TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затворен патот кон граничниот премин Ново Село, во тек полициски увид

Сител - 22.07.2019

Денеска од 13:15 часот регионалниот пат Струмица – ГП Ново Село е затворен за сообраќај, соопшти АМСМ. Патот е затворен поради случена сообраќајна незгода, додаваат од таму. Полицијата врши увид на самото место.

Статистика на МВР: Најголем пораст на сообраќајки со загинати има во Тетово и Куманово

24auto - 22.07.2019

Во 2018 година генерално гледано имало намалување на сообраќајните несреќи со потешки последици, со загинати лица и со повредени лица. Според најновата статистика на МВР во 2018 година во споредба со 2017 имало за 6,9 отсто помалку сообраќајки со ...

Во прекин сообраќајот на патот Струмица – Ново Село

Макфакс - 22.07.2019

Од 13:15 часот регионалниот пат Струмица – ГП Ново Село е затворен за сообраќај поради случена сообраќајна незгода, соопшти ...

Сообраќајка затвори регионален пат

Фактор - 22.07.2019

Сообраќајна незгода го затвори патот Струмица – Граничен премин Ново Село. Како што информираа од АМСМ несреќата се случила 15 минути по 13 часот на регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село.

Затворен патот Струмица – ГП Ново Село поради сообраќајка

ТВ21 - 22.07.2019

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Се очекува во текот на денешниот ден МВР да излезе со детали околу ...

Проверете пред да тргнете на пат: Состојба на патиштата

Вечер - 22.07.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

(ФОТО) Тешка сообраќајна незгода после аеродромот во Охрид: Има повредени

Фактор - 21.07.2019

После аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта во моментов има сообраќајна незгода. Според фотографиите коишто ни ги испрати редовен читател и според информациите од местото на настанот, сообраќајката се случила помеѓу патничко возило и моторцикл.

ФОТO: Тешка сообраќајка кај Требеништа, колони возила до Охрид

Скопје1 - 21.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи во близина на Требеништа, во општина Дебарца. Едно од возилата е мотор, кој е целосно уништен. Не е познато каква е здравствената состојба на возачот. На терен е излезена полицијата, која треба да ги утврди ...

Имате сообраќајка во странство – како да постапите?

24auto - 21.07.2019

Патувањето во странство со автомобил, било да е одмор или краток престој понекогаш може да ви донесе непријатност доколку автомобилот биде дел од сообраќајна незгода. Без разлика дали сте вие виновен или не, потребно е да се придржувате до некои ...

Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

А1 On - 22.07.2019

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на ...

ФОТО: Тешка сообраќајка попладнево кај Охрид – едно лице повредено

Курир - 21.07.2019

Тешка сообраќајка се случи денеска, после аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта, објави Фактор. Според фотографиите кои што ги доби редакцијата на Фактор и според информациите од местото на настанот, сообраќајката се случила помеѓу патничко ...

ФОТO: Тешка сообраќајка кај Требеништа, колони возила до Охрид

24Инфо - 21.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи во близина на Требеништа, во општина Дебарца. Едно од возилата е мотор, кој е целосно уништен. Не е познато каква е здравствената состојба на возачот. На терен е излезена полицијата, која треба да ги утврди ...

Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

24Инфо - 22.07.2019

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на ...

Едно лице повредено по тешка сообраќајка кај Охрид

Слободен Печат - 21.07.2019

Повредено е лицето кое било на моторот, но е контактибилно. Тешка сообраќајка се случи денеска, после аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта, објави Фактор. Според информациите од местото на настанот, сообраќајката се случила помеѓу патничко ...

ФОТO: Тешка сообраќајка кај Требеништа, колони возила до Охрид

Либертас - 21.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи во близина на Требеништа, во општина Дебарца, објави Скопје1 . Едно од возилата е мотор, кој е целосно уништен. Не е познато каква е здравствената состојба на возачот.

Сообраќајка го затвори патот Струмица – ГП Ново Село

Фокус - 22.07.2019

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Детали за причините за сообраќајката на регионалниот пат ќе има во ...

Тешка сообраќајна незгода после аеродромот во Охрид

ММС - 21.07.2019

После аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта во моментов има сообраќајна незгода. Според фотографиите коишто ги испрати редовен читател на порталот и според информациите од местото на настанот, сообраќајката се случила помеѓу патничко возило и ...

Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

Бриф - 22.07.2019

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на ...

Тешка сообраќајка кај охридскиот аеродром, има повредени

Република - 21.07.2019

Во близина на аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта, попладнево се случила сообраќајна незгода. Според фотографиите кои ги испратил читател до Фактор.мк и според информациите од местото на настанот, сообраќајката се случила помеѓу патничко ...

Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

Опсервер - 22.07.2019

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на ...

Тешка сообраќајка кај охридскиот аеродром

+инфо - 21.07.2019

Во близина на аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта, попладнево се случила сообраќајна незгода. Според фотографиите кои ги испратил читател до Фактор.мк и според информациите од местото на настанот, сообраќајката се случила помеѓу патничко ...

Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

iPortal - 22.07.2019

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на ...

Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

ММС - 22.07.2019

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на ...