TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат - 21.06.2021

Семејството Кардашијан-Џенер повеќе или помалку беше отворена книга кога станува збор за нивниот професионален и особено личен живот, благодарение на 20 славни сезони на „Keeping Up With The Kardashians“.

Клое Кардашијан открива колку естетски операции направила и што сменила

Канал5 - 21.06.2021

Откако за риалити sвездата Клое Кардашијан и нејзините естетски корекции често се дискутира на социјалните мрежи, таа конечно и самата прозборе за нив. На повторното обединување на шоуто „ Keeping Up with the Kardashians “, таа му откри на водителот ...

Стари фотки од Кајли Џенер: Буквално не личи на себе, обожавателите не можат да веруваат

Хаштаг - 21.06.2021

Огромна разлика... Или Најмладата милијардерка на светот Кајли Џенер е најмладата и најбогатата сестра од кланот Кардашијан - Џенер, а ја следат и најмногу луѓе на социјалните мрежи. Имено, таа благодарение на својата популарност има милиони ...

ЦЕЛОСНО СЕ ТРАНСФОРМИРАШЕ, А ПРИЗНА И ЕДНА ОПЕРАЦИЈА! Таа беше „дебелата сестра“, сега е БОМБА и тоа поради носот?!

Попара - 21.06.2021

Клои Кардашијан во емисија откри дека хирургот кој го оперирал нејзиниот нос е одговорен за нејзиниот поинаков изглед, но и „малку инјекции“ Во последниве години, Клои Кардашијан премина од „грдата“ или „дебелата“ сестра во една од најатрактивните ...

ЦЕЛОСНО СЕ ТРАНСФОРМИРАШЕ, А ПРИЗНА И ЕДНА ОПЕРАЦИЈА! Таа беше „дебелата сестра“, сега е БОМБА

Пулс24 - 22.06.2021

Клои Кардашијан во емисија откри дека хирургот кој го оперирал нејзиниот нос е одговорен за нејзиниот поинаков изглед, но и „малку инјекции“ Во последниве години, Клои Кардашијан премина од „грдата“ или „дебелата“ сестра во една од најатрактивните ...

Од „грдото пајче“ стана секс бомба- Клои Кардашијан призна дека правела корекции на лицето

Press24 - 21.06.2021

Во последниве години, Клои Кардашијан премина од „грдото пајче“ во една од најатрактивните сестри во кланот Кардашијан. Од почетокот на рреалното шоу, таа стана секс бомба, но и мета на озборувања на социјалните мрежи.

Жежок стајлинг на Ким Кардашијан: Во костим за капење на тенискиот терен (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.06.2021

Играњето тенис со Ким Кардашијан како противник е глупава идеја, посебно ако на тенискиот терен се појави во вакво издание: Тешко дека би можеле да се концентрирате на играта, нели! Така барем тврдат нејзините многубројни следбеници на Инстаграм, ...

ИМАВ САМО ЕДНА ОПЕРАЦИЈА: Клои Кардашијан призна што „поправила“ на лицето! (ФОТО)

Локално - 21.06.2021

По завршувањето на популарното реално шоу „Во чекор со Кардашијанс“, сестрите Кардашијан-Џенер уште еднаш се собраа во специјално шоу, а посебно внимание привлече признанието на Клои Кардашијан за операциите што ги криеше со години.

Малку или многу бизарно: Кортни Кардашијан го шокираше светот со начинот на кој покажува љубов кон своето ново момче ...

Женски магазин - 21.06.2021

Во низата нивни „чудни“ постапки, се истакна последната - а можеби и најбизарната. Најстарата сестра на славниот клан Кардашијан-Џенер, Кортни Кардашијан, од неодамна е во врска со тапанарот на групата Блинк 182, Тревис Баркер.

„Јас ги барав папараците“ - Ким Кардашијан била очајна за слава + што мисли сега за нејзината секс снимка?

Црнобело - 21.06.2021

Сакајќи да стане светски позната, Ким Кардашијан ги следела папараците за да ја фотографираат, па дури и се преправала дека купува нешто од продавница, само за да помине покрај нив. Истовремено, вели дека иако секс снимката ја направи популарна, тоа ...