TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шефот на Хонда плачел по подиумот на Ферстапен

TopSport - 20.03.2019

Првата трка на Ред бул по склучувањето на партнерството со јапонскиот гигант Хонда во Австралија донесе фантастичен резултат, откако Макс Ферстапен успеа да биде побрз од возачите на Ферари и беше на подиумот зад двојката на Мерцедес.

Хорнер го брани изборот на Гасли наместо Саинз

Точка - 20.03.2019

Кристијан Хорнер ја одбрани својата одлука да го промовира Пјер Гасли наместо Карлос Саинз во празното место кое го остави Даниел Рикардо во Ред Бул. Минатата сезона Ред Бул беа во тешка позиција откако Рикардо најави дека ќе замине, а многу малку ...