TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжи со одличната форма: Ѓорческа ќе игра за нова титула во Грција

Слободен Печат - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во финалето на ИТФ фјучерсот во Ираклион Грција. Ѓорческа минатата недела го освои пехарот на ова место и сега ќе има шанса да стигне до нова титула.

Ново финале: Ѓорческа ќе се бори за уште една титула во Ираклион

Дерби - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди место во уште едно финале на ИТФ фјучерсот во Ираклион, Грција. Минатата седмица Лина го крена пехарот на ова место, а сега ќе има шанса да направи уште еден значаен резултат на турнирот што се ...

Ѓорческа за шест дена повторно ја победи Булгару и се пласира во ново финале

Sport 1 - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа со 2-0 ја победи романската тенисерка Миријам Бјанка Булгару и се пласираше во финалето на турнирот во Ираклион, Грција. За шест дена ова беше втор меч меѓу Ѓорческа и Булгару, претходно двете се ...

Ѓорческа со 2-0 до финале во Грција!

Екипа - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческa се пласираше во финалето на турнирот во Хераклион откако ја совлада романската тенисерка Мириам Бјанка Булгару со 2-0. Македонката во првиот сет славеше со 6-4, додека во вториот сет Романката пружи ...

Супер Лина оди по нов трофеј во Ираклион, ќе игра финале на турнирот

SportMedia - 26.11.2022

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа има шанса втор пат сезонава да освои трофеј на ИТФ турнирот во Ираклион, Грција. Нашата најдобра тенисерка денеска беше подобра од романската тенисерка Мириам Бјанка Булгару со 6:4 и 7:6(5) со што избори финале ...

Ѓорческа ќе се бори за нова титула во Грција

СуперСпорт - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа славеше во полуфиналето на турнирот во Ираклион, Грција против Мириам Бјанка Булгару со 2-0 во сетови, односно 6-4 и 7-6. Ѓорческа беше одлична во првиот сет и успеа да направи предност од еден брејк, ...

Ѓорческа се пласира во полуфиналето

Н.Македонија - 26.11.2022

Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на вториот тениски турнир во низа во Грција (вкупен награден фонд 25.000 долари), со победата во четврт-финалето над Софија Рокети од Италија, со 6-1 и 6-4.

Финале за Лина Ѓорческа во Ираклион, Грција

Frontline - 26.11.2022

По минатонеделниот триумф, Лина Ѓорческа и на вториот W25 турнир во Ираклион, Грција игра одлично. За пласман во финалето се избори без изгубен сет во досегашниот тек од турнирот. Во првите три кола извојува победи против Ziva Falkner од Словенија ...

Лина Ѓорческа доминантно до полуфинале

Екипа - 25.11.2022

Лина Ѓорческа продолжува со доминантните настапи на ИТФ-турнирот во Хераклион, каде најдобрата македонска тенисерка без многу проблеми обезбеди пласман во полуфиналето. Ѓорческа за противничка денеска ја имаше Софија Рокети, 20-годишна Италијанка ...

Лина Ѓорческа се пласираше во полуфиналето на турнирот во Грција

МКД - 25.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа го помина четвртфиналето на турнирот во грчкиот град Ираклион откако во два сета беше подобра од Италијанката, Софија Рочети. Ѓорческа имаше одличен старт на мечот, во првиот сет и дозволи на ...

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

Спортски - 25.11.2022

Калин Ивановски беше елиминиран во Мадрид, но Лина Ѓорческа се пласираше помеѓу најдобрите четири на турнирот во Грција, Ираклион. Денес Ѓорческа беше подобра од Италијанката Софија Рочети .

Лина Ѓорческа меѓу четирите најдобри тенисерки на турнирот во Грција!

Sport 1 - 25.11.2022

За разлика од својот машки колега Калин Ивановски, кој не ја мина четвртфиналната пречка на фјучерсот во Мадрид, најдобра македонска тенисерка, Лина Ѓорчевска, се пласира меѓу четирите најдобри на турнирот во грчкиот град Ираклион, откако попладнево ...

