TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски во Свети Николе: Ние сме единствената нација којашто се откажала од принципот на самоопределување

Канал5 - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога ...

Мицкоски во Градско: СДСМ е на колена, а овие избори само побргу ќе го бутнат за земја

Канал5 - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНE , Христијан Мицкоски , денеска се обрати на митинг пред граѓаните во Градско. -Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени. Иако сум свесен за притисоците коишто се прават, затоа што ...

Мицкоски: За пусти пари се работело, господине Заев, излезете и кажете му го тоа на овој народ

Курир - 14.04.2019

Денес во Скопје се случуваше фијаско, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски Стево. Го слушнавме Зоран Заев како мене ме критикува и вели дека тој не само што го забетонирал идентитетот, туку претпоставувам во меѓувреме се исконсултирал ...

Мицкоски: Во Европа не се оди со диктирани обвиненија и нарачани пресуди

Курир - 14.04.2019

Ние не сме ја избрале државата, државата нас нè одбрала. Името нас нè одбрало, не ние него. Треба да сме горди што сме Македонци. Треба да сме честити и достоинствени затоа што само така можеме заеднички да го сонуваме македонскиот сон и тој сон ...

Мицкоски до Заев: Твојот идентитет бетон, не само што немаше арматура, туку не успеа ни првиот предизвик пред времето ...

Курир - 14.04.2019

Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Првото беше дека откако ги направи капитулантиските договори поврзани со Преспанскиот ...

Мицкоски од Градско: Потребно е да ја ослободиме Македонија од канџите на Зоран Заев и Пендаровски Стево

Курир - 14.04.2019

Во Градско граѓаните ќе се изборат за правда, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбите со жителите. -Тоа денес го видов на заедничката средба. Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени.

Мицкоски: „Идентитетот бетон“ на Заев се сруши како кула од карти

Република - 14.04.2019

, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на митингот во Свети Николе. ...

Мицкоски: Македонија е разбудена!

Република - 14.04.2019

Македонија е разбудена. Македонија ја носи промената која ќе донесе правда над неправдите, ќе донесе надеж поразувајќи ја безнадежноста. ...

Ќе се најдат ли Заев и Мицкоски на половина пат?!

Вечер - 14.04.2019

Неофицијално, не се исклучува неделава нова средба на која би учествувале и лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ. Статусот на СЈО, истрагите отворени по истекот на рокот за покренување на обвиненија и реизборот на Катица Јанева клучните делови за кои Заев ...

Мицкоски до земјоделците: Заедно ќе го испратиме во пензија министерот што шопингува во Дубаи

Курир - 14.04.2019

Знам дека сте незадоволни и знам дека ве уценуваат со исплата на субвенции, со инспекции и разно разни проверки, ременот постојано го стегаат, но вие најдобро знаете дека тие од власта стапнаа на погрешна штица, а вие казната ќе им ја испорачате ...

Спротивставете се на незаконските постапки на кои ве тераат, не одете против својот народ

Република - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот масовен митинг им се обрати и на припадниците на МВР и на Армијата. На припадниците на МВР им посочи да не прифаќаат притисоци и да не одат против својот народ. , порача тој.

Мицкоски до земјоделците: Заедно ќе го испратиме во пензија министерот што шопингува во Дубаи

Република - 14.04.2019

, истакна вчера на централниот митинг, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски обраќајки им се на македонските земјоделци. Честити луѓе со гигатнски срца, како што ги нарече Мицкоски земјоделците, кои со сурова мака и пот се грижат за своите ...

Дојде денот, чукна часот, Македонија овој пат се брани со гласачко ливче

Република - 14.04.2019

, потенцираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашниот централен митинг во Скопје пред овогодинешните претседателски избори. Како што подвлече Мицкоски, оваа власт ги разниша темелите на нашата држава, а право и обврска на народот е да му стават крај и ...

