешниот најдобар светски фудбалер и екс играч на Севиља, легендарниот Армандо Диего Марадона ја критикуваше шпанската екипа која го постави за тренер Винченцо Монтело.

Марадона ги нарече во Севилја „лудаци“ поради одлуката со Монтела

Спортклуб - 11.01.2018

Винченцо Монтела ја презема екипата на Севилја пред неколку дена, откако претходно беше отпуштен од Милан, па брзо си издејствува ангажман во друга екипа. Но тоа е чудно за Марадона, кој смета дека Севилја како клуб направиле огромна грешка, ...