TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е новиот мини смартфон, што го разви „таткото на Android“

Телефони.мк - 10.10.2019

Енди Рубин е познат како основачот на Android, мобилниот оперативен систем што денес го користат повеќето смартфони во светот, но и како сексуален злоставувач, на кој Google му плати 90 милиони долари за да си замине од компанијата, со цел да се ...

Подолг од она на кое сме навикнати: Смартфонот Project Gem на Essential

Кајгана - 09.10.2019

Не знаеме многу за смартфонот Project Gem на Essential, освен дека не наликува на ниту еден друг што сме го виделе досега. Енди Рубин, контроверзниот технолошки гениј, еден од коосновачите на Android и човекот кој си замина од Google со огромно ...

Погледнете го необичниот телефон кој го развива креаторот на Андроид

Точка - 09.10.2019

Енди Рубин на Твитер објави фотографии и видеозапис од телефонот на кој работи Essential - станува збор за прилично необичен уред. Енди Рубин е познат како основачот на Андроид, мобилниот оперативен систем кој денес го користат најголемиот дел од ...