Мицкоски:СДСМ удри по темелите на нашата заедничка куќа, сакаат да ја срушат, но од нас зависи

Магазин - 14.04.2019

На вчерашниот голем митинг во Скопје, лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, со својот говор успеа да придобие многумина. Тој изјави дека за ВМРО, престојните избори на 21 април, не се обични избори, туку избори кога ќе се промени актуелната ...

Мицкоски: Македонија ја носи промената, промената која ќе донесе правда над неправдите, ќе донесе надеж

Бизнис Вести - 14.04.2019

Вчера се одржа митингот на ВМРО-ДПМНЕ, каде обрати лидеротна партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател на РСМ, Гордана Силјановска. Денес митинг има закажано владеачката СДСМ за нивниот кандидат за претседател на републиката Стево ...

Мицкоски: Македонија нема датум за преговори со Европската Унија и веројатно нема ни да има оваа година, поради ...

Сител - 13.04.2019

И еве ви велам дека не заборавам, не го заборавам ниту еден човек кој сега е во затвор неправедно осуден, кој е мета на прогон и неправда и нема да престанам да се борам се додека последната неправда не се исправи, се додека и последното одземено на ...

Изборен фолклор, песни, поезија и по некоја шега на митинзите

Телма - 13.04.2019

Една вечер од изминатава недела, звуците на „Странци во ноќта“ одекнаа и во Тетово. Песната ја запеа лидерот на СДСМ, Заев, по асоцијацијата што во него ја разбудија политичките опоненти Мицкоски и Силјаноска. Македонија не вложува во својата иднина.

Мицкоски пред Влада: Епа види Заев дали ќе не прекршиш или ќе бидеш прекршен

Фокус - 13.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг пред Владата најави победа на нивниот кандидат за претседател, а потоа и на предвремени парламентарни избори. -Велеше не распишува предвремени парламентарни избори за да не не ...

Помеѓу оптимизмот и деструкцијата

+инфо - 13.04.2019

Овие избори не се обични претседателски избори, туку можност граѓаните да кажат дали сакаат да се вратат во минатото, трагично и трауматично, или да го фатат чекорот со иднината во пресрет на уживање во возвишени вредности, достојни за човекот.

Мицкоски до невработените: Не ги прифаќајте оние лаги на власта дека само што не ни тргнало подобро

Курир - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во својот говор вечерва им се обрати и на невработените граѓани. -Ќе се обратам и до невработените. Не ги прифаќајте оние лаги на власта дека само што не ни тргнало подобро, а 2 години одиме само назад.

Мицкоски: Мојот пат е правда за Македонија и нашите животи не вредат ни пет пари ако немаме правда за Македонија

Курир - 13.04.2019

Јас ја гледам Македонија како земја на среќни граѓани, кои се почитуваме едни со други, си подаваме рака во тешки времиња и заеднички ја носиме својата среќа. Јас ја гледам Македонија како држава членка на Европската Унија, каде ќе стигнеме само ...

„Ја стискам чесната рака на земјоделците и ви велам во мене имате пријател, ајде заедно да се избориме за подобра ...

Курир - 13.04.2019

„Ременот постојано го стегаат, но вие најдобро знаете дека тие од власта стапнаа на погрешна штица“-им порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на земјоделците. -Не можам, а да не ги споменам земјоделците, тие честити луѓе со ...

Мицкоски со порака до пензионерите: Власта ве казнува, време е сега вие да ја казните неа

Курир - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва посебен дел од својот говор одвои за пензионерите. -Ќе ги споменам и пензионерите, оние на кои оваа власт им изрази непочитување, на кои им го укинаа законско предвиденото зголемување на пензиите, а ...

(Видео) Мицкоски: Македонија сега се брани со гласачко ливче

Макфакс - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на централниот митинг во Скопје, на граѓаните им порача дека овие избори се многу важни, дека сите треба да излезат да гласаат, затоа што, според него, Македонија треба да се одбрани со гласачко ливче.

