TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто е Мицкоски над законот?

Нова ТВ - 05.04.2020

„Мицкоски шири лажни вести“, „Мицкоски не почитува закони“, „Бивша пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ манипулира јавност“, се резимеа на наслови во само неколку дена во кои лидерот на најголемата опозициска партија со неколку свои постапки се обиде да ја ...

Мицкоски: Се згрозив кога видов дека се издвоени пари од буџетот за СЈО

ТВ21 - 05.04.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека кога ја видел уредбата за издвојување на буџетски пари за СЈО, останал згрозен. Тој рече дека му се гади од таквите одлуки и дека тоа мора веднаш да прекине, а повеќе пари треба да добијат оние ...

Богојески: Зошто толкава омраза од страна на поддржувачите на СДСМ 1 и СДСМ 2, дозволете да искажеме различен предлог ...

Скопје1 - 05.04.2020

СДСМ 1 и СДСМ 2 Воопшто не е во ред да се шири толкава омраза на ФБ, од страна на поддржувачите на господин Заев (СДСМ 1) и на господин Мицкоски (СДСМ 2)! Мора да постои и опозиција!!! Дозволете да постојат и дејствуваат граѓани, кои не сакаме да ...

BO ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски во 13 часот

Курир - 05.04.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 13 часот ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата. На истата Мицкоски ќе се осврне на актуелните теми во нашата земја. Неговото обраќање во живо можете да го проследите на нашиот портал ...

СДСМ: Мицкоски е неодговорен и работи против здравјето на граѓаните, лажеше дека обезбедил помош од Словенија, лажеше ...

Канал5 - 05.04.2020

И во најголемата здравствена криза Христијан Мицкоски продолжува да шири политикантство и дезинформации, да работи против интересите на државата и здравјето на граѓаните, се наведува во соопштението на СДСМ. .

(ВИДЕО)Мицкоски во теретана во време кога е забранета работа на теретаните?

360 степени - 04.04.2020

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бил во теретана, иако во мерките на Владата меѓу првите одлуки беше теретаните да бидат затворени. Видеото на кое се гледа како Мицкоски, наводно, излегува од теретана е споделено на ...

Има разлика: Мицкоски зборува за реалните проблеми на граѓаните додека Заев ја спореди короната со танцување (ВИДЕО)

Курир - 04.04.2020

Партијата ВМРО-ДПМНЕ на својата официјална страна на Фејсбук сподели видео од гостувањето на Зоран Заев и Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на телевизија канал 5. Во истата Заев коронавирусот го спореди со чекан и танцување, додека ...

Мицкоски е над забраните, си оди во теретана кога е затворено

Frontline - 04.04.2020

На соопштението истакнато пред теретаната стои дека, според препораките на министерството за здравство, нема да работи во петок. Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, иако секојдневно апелира преку медиумите за итноста и ...

Мицкоски вежба во теретана за време на забрана за работа? (ВИДЕО/ФОТО)

Локално - 04.04.2020

До нашата редакција стигнаа фотографии и видео на кои се гледа како лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, излегува од теретана, додека во сила е забраната за работа поради ситуацијата со коронавирусот.

Тогаш кога Филипче се налути

Нова ТВ - 04.04.2020

Конечно, и Венко Филипче се налути. Неговото обраќање кон јавноста на Твитер е само со две реченици: “Се чудам со каква леснотија Христијан Мицковски ја лаже јавноста дека сме имале тестови за само еден ден.

Мицкоски шири паника

Независен - 04.04.2020

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, треба да се соочи со законот, бидејќи јавно изрече ужасна лага дека тестови за откривање на корона вирусот има само уште за еден ден и со тоа можеше да предизвика паника кај населението Ерол Ризаов Изјавата ...

Филипче: Залудно се бориме против лажни вести ако Мицкоски свесно лаже

360 степени - 04.04.2020

Залудно се бориме против лажни вести поврзани со епидемијата со ковид-19 ако лидерот на опозицијата лаже и создава паника, забележа министерот за здравство Венко Филипче на твитер, смирувајќи дека во земјава има доволно тестови за дијагностицирање ...

