TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фестивалот „Музика од Светот“ завршува со „Фламенко Екос“ од Куба

А1 On - 18.11.2018

Со концерт на кубанската група „Фламенко Екос“, вечерва во Битола завршува 10. јубилејно издание на Меѓународниот фестивал „Музика од Светот“. „Фламенко Екос“ се искусна група танчери и музичари, посветени на уметничката продукција, проучување и ...

Вечерва во Битола започнува “Фестивал на музика од светот“

Алфа - 16.11.2018

Љубителите на музиката во Битола, од вечерва во Центарот за култура три дена ќе можат да уживаат во годинешната понуда на интернационалниот “Фестивал на музика од светот“, со што, ќе биде одбележено десеттото јубилејно издание на овој атрактивен ...

Викендов во Битола: Концерти на “Квартетот„ и на “Фламенко Екос„

Вечер - 16.11.2018

Во рамките на јубилејното 10. издание на меѓународниот фестивал на “Музика од Светот„, кој започна со концертот на македонската етно група “Синтезис„, викендов во Битола ќе бидат одржани уште два концерти.

Во Битола почнува меѓународниот фестивал „Музика од Светот“

1tv - 16.11.2018

Јубилејното, 10-то издание на меѓународниот фестивал на „Музика од Светот“ во Битола ќе почне со целовечерен концерт на македонската група „Синтезис“. Организаторот и домаќин на фестивалот, Центарот за култура-Битола најавува спектакуларно издание ...