Мицкоски до Заев: Ликовите на Делчев и Конески се потсетник на твојот срам за делото со кое го нагрдуваш нивниот завет

Курир - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот масовен митинг истакна дека во оваа кампања народот виде дека Зоран Заев и Стево Пендаровски се исти, празни политичари. -Позитивното е што се виде дека и Заев и Пендаровски се празни ...

Мицкоски до припадниците на МВР и АРМ: Не прифаќајте притисоци, не одете против својот народ

Курир - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот масовен митинг им се обрати на припадниците на МВР и на Армијата. На припадниците на МВР им посочи да не прифаќаат притисоци и да не одат против својот народ.

Мицкоски: Бајракот на победата се вее гордо високо

Република - 13.04.2019

Македонија е разбудена, Македонија е на нозе во сите градови и села, сите маала, улици, сите населени места. Oд Куманово до Гевгелија, од Дебар до Делчево, цело Скопје, верното Ѓорче Петров, мојот Карпош, Центар, Чаир, Аеродром, тврдокорна Гази ...

Заев е човекот кој го смени името, се срами да рече дека има Македонци во Грција, се срами од Химната

Република - 13.04.2019

Позитивното на оваа негативна кампања во која излегоа на површина црнилата на заевизмот, рече вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, е што се виде дека и Заев и Пендаровски се празни политичари, или како што би рекле тие самите, ...

„Ниту една уцена нека не ја смени вашата одлука да одберете правда за Македонија“-порака од Мицкоски до ...

Курир - 13.04.2019

На вечерашниот масовен митинг кој се одржа во Скопје, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посебен дел од своето обраќање издвои за вработените во јавната администрација. -Оваа власт неоправдано ја запоставува, игнорира, истовремено и ја ...

Мицкоски испрати порака до разочараните членови на СДСМ

Курир - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од вечерашниот масовен митинг на партијата, испрати порака до членовите на СДСМ кои се разочарани од власта. -Ќе ги споменам и разочараните членови на СДСМ, оние на кои вистински им значи Македонија и кои ...

Говор на Мицкоски кој нема да остави рамнодушен никого, се обрати до секој човек во Македонија

Република - 13.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од големиот митинг во Скопје им се обрати на сите кои цврсто ја носат во срцата идејата за Македонија. На заговарачите на бојкот, на вработените во администрацијата, на полицијата, на невработените, на ...

Може и да нè убијат, може и да нè уапсат, ама вербата во правда за Македонија никогаш нема да исчезне!

Република - 13.04.2019

Еден ден кога ќе помине време, многу Македонци ќе се запрашаат дали направивме се што можевме за да се избориме за работите во кои веруваме, сосема на крајот на својот говор на митингот во Скопје рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Да се спротивставиме на ова рушење на нашиот дом, овој пат Македонија се брани со гласачко ливче

Република - 13.04.2019

Овие избори се повеќе од обични избори, затоа што оваа власт удри по темелите на нашата заедничка куќа, по нашиот дом, почна да руши дел по дел од она што со генерации беше градено, рече Мицкоски на митингот во Скопје.

Ајде заеднички да се избориме за Македонија за која вреди да се живее и умре

Република - 13.04.2019

На сите вас ќе ви го кажам сонот на мојата генерација, рече Мицкоски на големиот митинг во Скопје. е. повика тој. ...

Мицкоски: Ние не блескаме, ние сме срам за Европа, единствената нација која се самооткажала од принципот на ...

Курир - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога ...

Мицкоски: Да ја земеме државата од овие измамници

MakPress - 13.04.2019

Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Прилеп. Мицкоски кажа дека на 21 Април и на 5 Мај СДСМ ќе ги изгубат изборите. Мицкоски исто така истакна дека од разговорите со граѓаните низ цела ...

Мицкоски: Деспотот е на колена, СДСМ на митингот во Скопје доживеа фијаско

+инфо - 14.04.2019

Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени. Иако сум свесен за притисоците коишто се прават, затоа што деспотот е на колена, СДСМ е на колена, а овие избори само побргу ќе го бутнат на земја, порача од Градско ...

