TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Епидемиологот Карло Сињорели, професор на универзитетите во Милано и Парма преку тв 24 со совети за ...

Либертас - 09.04.2020

Траорните сцени од Италија го обиколија светот – како и се случи на Италија – короната однесе 17 000 животи? Карло Сињорели, епидемиолог, специјалист по јавна хигиена и професор на универзитетите во Парма и во Милано со над 1200 научни трудови , екс ...

Италијанските експерти со препораки до македонските колеги

24 Вести - 09.04.2020

Траорните сцени од Италија го обиколија светот – како и се случи на Италија – хоророт корона филм кој однесе 17 000 животи? Откако земјата по постигна пикот – сега се соочува со уште еден ризик како да се врати во нормала, а да не се повтори истата ...