TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чех прифати возбудлив предизвик: Ќе се испробам во спортот кој го сакав како дете (Фото)

Дерби - 09.10.2019

Петр Чех на крајот на минатата сезона одлучи да се повлече од активното играње фудбал и стави точка на својата голманска кариера во фудбалот, но очигледно мирувањето во изминативе неколку месеци, го искористил за да се посвети на својата љубов од ...

ПОЧНУВА НОВА КАРИЕРА: Петр Чех стана хокеар и ќе дебитира овој викенд

SportMedia - 09.10.2019

Легендата на Челзи и на чешкиот фудбал, Петр Чех, потпиша договор со професионален хокеарски клуб. Веста ја потврди официјалната страница на англискиот Гилфорд Феникс, каде ќе игра 37-годишниот голман.

Петр Чех се враќа на голот, но во нов спорт! (ФОТО)

Sport 1 - 09.10.2019

Петр Чех минатата сезона ја заврши својата фудбалска кариера во дресот на Арсенал и се нафати на позција во Челси како технички советник, каде мина најголем дел од фудбалските години. Од Англија доаѓаат нови вести дека Чех ќе ја продолжи голманската ...

Спортска трансформација на Чех, легендата на Арсенал и Челси се префрли во хокеј

OhridNews - 09.10.2019

Поранешниот голман на Арсенал и Челси, Питер Чех направи неверојатна промена на спортски план потпишувајќи договорот до крајот на сезоната со хокејарскиот клуб Гилфорд Феникс. Чех нема да има нова улога и повторно ќе застане на голот овој пат пред ...

Петр Чех се враќа со нов клуб, но и со нов спорт, дебитира веќе во недела

Спортклуб - 09.10.2019

Легендарниот Петр Чех по завршувањето на минатата сезона ја заврши и својата богата фудбалска кариера. Меѓутоа, некогашниот голман на Челзи и Арсенал повторно ќе застане на гол, но овојпат наместо на фудбалскиот, ќе застане на хокеарскиот.