Мицкоски: За пусти пари се работело, господине Заев, излезете и кажете му го тоа на овој народ

Нетпрес - 14.04.2019

Денес во Скопје се случуваше фијаско, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски Стево. Го слушнавме Зоран Заев како мене ме критикува и вели дека тој не само што го забетонирал идентитетот, туку претпоставувам во меѓувреме се исконсултирал ...

Ние не блескаме, ние сме пример за срам во Европа

Република - 14.04.2019

Ние не сме ја избрале државата, државата нас нè одбрала. Името нас нè одбрало, не ние него. Треба да сме горди што сме Македонци. Треба да сме честити и достоинствени затоа што само така можеме заеднички да го сонуваме македонскиот сон и тој сон ...

Мицкоски до Заев: Твојот идентитет бетон, не само што немаше арматура, туку не успеа ни првиот предизвик пред времето ...

Нетпрес - 14.04.2019

Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Првото беше дека откако ги направи капитулантиските договори поврзани со Преспанскиот ...

Мицкоски од Градско: Потребно е да ја ослободиме Македонија од канџите на Зоран Заев и Пендаровски Стево

Нетпрес - 14.04.2019

Во Градско граѓаните ќе се изборат за правда, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбите со жителите. Тоа денес го видов на заедничката средба. Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени.

Мицкоски: Македонија овојпат се брани со гласачко ливче

Независен - 13.04.2019

Овие избори се повеќе од обични избори, затоа што оваа власт удри по темелите на нашата заедничка куќа, по нашиот дом, почна да руши дел по дел од она што со генерации беше градено, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на централниот ...

Мицкоски пред Влада: Епа види Заев дали ќе не прекршиш или ќе бидеш прекршен

Либертас - 13.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг пред Владата најави победа на нивниот кандидат за претседател, а потоа и на предвремени парламентарни избори. -Велеше не распишува предвремени парламентарни избори за да не не ...

Мицкоски: Мојот пат е правда за Македонија

Нетпрес - 13.04.2019

Ја гледам Македонија како држава членка на Европската унија, каде ќе стигнеме само преку макотрпна работа, исполнување на стандарди и принципи, пред сѐ, да се европеизираме дома однатре, рече меѓу другото во саботата вечерта на големиот митинг на ...

Мицкоски: Власта ве казнува, време е вие да ја казните неа

Нетпрес - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на централниот масовен митинг пред зградата на Владата се обрати особено до ранливите категории како што се пензионерите и невработените, како и земјоделците кои не можат да го продат својот ...

Мицкоски: Македонија сега се брани со гласачко ливче

Centar - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на централниот митинг во Скопје, на граѓаните им порача дека овие избори се многу важни, дека сите треба да излезат да гласаат, затоа што, според него, Македонија треба да се одбрани со гласачко ливче.

Мицкоски: Оваа пролет во Скопје мириса на победа над заевизмот

Нетпрес - 13.04.2019

На 21-ви април, а потоа и на 5-ти мај победува Македонија и Гордана Силјановска Давкова, заедно со народот, порача во саботата вечерта од масовниот предизборен митинг во Скопје, челникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ до разочараните членови на СДСМ: Сѐ да имаме, немаме ништо ако ја немаме Македонија

Нетпрес - 13.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од вечерашниот масовен митинг на партијата, испрати порака до членовите на СДСМ кои се разочарани од власта. Ќе ги споменам и разочараните членови на СДСМ, оние на кои вистински им значи Македонија и кои ...

Ние сме единствената нација којашто се самооткажала од принципот на самопределување

Република - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога ...

Мицкоски: СДСМ доживеа фијаско во Скопје

А1 On - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНE на митинг од граѓаните во Градско побара да не подлегнуваат на закани и протисоци. -Немојте да дозволите никој да ве уплаши, немојте да дозволите никој да ве уцени.