Филипче: Џабе се бориме против лажни вести, ако Мицкоски свесно лаже и креира паника

А1 On - 04.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот твитер напиша дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, свесно лаже за количината на тестовите за коронавирус, а со тоа предизвикува паника меѓу граѓаните.

Костовски: Мицкоски на линија на Македонија

Курир - 04.04.2020

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ преку својот Фејсбук статус пишува дека професорот Христијан Мицкоски покажал дека е на линијата на Македонија стоејќи цврсто зад граѓаните. -Професорот Христијан Мицкоски покажа дека е на линија на Македонија, стоејки ...

Теретаните во целиот свет се затворени , но не и за Џенифер Лопез (ФОТО)

Канал5 - 03.04.2020

Бројот на заразени со коронавирус во Соединетите држави се зголемува од час во час, а граѓаните се молат да останат во своите домови за да се спречи ширење на инфекцијата. Така е и со Џенифер Лопез (50), која тврдеше дека таа и нејзиниот свршеник ...

Богојески: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ функционираат како сестри близначки, а мајка им е мафијата

Фокус - 03.04.2020

Најголем доказ дека господин Мицкоски функционира како подизведувач на господин Заев, е фактот што нема ниту една издржана критика кон него, реагира Петар Богојески од Македонски концепт на вечерашното интервју на Христијан Мицкоски на телевизија ...

Мицкоски за Куманово: Од кога нивниот градоначалник алармираше и не го слушаа

360 степени - 03.04.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 ТВ, упати бројни критики за начинот на кој власта се справува со пандемијата од коронавирус, а како пример го спомена случајот со Куманово .

Филипче: Ако претседателот на најголемата опозициска партија свесно лаже, џабе се бориме против лажни вести

360 степени - 03.04.2020

Бидете спокојни, тестови има и постојано се набавуваат резерви, порача министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи. Неговата порака следува откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата ...

Мицкоски: Одлуката на ЕУ за почеток на преговори е историски чекор

360 степени - 03.04.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 ТВ оцени дека одлуката на Европската унија за отворање преговори со земјава е историска.

„Само Интервју” со Христијан Мицкоски

Канал5 - 03.04.2020

Во вечерашното „Само Интервју” гостуваше Христијан Мицкоски. Ме плаши танцувањето со сиромаштијата на граѓаните. Оние кои што сакаат да се тестираат треба да им се даде да го сторат тоа, рече Мицкоски во вечерашното гостување во „Само Интервју“.

Мицкоски: На почетокот најавивме кривична за Филипче, но потоа заклучивме дека во овој момент не треба

Фокус - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Микцоски во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека се повлекле од идејата да му поднесат кривична пријава на Венко Филипче. -Ние најавивме на почетокот кривична пријава, но врз основа на сите ...

Мицкоски: На економијата и требаат итни мерки и пари веднаш

Вечер - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека итно треба да се искористат средствата што државата ги има на располагање дома, со цел побрзо да се вбризгаат во економијата и да се санираат штетите од кризата со ширењето на коронавирусот, ...

Мицкоски тврди дека останале уште 100 тестови, Министерството демантира

ММС - 03.04.2020

-Јас имам информација дека немаат повеќе од 100 теста за коронавирусот на располагање. Ако навистина имаат 350 теста на располагање тоа е катастрофално, оцени лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во телевизиско гостување..

Мицкоски: Никој не зборува за посттрауматски ефекти од оваа криза, народот е во страв

Република - 03.04.2020

Јас и ние како партија кажавме дека здравјето на граѓаните ни е пред и над се. Исто и да помогнеме, иако сме во опозиција. Целта е да заболат што помалку луѓе. Тоа е прво. Друг аспект е справување со економската криза.

Мицкоски: Многу ретко газам на трула штица, се плашам дека местењето на тендери има дури во вакви времиња, за жал ќе ...

