TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија си обезбеди непокачување на цената за гасот од Русија, Вучиќ тврди заштедил 300 милиони евра

360 степени - 25.11.2021

Ниската цена на гасот од друга страна со себе носи и „аранжман“ кој ѝ е важен на Москва во ситуација кога се соочува со санкции од ЕУ и САД, а тоа е дека Србија ќе продолжи да купува руски делови за вооружување Србија во наредните шест месеци ќе ...

Вучиќ: Путин се согласи цената на гасот за Србија да остане непромената

ТВ21

Русија и Србија договорија понатамошни испораки на гас за Белград по цена од 270 долари

Руска реч

Путин му ветил на Вучиќ дека цените на гасот нема да се менуваат

Канал5

ВУЧИЌ СО ЕДЕН ПОТЕГ ЈА РЕШИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Србија од Путин доби гас по неверојатно ниска цена!

+инфо

Вучиќ: Путин се согласи цената на гасот за Србија да остане непромената

Нетпрес

Вучиќ: Путин се согласи цената на гасот за Србија да остане непромената

Вечер Прес

MakPress Точка Н.Македонија

Путин и Вучиќ договорија цената на гасот да остане иста, а Србија да добие поголеми количини од енергенсот

Нова ТВ - 25.11.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Сочи по средбата со претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека во следните шест месеци Белград ќе го плаќа рускиот гас по иста цена како и досега, 270 долари за 1.000 кубни метри.

Вучиќ: Цената на рускиот гас за Србија ќе остане непроменета и во наредните шест месеци

Слободен Печат

Вучиќ: Цената на рускиот гас за Србија ќе остане непроменета

24Инфо

Вучиќ: Цената на рускиот гас за Србија ќе остане непроменета и во наредните шест месеци

Lider

Цената на рускиот гас за Србија ќе остане непроменета и во наредните шест месеци, вели Вучиќ

Курир

Вучиќ – Цената на рускиот гас за Србија ќе остане непроменета и во наредните шест месеци

Р.С.Европа

ВУЧИЌ-ПУТИН: Србија ќе добива гас по цена од 270 долари за илјада м3

Денешен

Во Центар Телма Слободен Печат Фокус Вечер Прес Lider MakPress МКД

ВУЧИЌ ОБЕЗБЕДИ ГАС ЗА СРБИЈА БЕЗ ХАРМОНИКА Путин им дава попуст на партнерите од Белград

+инфо - 25.11.2021

Мислам дека ќе се договориме. Ќе изнајдеме реение кое ќе биде прифатливо за нешите српски партнери, изјави рускиот претседател Владимир Путин на почетокот на состанокот со српскиот колега Александар Вучиќ во резиденцијата во Сочи.

Александар Вучиќ денеска ќе оствари средба со Владимир Путин во Сочи

Во Центар

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Р.С.Европа

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Алсат-М

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

24Инфо

Вучиќ ќе се сретне со Путин во Сочи

Република

Вучиќ и Путин ќе разговараат за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

24Инфо - 25.11.2021

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, а клучна тема на средбата ќе биде цената на гасот. Путин и Вучиќ ќе разговараат и за „решавањето на косовското прашање, ситуацијата во ...

Вучиќ и Путин ќе разговараат за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

MTM

Вучиќ и Путин ќе разговараат за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

Точка

Вучиќ и Путин ќе разговараат за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

Centar

Путин за косовското прашање: Позицијата на Русија е непроменета, го поддржуваме Белград

Локално

Вучиќ со Путин ќе разговара за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

Скопје1

Вучиќ во Русија, со Путин ќе разговараат за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

Република