TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Оле не се грижи за стативите, само за големината на шеснаесетникот...

Gol.mk - 28.09.2020

Оле Гунар Солскјер испрати мала провокација кон Жозе Мурињо, кој во дуелот со Шкендија со право се пожали за висината на стативите на „Тодор Проески“. Пред почетокот на мечот, стратегот на Тотенхем побара од надлежните лица да се погрижат да ја ...

Оле се залета малку со коментарот за Жозе па овој брутално му врати

Спортклуб - 28.09.2020

Откако Оле Гунар Солскјер дрско се пошегува со Жозе Мурињо за она што се случуваше со димензиите на головите во Скопје, сега „специјалниот“ му врати на норвешкиот тренер. Многу од навивачите на Јунајтед сметаат дека Солскјер се уште не е тренерски ...

Мурињо му одговори на Солскјер: За него големината на головите не е важна, важен му е шеснаесетникот

Спортски - 28.09.2020

Оле Гунар Солскјер во саботата го „пецна“ Жозе Мурињо за ситуацијата со димензиите на стативите во Скопје. Откако противникот пет пати ја погоди рамката од голот Солскјер изјави дека за нив е добро што Мурињо не е тука да ги измери головите.

Мурињо дрско му врати на Солшер за сеирот со скопските стативи!

Sport 1 - 27.09.2020

Жозе Мурињо на никому не останал должен, па така ниту Оле Гунар Солшер не може да се спаси од неговите опасни коментари. Менаџерот на Манчестер јунајтед вчера го пецна Португалецот со интересна изјава, откако Брајтон дури пет пати ја погоди рамката ...

Мурињо: На Оле не му се важни димензиите на головите, туку шеснаесетникот да биде поголем

SportMedia - 27.09.2020

Менаџерот на Јунајтед Оле Гунар Солскјер вчера го „пецна“ Жозе Мурињо по драматичната победа која ја оствари Јунајтед над Брајтон, порачувајќи дека добра вест за него е тоа што Португалецот не бил на теренот да ги мери головите (откако противникот ...

Мурињо не остана покус: На Солшер му се важни димензиите на шеснаесетникот, преферира тие да бидат 20 метри!

24Фудбал - 27.09.2020

Жозе Мурињо не ја премолчи шегата на Оле Гунар Солшер, вели дека тренерот на Манчестер јунајтед преферира шеснаесетникот да биде 20 метри, алудирајќи на огромниот број пенали кои ги добија „ѓаволите“ минатата сезона.

Мурињо дрско му возврати на Солшер: На Оле не му се важни головите, туку нешто друго!

Република - 27.09.2020

Жозе Мурињо на никому не останал должен, па така ниту Оле Гунар Солшер не може да се спаси од неговите опасни коментари. Менаџерот на Манчестер јунајтед вчера го пецна Португалецот со интересна изјава, откако Брајтон дури пет пати ја погоди рамката ...