TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александар Петрески не бил мета на вчерашниот напад, тој успеал да го спречи напаѓачот во намерите

OhridNews - 04.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петрески не бил мета на нападот кој вчера се случи во канцеларија на градежна фирма во близина на градскиот пазар во Охрид, како што се шпекулираше во јавноста.

Избегната трагедија по инцидент во агенција во Охрид

Република - 04.10.2015

Вчера во 13:45 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, во канцеларијата на Агенцијата за недвижности „Трим Љум“, сопственост на Ќ.М.(55) од с.Биџево-Струга, каде бил присутен П.А.(52) од Охрид, влегол С.О.(52) од Охрид, кој започнал расправија со Ќ.М.

МВР излезе со детали за тепачката во која е повреден екс-градоначалникот на Охрид

Телеграф - 04.10.2015

Тепачката се случила вчера во 13.45 часот во Охрид на булевар „Туристичка“, во канцеларија на Агенција за недвижности „Трим Љум“ Тепачката во која беше повреден бившиот градоначалник на Охрид, Александар Петрески се случила вчера во 13.45 часот во ...

Детали за тепачката во која беше повреден бившиот градоначалник на Охрид

Нетпрес - 04.10.2015

МВР објави детали за тепачката во која беше повреден бившиот градоначалник на Охрид, Александар Петрески. Тепачката се случила вчера во 13,45 часот во Охрид на бул.„Туристичка“, во канцеларија на Агенција за недвижности „Трим Љум“, сопственост на ...

Александар Петрески: Не бев мета на вчерашниот напад – го спречив напаѓачот да извади пиштол

Репортер - 04.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петрески не бил мета на нападот кој вчера се случи во канцеларија на градежна фирма во близина на градскиот пазар во Охрид, како што се шпекулираше во јавноста.

Извадил пиштол и се заканувал поради нерасчистени имотно-правни односи

Репортер - 04.10.2015

На 03.10.2015 година во 13,45 часот во Охрид на бул.„Туристичка“, во канцеларија на Агенција за недвижности „Трим Љум“, сопственост на Ќ.М.(55) од с.Биџево-Струга, каде бил присутен П.А.(52) од Охрид ул.„К.Шапкарев“бр.4, влегол С.О.

Обновено - Обид за убиство на поранешниот градоначалник на Охрид

Вест - 03.10.2015

Поранешниот охридски градоначалник Александар Петрески денес околу 13.30 часот бил нападнат најпрвин со тврд предмет, а потоа во него охриѓанецот О.С. вперил пиштол, заканувајќи му се дека ќе го убие.

Инцидент во охридско, ексградоначалник спречи несреќа (ОБНОВЕНО)

+инфо - 03.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески денес околу 14 во Охрид, во канцеларијата на агенцијата за недвижности „Тримлум“, успеал да се одбрани од О.С. од Охрид и М.Ч. од Струга кои со со вазна го удриле по главата.

Oхрид скај: Eкс-градоначалникот Петрески не е нападнат, туку спречи обид за убиство врз друго лице

Либертас - 03.10.2015

„Денес околу 14.00 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, во канцеларијата од Агенцијата за недвижности „Тримлум“, биле три лица од кои едниот е поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петревски од Охрид, лицето О.С. исто од Охрид, и М.Ч.

Во Охрид нападнат поранешниот градоначалник Петрески

Телеграф - 03.10.2015

Од полицијата велат дека е распишана потерница по осомничениот напаѓач, а случајот е предаден на Основното јавно обвинителство Охрид Александар Петрески, поранешниот градоначалник на Охрид, денеска попладне бил нападнат од страна на едно лице, ...

Нападнат поранешниот охридски градоначалник

+инфо - 03.10.2015

Охриѓанец физички го нападнал поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески. Индициндентот го потврдуваат и од локалната полиција, без притоа да прецизираат за што всушност станувало збор.

Тепачка: Му скршил вазна од глава на поранешниот градоначaлник на Охрид Александар Петрески

Press24 - 03.10.2015

Вазна во главата добил екс градоначалникот Александар Петеревски по инцидентот кој денеска се случил во Охрид, дознава Press24 од свои извори. Според нашите информации, денеска околу 14 часот во просториите на агенцијата за надвижности, „Трилиум“ ...

Екс градоначалникот на Охрид удрен со вазна во главата

Курир - 03.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески е нападнат денеска околу 14 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид. Според првичните сознанија инцидентот се случил во канцеларијата од агенцијата за недвижности „Тримлум“, каде Петрески бил ...

Бившиот градоначалник на Охрид добил вазна во глава во тепачка

Нетпрес - 03.10.2015

Бившиот градоначалник на Охрид добил вазна во глава во тепачка. Александар Петревски бил удрен со вазна во глава. Инцидентот се случил денес околу 14 часот во канцеларии на Агенција за недвижности на булевар „Туристичка“ во Охрид.

Поранешниот градоначалник Петрески спречил инцидент

Телма - 04.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петрески бил инволвиран во инцидентот што вчера се случи во канцеларија на градежна фирма во близина на градскиот пазар, но тој не бил мета на напад како што се шпекулираше во јавноста, туку спречил ...

Нападнат поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петрески

24 Вести - 03.10.2015

Поранешниот охридски градоначалник Александар Петрески денеска околу 13.30 часот бил нападнат најпрово со тврд предмет, а потоа во него охриѓанецот О.С. вперил пиштол, заканувајќи му се дека ќе го убие.

