TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Галерија) Каролина растури со поп хитовите, ја врати публиката во најубавото музичко време и рече, ова ми е најубавиот ...

Репортер - 02.07.2022

Поп-ѕвездата Каролина Гочева имеш концерт за паметење на стадионот на АРМ во Скопје. Повеќеилјадната публика буквално уживаше во секој рефрен оти со песните кои вчера ги отпеа Каролина, ја врати публиката во најубавото време на македонската музика.

Нема да спијам од радост- Каролина заблеска на својот најдобар концерт досега

Женски магазин - 02.07.2022

Каролина Гочева рече дека нема да спие цела ноќ од радост, затоа што сношти на стадионот на АРМ, го имаше својот најубав концерт досега. -Ова ми беше најубавиот концерт. Сигурно дека вечерва нема да можам да спијам“, рече поп-ѕвездата откако ...

(Галерија) Погледнете како беше на концертот на Каролина  во Скопје

Независен - 02.07.2022

Повеќеилјадната публика во Скопје, имаше можност синоќа да ужива во концертот на една од најголемите наши поп-ѕвезди, Каролина Гочева- Корубин. Нашиот фотограф Борис Грданоски ги забележа најинтересните моменти.

Каролина ги распеа душите на скопјани со најголемите хитови што ја одбележаа нејзината кариера/фотогалерија

Вечер Прес - 01.07.2022

Вечерва на стадионот на АРМ Каролина Гочева го започна најавениот концерт Ајде да летаме, најголеми хитови, на кој веднаш ги распеа душите на скопјани. Каролина заедно со фановите ги пее песните кои ја одбележаа нејзината музичка кариера.

Вечерва, Каролина Гочева ќе пее со цело Скопје

Скопје инфо - 01.07.2022

Вечерва, 1 јули, со почеток од 21:00 часот Каролина Гочева ќе ги распее душите на скопјани. Стадион на АРМ е местото каде што ќе се случува концертот, а картите се веќе пуштени во продажба.

Каролина Гочева за првпат прозборе за разводот на нејзините родители

Република - 01.07.2022

Познатата пејачка Каролина Гочева по повод нејзиниот голем концерт закажан за на 1-ви јули во Скопје гостуваше во емисија на порталот „Репортер.мк“, во кое зборуваше за својот професионален живот, приватен живот, а за првпат прозборе и за нејзините ...