TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајковски во судот барал покана за ТНТ

Макфакс - 14.01.2020

Ексградоначалникот Тони Трајковски, кој е обвинет во случајот ТНТ, денеска, при редовното пријавување во судот побарал да му се достави покана за ново рочиште и таа не му била доставена од страна на судот, тврди неговиот адвокат Јовица Страшевски.

Страшевски: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

Press24 - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Ова денеска го вели преку соопштение до јавноста Јовица Страшевски.

Судскиот процес за „ТНТ“ одложен, Трајковски утре стражарно ќе биде донесен на суд

Сител - 14.01.2020

Екс градоначаникот на Гази Баба Тони Трајковски утре ќе биде стражарно приведен откако ниту денеска не се појави на судењето за ТНТ. Судијата Огнен Ставрев тврди дека судскиот курир вчера не упеал да му врачи покана за денешното судење бидејќи на ...

Тони Трајковски чека покана за да дојде на ТНТ, а судот ќе му испрати полиција затоа што судскиот доставувач наишол на ...

Телма - 14.01.2020

Ако денот по утрото се познава, ТНТ и по новиот старт навестува турбулентно судење. Со полициско возило ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски утре треба да биде донесен на судењето за ТНТ.

Судот утре со полиција ќе го носи Тони Трајковски на судење за „ТНТ“

Алсат-М - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски, утре во судница ќе го донесе полиција. Судот нареди за рочиштето за „ТНТ“ стражарно да биде приведен оти денеска не дојде на судење. Според Кривичен, уредна покана за него имало.

Одложено судењето за предметот „ТНТ“ кое денеска требаше да започне од почеток

Канал5 - 14.01.2020

Екс градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски ниту денеска не се појави на закажаното рочиште за случајот ТНТ. Според неговиот адвокат тој не добил покана што го разгневи судијата Огнен Ставрев кој рече дека никој не му отворил на судскиот курир ...

Tони Трајковски утре ќе биде спроведен со полиција , откако и денеска не се појави на судењето за ТНТ

Телма - 14.01.2020

Тони Трајковски утре ќе биде стражарно спроведен во кривичниот суд , бидејќи денеска не се појави на почетокот од судењето за ТНТ. Адвокатот Ставревски рече дека не добил покана, а судијата Ставрев му одговори дека бил уредно поканет бидејќи вчера ...

Трајковски утре ќе биде стражарно спроведен на судењето за „ТНТ“

Сител - 14.01.2020

Екс градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски утре ќе биде спроведен стражарно откако денеска не се појави на судењето за ТНТ. Неговиот адвокат тврди дека Трајковски не добил уредна покана, на што судијата Огнен Ставрев одговори дека од судскиот ...

Трајковски знаел за судењето, но бидејќи не добил покана не се појави

А1 On - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски знаел дека денес има закажно судење за случајот ТНТ рече неговиот адвокат Јовица Страшевски, според кого, без разлика на тоа што знаел – не дошол оти немал добиено покана.

ВИДЕО: Трајковски ќе биде донесен со полиција на утрешното рочиште на ТНТ

А1 On - 14.01.2020

Со новата поротничка одново започна судењето за случајот ТНТ, откако вчера поротничката Лилјана Ивановска – Кочковска поднесе оставка. На судењето не дојде обвинетиот ексградоначалник, Тони Трајковски, а неговиот адвокат Јовица Страшевски објасни ...

„ТНТ“ продолжува утре – Судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

ТВ21 - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

ТНТ: Судот не може да му врачи покана на Тони Трајковски, никој не му отвора врата на курирот

360 степени - 14.01.2020

Поранешниот градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски и денеска не дојде на рочиште за предметот ТНТ. Причината, како што кажа неговиот адвокат Јовица Страшевски, е иста како и вчера – не добил покана.

Тони Трајковски повторно не дојде на судење, утре ќе биде присилно доведен

Фактор - 14.01.2020

Тони Трајковски, поранешниот градоначалник на Гази Баба и обвинет во случајот 2ТНТ“, утре ќе биде присилно доведен на судското рочиште, нареди судијата Огнен Ставрев, откако ниту денеска не дојде на судењето за уривањето на „Космос“.

Трајковски утре на рочиште за „ТНТ“ ќе биде донесен со полиција

Скопје1 - 14.01.2020

Тони Трајковски утре на судење во кривичниот суд ќе биде спроведен со полиција. Тој и денеска не се појави на судењето за ТНТ. Адвокат Јовица Страшевски истакна дека Трајсковски не добил покана, на што судијата Огнен Ставрев рече дека судот се ...

