TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple идната година ќе претстави дури четири телефони со 5G конекција

Иновативност - 10.12.2019

Еден од најголемите производители на мобилни телефони во светот, Apple, се подготвува идната година да претстави дури четири нови модели на iPhone. Според интернет страницата Mashable, станува збор за четири модели од новата генерација.

Нема уште долго да се полни iPhone преку кабел: Apple го исфрла "Lightning" портот

Точка - 10.12.2019

Повеќето луѓе, според направените анкети, сметаат дека и покрај сите предности на непостоењето на жиците, кабелот и натаму е неприкосновен. Сепак, но ако се суди по мислењето на експертите од компанијата "Apple", иднината е во безжичното полнење.

Apple можеби нема да ја прескокне „деветката“ на iPhone

Телефони.мк - 10.12.2019

Apple се очекува да го открие iPhone SE 2 , кој би можел да биде лансиран и под друго име. Првиот SE модел беше лансиран во март 2016 година, но сега е неизвесно кој месец би се реализирало откривањето.

Наследникот на iPhone SE наводно ќе го носи името iPhone 9

USB - 10.12.2019

Новиот извештај на јапонскиот блог Macotakara тврди дека наследникот на iPhone SE всушност ќе го носи името iPhone 9, а не iPhone SE 2. Исто така, се сугерира дека телефонот ќе користи исто куќиште како iPhone 8.

„Евтиниот“ iPhone SE 2 веројатно ќе чини 399 долари

Локално - 09.12.2019

Веќе некое време знаеме дека Apple се подготвува да лансира нов паметен телефон од „ниска класа“ во пролетта следната година, а според достапните информации за дизајн, iPhone SE 2 ќе изгледа многу како iPhone 8.

iPhone 12 Pro моделите ќе доаѓаат со бесплатни AirPods слушалки?

USB - 09.12.2019

Безжичните слушалки AirPods на Apple станаа едни од најпопуларните модели на пазарот, а успехот на неодамна лансираните AirPods Pro покажува дека луѓето сè уште сакаат да ги купат. Сепак, ова наскоро може да се промени, бидејќо се шпекулира дека ...

AirPods најверојатно ќе бидат во комплет со скапите iPhone модели

Телефони.мк - 09.12.2019

Поради големата бараност на AirPods, Apple размислува да ги вметне во фабричката кутија на идните iPhone телефони. AirPods Pro демонстрираа висока продажба, па затоа ова би било голем плус за компанијата.

Бесплатни AirPods во понудата за iPhone 2020?

Локално - 08.12.2019

Слушалките AirPods на Apple станаа еден од најпопуларните модели на пазарот, а успехот на неодамна лансираните AirPods Pro покажува дека луѓето сè уште сакаат да ги купат. Сепак, ова наскоро може да се промени, но не за друго, откако се шпекулира ...