Ѓорческа со нова победа во полуфинале во Ираклион

Дерби - 25.11.2022

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа успешно одработи уште еден предизвик на фјучерсот во Ираклион, победа со која избори пласман меѓу најдобрите најдобри на турнирот што се игра на земја за награден фонд од 25.000 американски долари.

Лина Ѓорческа полуфиналистка во Хераклион

Gol.mk - 25.11.2022

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на турнирот во Хераклион, Грција. Ѓорческа во четвртфиналето се соочи со Софија Рокети од Италија, која успеа да ја совлада со 2-0 во сетови (6-1, 6-4).

Ѓорческа се пласираше во полуфиналето на турнирот во Грција!

SportMedia - 25.11.2022

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа завери место во полуфиналето на турнирот во Хераклион, Грција. Нашата најдобра тенисерка во четвртфиналето ја совлада Италијанката Софија Рокети со 2-0 во сетови (6-1, 6-4).

Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на турнирот во Хераклеон

TopSport - 25.11.2022

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на турнирот во Хераклеон, Грција. Таа во четврт-финалето имаше дуел со Софија Рокети од Италија, која ја совлада со 2:0 во сетови (6:1, 6:4).

Ѓорческа подобра од Рочети за место во полуфинале во Грција

СуперСпорт - 25.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжи да реди победи во Грција, откако денеска славеше против Софиа Рочети со 2-0 во сетови, односно 6-1 и 6-4. Ѓорческа ја декласира нејзината противничка во првиот сет со 6-1, додека во вториот сет ...

Ѓорческа во полуфиналето на тенскиот турнир во Хераклион

Алсат-М - 25.11.2022

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на турнирот во Хераклион, Грција. Ѓорческа во четвртфиналето се соочи со Софија Рокети од Италија, која успеа да ја совлада со 2-0 во сетови (6-1, 6-4).

Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на турнирот во Хераклеон

Макфакс - 25.11.2022

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на турнирот во Хераклеон, Грција. Таа во четврт-финалето имаше дуел со Софија Рокети од Италија, која ја совлада со 2:0 во сетови (6:1, 6:4).

Ѓорческа во полуфиналето на тенскиот турнир во Хераклион

Zoom - 25.11.2022

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на турнирот во Хераклион, Грција. Ѓорческа во четвртфиналето се соочи со Софија Рокети од Италија, која успеа да ја совлада со 2-0 во сетови (6-1, 6-4).

Лина Ѓорческа помеѓу четирите најдобри тенисерки на турнир во Грција, ќе игра за место во финалето

Репортер - 25.11.2022

Тенисерката Лина Ѓорческа се пласираше во четирите најдобри на турнирот во грчкиот град Ираклион. Таа успеа со два сета да ја совлада Софија Рочети од Италија. Ѓорческа за да обезбеди место во финалето ќе игра против Романката Бјанка Булгару, која ...

Ново финале за Ѓорческа во Грција

МКД - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа со 2-0 ја победи романската тенисерка Миријам Бјанка Булгару и се пласираше во финалето на турнирот во Ираклион, Грција. За шест дена ова беше втор меч меѓу Ѓорческа и Булгару, претходно двете се ...

Ѓорческа продолжува да победува: Ќе игра за нова титула во Грција

Спортски - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа славеше во полуфиналето на турнирот во Ираклион, Грција против Мириам Бјанка Булгару со 2-0 во сетови, односно 6-4 и 7-6. Ѓорческа беше одлична во првиот сет и успеа да направи предност од еден брејк, ...

Ѓорческа ќе игра за нова титула во Грција

Курир - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во финалето на ИТФ фјучерсот во Ираклион Грција. Ѓорческа минатата недела го освои пехарот на ова место и сега ќе има шанса да стигне до нова титула.

Ѓорческа обезбеди финале ИТФ фјучерсот во Ираклион Грција

Нетпрес - 26.11.2022

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во финалето на ИТФ фјучерсот во Ираклион Грција. Ѓорческа минатата недела го освои пехарот на ова место и сега ќе има шанса да стигне до нова титула.