Курир - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата „Само Интервју“ на прашањето дали мисли дека сега во ситуација на корона вирус некој ќе се обиде да мести тендери за респиратори како што тоа Филипче и владата на СДСМ ...

Мицкоски: Нема да ја поднесеме кривичната пријава за Филипче, не затоа што е неоснована, но не сакаме да дефокусираме

Курир - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека во моментов кривичната пријава за министерот за здравство, Венко Филипче само би ја дефокусирала јавноста иако за неа постојат сериозни основи.

Мицкоски: Ние сме држава која има на располагање тестови за корона за еден ден, тоа не личи на сериозна борба против ...

Курир - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хриситијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека власта не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот, со оглед на инфромациите со кои располага тој дека ...

Mицкоски: Два месеци го оставаат стопанството на милост и немилост, треба итни мерки и свежи пари во економијата

Република - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски упати жестока критика за политиките на власта и начинот на кој што Владата на СДСМ се справува со епидемијата на коронавирусот. Според него целото стопанство во моментов е оставено на милост и немилост.

СДСМ: Зошто Мицкоски пак намерно лаже – сега за тестовите

Независен - 03.04.2020

Владејачката партија вечерва реагираше на тврдењата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека државата останала без тестови и го обвини дека шири „лажни вести и неоснована паника“.

Мицкоски: Oд кога нивниот градоначалник во Куманово молеше за карантин, ни него не го послушаа од владата, таму сега ...

Курир - 03.04.2020

Суштината е како најбезолно да ја поминеме оваа работа со корона вирусот. Бројот на инфицирани од корона вирусот е се поголем. Денес имаме алармантен податок 11 медицински лица се заразени.

Мицкоски за финансирањето на партиите: ВМРО ќе издржи и ќе победи и без тие пари, но СДСМ без рекетирани пари нема

Република - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Само интервју“ на Канал 5 телевизија истакна дека власта прави театар и игра на ниски страсти околу финансирањето на партиите од државниот буџет.

Возачот не смее ништо до допре со гола рака: Џеј Ло е во паника поради коронавирусот, а ова е доказ за тоа! (ФОТО)

Слободен Печат - 03.04.2020

Американската пејачка, актерка и продуцентка, Џенифер Лопез (50) е фотографирана додека излегувала од својата омилена теретана во Мајами, додека пак друштво и прави нејзинот вереник, Алекс Родригез (44).

Мицкоски: Се што ќе предложиме владата одбива, не се работи тука за политика, туку за суета и голема омраза кон ВМРО ...

Република - 03.04.2020

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ гостуваше на емисија „Само интервју“ каде што појасни дека Владата се што предлага ВМРО-ДПМНЕ како мерка одбива, и тука веќе не станува збор за политика, тука веќе се работи за суета.

Мицкоски загрижен дека државата нема тестови за коронавирус, Филипче го обвини за ширење лажни вести

OhridNews - 04.04.2020

Бидете спокојни, тестови има и постојано се набавуваат резерви, напиша вечерва на „Твитер“ министерот за здравство Венко Филипче. Оваа негова реакција доаѓа откако претходно лидерот на ВМРО ДПМНЕ при гостувањето во емисијата „Само Вистина“ ан Канал ...

Мицкоски: Третта година волонтирам, се возам со моја кола

Независен - 03.04.2020

Третта година волонтирам во партијата, во сопствено возило се возам. Можеме да издржиме во ВМРО-ДПМНЕ без финансирање, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, запрашан зошто одбива во рамките на мерките за штедење да се откаже од годишното ...

Филипче: Се чудам со каква леснотија Мицкоски лаже дека сме имале тестови за само еден ден

Либертас - 03.04.2020

„Се чудам со каква леснотија Христијан Мицкоски ја лаже јавноста дека сме имале тестови за само еден ден. Џабе се бориме против лажни и неточни вести, ако претседателот на најголема опозициска партија свесно лаже и креира паника меѓу граѓаните.