Судења: Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

ММС - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Бескрајна амбиција за Апелација – Ставрев закажа 10 рочишта за ТНТ до 27 јануари

Република - 14.01.2020

Судењата за ТНТ се ставени на експресна лента. Судијата во процесот Огнен Ставрев во овој месец закажа дури десет рочишта за ТНТ и едно за Монструм и тоа со траење од само два часа. Дали можеби причина за ваквото брзање е е намерата на Ставрев да ...

Трајковски повторно не дојде на „ТНТ“, сопругата го известила адвокатот дека не добил покана

А1 On - 13.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, рече адвокатот Јовица Страшевски, кој пак дошол на судењето по молба од сопругата на ексградоначалникот, обвинет за незаконско уривање на објектот „Космос“ од ...

„ТНТ“ се враќа на почеток – Судија поротник поднесе оставка

ТВ21 - 13.01.2020

Судијата Огнен Ставрев објави дека ТНТ се враќа од почеток. Судијката Лилјана Кочковска Ивановска денеска си поднела неотповиклива оставка од здравствени причини. Таа писмено го известила Кривичниот суд дека се повлекува.

Тони Трајковски не дојде на судење, случајот „ТНТ“ почнува од почеток

Expres - 13.01.2020

Поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, денеска не се опојави на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, информираше адвокатот Јовица Страшевски. „На двете адреси доставени до судот нема стигнато покана.

Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ – немал покана

Макфакс - 13.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, рече адвокатот Јовица Страшевски, кој, пак, дошол на судењето по молба од сопругата на ексградоначалникот, обвинет за незаконско рушење на објектот „Космос” од ...

Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ – немал покана

Точка - 13.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, рече адвокатот Јовица Страшевски, кој пак дошол на судењето по молба од сопругата на ексградоначалникот, обвинет за незаконско рушење на објектот „Космос” од ...

„ТНТ“ се враќа на почеток – Судија поротник поднесе оставка

4NEWS - 13.01.2020

Судијата Огнен Ставрев објави дека ТНТ се враќа од почеток. Судијката Лилјана Кочковска Ивановска денеска си поднела неотповиклива оставка од здравствени причини. Таа писмено го известила Кривичниот суд дека се повлекува.

Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ - немал покана

MTM - 13.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, рече адвокатот Јовица Страшевски, кој пак дошол на судењето по молба од сопругата на ексградоначалникот, обвинет за незаконско рушење на објектот „Космос” од ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и за „Траекторија“

+инфо - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Денеска нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Press24 - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана Ивановска Кочковска поднесе неотповиклива оставка.

Во Кривичен нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Слободен Печат - 14.01.2020

Судијата Огнен Ставрев ја повика одбраната да ја почне постапката одново, но само со читање на досега изведените материјали. Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”.

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

24 Вести - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

А1 On - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Во Кривичниот суд „ТНТ” почнува одново, ново рочиште за „Траекторија”

МКД - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Вечер - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Макфакс - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”.Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник ...

Нови рочишта за „ТНТ" и „Траекторија"

Канал5 - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ" и „Траекторија". Судењето за уривањето на комплексот „Космос" на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Закажани нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Локално - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

24Инфо - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Точка - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”.Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

ТВ21 - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Н.Македонија - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

CivilMedia - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Либертас - 14.01.2020

– Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Алсат-М - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Судењето за „ТНТ“ почнува од почеток, рочиште денеска и за „Траекторија“

еМагазин - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за “ТНТ” и “Траекторија”

Телма - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Опсервер - 14.01.2020

– Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Centar - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник ...

Закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“

MakPress - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Сител - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

(Видео) Трајковски повторно не дојде на судење, утре ќе биде донесен со полиција

Макфакс - 14.01.2020

Со новата поротничка одново започна судењето за случајот ТНТ, откако вчера поротничката Лилјана Ивановска – Кочковска поднесе оставка. На судењето не дојде обвинетиот ексградоначалник, Тони Трајковски, а неговиот адвокат Јовица Страшевски објасни ...

(Видео) Трајковски знаел за судењето, но не дошол зошто не добил покана

Макфакс - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски знаел дека денес има закажно судење за случајот „ТНТ“, рече неговиот адвокат Јовица Страшевски, според кого, без разлика на тоа што знаел, не дошол бидејќи немал добиено покана.

Судењето за „ТНТ" продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

Канал5 - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Судијата во ТНТ нареди обвинетиот Трајковски присилно да биде донесен во судница

+инфо - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...