Oбновено: Eкс-градоначалникот Петрески не е нападнат, туку спречи обид за убиство врз друго лице

Репортер - 03.10.2015

„Денес околу 14.00 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, во канцеларијата од Агенцијата за недвижности „Тримлум“, биле три лица од кои едниот е поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петревски од Охрид, лицето О.С. исто од Охрид, и М.Ч.

Во Охрид нападнат поранешниот градоначалник Александар Петрески

Утрински - 03.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески, попладнево бил нападнат од страна на едно лице. Според податоците на полицијата, Петрески најпрво бил удрен со тврд предмет, а потоа напаѓачот се обидел да извади и пиштол со кој му се ...

Вазна во главата - Претепан поранешниот градоначaлник на Охрид Александар Петрески

Сител - 03.10.2015

Вазна во главата добил екс градоначалникот Александар Петеревски по инцидентот кој денеска се случил во Охрид, дознаваме од свои извори. Според нашите информации, денеска околу 14 часот во просториите на агенцијата за надвижности, „Трилиум“ лоцирана ...

Александар Петревски - поранешниот градоначалник на Охрид нападнат со вазна по глава

Пулс24 - 03.10.2015

Бившиот градоначалник на Охрид добил вазна во глава во тепачка. Александар Петревски бил удрен со вазна во глава. Како што неофицијално дознаваме, во канцелариите избувнала тепачка помеѓу неколку лица од Охрид и Струга.

Петрески: Не бев мета на напад, туку го одзедов пиштолот и спречив трагедија

Либертас - 04.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петрески не бил мета на нападот кој вчера се случи во канцеларија на градежна фирма во близина на градскиот пазар во Охрид, како што се шпекулираше во јавноста.

Убиство во обид на Александар Петревски

Репортер - 03.10.2015

Екс градоначалникот на Охрид Александар Петрески, околу 13:30 часот денеска бил удрен со тврд предмед, а потоа му било вперен и пиштол од страна на охриѓанецот О.С. заканувајќи му се дека ќе го убие. Приморан бил да интервенира охриѓанецот О.С.

Eкс-градоначалникот Петрески спречи обид за убиство врз друго лице во Охрид

МК News - 03.10.2015

„Денес околу 14.00 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, во канцеларијата од Агенцијата за недвижности „Тримлум“, биле три лица од кои едниот е поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петревски од Охрид, лицето О.С. исто од Охрид, и М.Ч.

Екс градоначалникот на Охрид удрен со вазна во главата

Денешен - 03.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески е нападнат денеска околу 14 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид. Според првичните сознанија инцидентот се случил во канцеларијата од агенцијата за недвижности „Тримлум“, каде Петрески бил ...

Петрески: Не бев мета на напад, туку спречив трагедија

Фокус - 04.10.2015

Во расправија меѓу две лица, едното се обиде да извади пиштол, но успеав да го спречам во неговите намери, истакнува екс охридскиот градоначалник. Не бев мета на напад, туку бев инволвиран во инцидент меѓу други лица, при што успеав да спречам ...

Eкс-градоначалникот Петрески не е нападнат, туку спречи обид за убиство врз друго лице

Бриф - 04.10.2015

Денес околу 14.00 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, во канцеларијата од Агенцијата за недвижности „Тримлум“, биле три лица од кои едниот е поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петревски од Охрид, лицето О.С. исто од Охрид, и М.Ч.

Вазна во глава добил екс градоначалникот на Охрид Александар Петрески

Вечер Прес - 03.10.2015

Од МВР ја потврдуваат информацијата, но не откриваат повеќе детали. Од таму велат само дека пиштолот е веќе обезбеден од полицијата и дека ќе се работи на целосно расчистување на случајот.

Екс градоначалникот на Охрид удрен со вазна во главата

Алфа - 03.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески е нападнат денеска околу 14 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид. Според првичните сознанија инцидентот се случил во канцеларијата од агенцијата за недвижности „Тримлум“, каде Петрески бил ...

Поранешниот градоначалник Петрески не бил мета туку спречил инцидент

Локално - 04.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петрески бил инволвиран во инцидентот што вчера се случи во канцеларија на градежна фирма во близина на градскиот пазар, но тој не бил мета на напад како што се шпекулираше во јавноста, туку спречил ...

Eкс-градоначалникот Петрески во инцидент во кој играле пиштоли

Локално - 04.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески вчера во Охрид, во канцеларијата од агенцијата за недвижности „Тримлум“, успеал да се одбрани од О.С. од Охрид кој о со вазна го удрил по главата.

Натепан поранешниот градоначaлник на Охрид Александар Петрески

А1 On - 04.10.2015

Поранешниот градоначалникот Александар Петеревски, во инцидентот кој денеска се случил во Охрид, добил вазна во глава, пренесе Сител. Денеска околу 14 часот во просториите на агенцијата за надвижности, „Трилиум“ лоцирана на булеварот „Туристичка“ во ...

Екс градоначалникот на Охрид удрен со вазна во главата

Lider - 03.10.2015

Поранешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески е нападнат денеска околу 14 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид. Според првичните сознанија инцидентот се случил во канцеларијата од агенцијата за недвижности „Тримлум“, каде Петрески бил ...