Џенифер Лопез параноична поради корона вирусот, но вежба надвор од својот дом

Хитпортал - 03.04.2020

Сите се во паника од корона вирусот па дури и најголемите ѕвезди. Некој повеќе некои помалку но популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез е навистина параноична и постојано со заштитни средства и маска на себе.

Мицкоски: Приватна болница добила забрана во јавност да го кажува бројот на лица кои се тестирани и позитивни

Република - 03.04.2020

Неколку приватни болници и дијагностички центри имаат капацитет да вршат тестирање за корона вирус и тоа треба да им се дозволи, нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само интервју“. Тој прашува зошто не им се дозволува тоа да го прават.

Мицкоски: Мене ме интересира мојата земја и здравјето на луѓето, да не релативизираме со примери од други земји

Курир - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше на „Само Интервју“ каде што посочи дека него го интересира здравјето на граѓаните на Република Македонија, не го интересираат примерите на други земји.

Мицкоски вечерва гостин во „Само Интервју“ на Канал 5 телевизија

Курир - 03.04.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во „Само Интервју“ на Канал 5 телевизија, каде што ќе зборува за актуелната ситуација во земјата и последиците од коронавирусот во Македонија.

СДСМ: Мицкоски намерно излажа дека државата има само 100 теста, неодговорно го плаши и паничи народот

Centar - 03.04.2020

Интегрално ја пренесуваме реакцијата на СДСМ: Целата држава, институциите, граѓаните, службениците, сите бескомпромисно се борат против коронавирусот, само фрустрираниот Христијан Мицкоски очајни шири лажни вести и неоснована паника.

Има ли граница за неодговорноста на овој човек? Мицкоски јавно лажеше дека има само 100 теста за корона, а само во ИЗЈ ...

Centar - 03.04.2020

Во денешното интервју на Канал 5 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски јавно кажа дека поред негови информации во државата имало само стотина тестови за испитување на коронавирусот и изрази загриженост за капацитетот на македонското ...

Филипче: Се чудам со каква леснотија Мицкоски ја лаже јавноста

Локално - 03.04.2020

Се чудам со каква леснотија Христијан Мицкоски ја лаже јавноста дека сме имале тестови за само еден ден, реагира на интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на „Канал 5“ ТВ. Тој уверува дека тестови има и постојано се набавуваат резерви Бидете спокојни, ...

Мицкоски: Имам информација дека немаат повеќе од 100 теста за коронавирусот на располагање

Локално - 03.04.2020

Власта не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот, вели лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според инфромациите со кои располага тој, министерството за здравство во моментов не располага со повеќе од 100 ...

ФИЛИПЧЕ ТВРДИ ДЕКА ТЕСТОВИ ИМА: Џабе се бориме против лажни вести, ако Мицкоски прави паника!

Денешен - 03.04.2020

По изјавата на Мицкоски во вечерашното интервју дека според информациите со кои располага, власта се соочува со недостиг на тестови, на ФБ реагираше Венко ...

Мицкоски вечерва гостин во „Само Интервју“ на Канал 5 телевизија

Република - 03.04.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во „Само Интервју“ на Канал 5 телевизија, каде што ќе зборува за актуелната ситуација во земјата и последиците од коронавирусот во Македонија.

Мицкоски вечерва гостин во „Само Интервју“ на Канал 5

Нетпрес - 03.04.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во „Само Интервју“ на Канал 5 телевизија, каде што ќе зборува за актуелната ситуација во земјата и последиците од коронавирусот во Македонија.

Загрижува загрозеното здравје на граѓаните и сиромаштијата, а на Заев ќе му го препуштиме „танцот со коронавирусот“

Нетпрес - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во „Само интервју“ зборуваше за ситуацијата во која се наоѓа Република Македонија и за тоа како Владата се справува со оваа пандемија.

Заев нека танцува со короната, мене ме загрижува танцот со сиромаштијата и загрозеното здравје на луѓето

Република - 03.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во „Само интервју“ зборуваше за ситуацијата во која се наоѓа Република Македонија и за тоа како владата се справува со оваа пандемија.