TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Граѓаните револтирани велат улицата „Васко Каранѓелевски“ е згрешен сообраќаен проект

24 Вести - 20.11.2023

Сообраќајната несреќа која утринава се случи на улицата „Васко Карангеловски“ во скопската општина Аеродром, во која автомобил заврши превртен на кров ги изреволтира жителите во околината.

Без семафор со многу пешачки острови- колку е безбедно за учениците на ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром на новата улица каде утрово се преврте автомобил

Телма

Граѓаните револтирани: Крстосницата кај ОУ „Љубен Лапе“ е згрешен сообраќаен проект!

Lider

Граѓаните револтирани: Васко Карангелевски не е улица, туку кланица, да се затвори додека не се исправат грешките!

Слободен Печат

Превртен автомобил на среде булевар – сообраќајка во близина на ОУ „Љубен Лапе“ и СВР Скопје во Аеродром

Телма

Тешка сообраќајка пред ОУ. „Љубен Лапе“: Град Скопје го остави новиот булевар без семафори, треба ли да се случи трагедија?!

Алфа

Муцунски по денешната сообраќајка: Град Скопје да го реши проблемот со улицата

Press24

Макфакс Слободен Печат Опсервер Независен Кајгана Вечер Прес Независен Точка

ЗАТВОРЕТЕ ЈА УЛИЦАТА ДОДЕКА НЕ НАСТРАДА НЕКОЕ ДЕТЕ! Страшна несреќа на „лудиот“ булевар „Васко Каранѓелески“ во ...

+инфо - 20.11.2023

Со што заслуживме ваков инженерски кикс на само 20 метра пред основно училиште? Ова е втора (евидентирана) сообраќајка во само неколку дена – напиша едне сограѓанин, кој сподели фотографии од несреќата.

„ОВА НЕ Е БУЛЕВАР, ОВА Е КЛАНИЦА“- КОЛА ПРЕВРТЕНА НА ПОКРИВ ПРЕД ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ СРЕДЕ СКОПЈЕ: Втора сообраќајка за само неколку дена

Фактор

ФОТО: Возило се преврте во Аеродром

Press24

„Васко Карангелески“ не е улица, кланица е, избегнувајте ја!

Република

Со што заслуживме ваков инженерски кикс на 20 метра пред училиште? - Лазаревски за страотната сообраќајка утрово на  „Васко Карангелевски“

Скопје инфо

(Фото) „Ова не е улица, ова е кланица“: Страшна несреќа во Аеродром, автомобил е превртен на кров

Скопје1

Возило се преврте во Аеродром: „Ова не е булевер, ова не е ни улица, ова е КЛАНИЦА“/ФОТО

Вечер Прес

ММС MakPress Женски магазин

Автомобил превртен на покрив пред основно училиште во Аеродром- Ова не е булевар, ова е кланица

Канал5 - 20.11.2023

Без жртви за среќа поминала денешната сообраќајна несреќа на улицата „Васко Карангелевски“ пред самото основно училиште „Љубен Лапе“ во скопски Аеродром. Во несреќата помеѓу два автомобила од кое едното се превретело на покривот и со телесни ...

Општина Аеродром итно барање за безбедност на патиштата по сообраќајката на улицата Васко Карангелевски

Во Центар

Општина Аеродром бара Град Скопје да преземе мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“

А1 On

Општина Аеродром: Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата Васко Карангелевски

Макфакс

Општина Аеродром: Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“

Опсервер

Општина Аеродром со реакција по случената сообраќајка: Уште еднаш ќе побараме решение за овој проблем од Град Скопје

Скопје инфо

Општина Аеродром го повика Град Скопје да преземе мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“

Фокус

МКД MTM Сител Либертас Скопје1 Кајгана MakPress Вечер Прес

(ФОТО) Сообраќајна несреќа во Аеродром, возило превртено на кров во близина на училиштето „Љубен Лапе“

360 степени - 20.11.2023

Од фотографиите, кои се шират на социјалните мрежи, може да се види дека еден автомобил е превртен на кров, а уште еден друг со оштетен преден дел, стои на пешачки премин пред училиштето Сообраќајна несреќа се случи утрово во населбата Аеродром на ...

Ако возачот возел со брзина од 50 килoметри на час, не може вака да се преврти автомобилот, велат од „На Точак“

Скопје инфо

Страшна сообраќајка: Уште едно превртено возило на новоотворениот булевар „Васко Карангелевски“ во Аеродром (Фото)

Скопје инфо

(ФОТО) Сообраќајна несреќа во Аеродром еден автомобил превртен

24Инфо

Автомобил се преврте на новата крстосница во Аеродром, граѓаните реагираат дека улицата е полна со неправилности

Lider

Едно лице повредено: МВР со детали за страотната сообраќајка на „Васко Карангелевски“

Скопје инфо

Нова сообраќајка на „Васко Карангелевски“ во Аеродром, граѓани и активисти бараат безбедно решение за да не настрадаат деца

Радио МОФ