TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Епл и Гугл ја отстранија апликацијата на Навални: Тие соработуваат со Путин

Канал5 - 23.09.2021

Лидерот на руската опозиција, Алексеј Навални, кој е во затвор, ги обвини денеска Епл и Гугл дека се во договор со Кремљ, откако двете големи интернет компании ја отстранија неговата апликација за парламентарните избори во Русија.

Навални ги обвини Епл и Гугл дека се „соучесници“ на Путин

МКД - 23.09.2021

Затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални ги обвини американските технолошки компании Епл и Гугл дека се „соучесници" на Кремљ, откако компаниите ја отстранија неговата апликација „Паметно гласање" за време на парламентарните избори во ...

Навални ги обвини Епл и Гугл дека се соучесници на Путин

Локално - 23.09.2021

Рускиот затворен опозициски лидер Алексеј Навални ги обвини американските технолошки компании „Епл“ и „Гугл“ за договор со Владимир Путин, бидејќи, на барање на руските власти, тие ја повлеккле неговата апликација посветена на руските избори.

Навални ги обвини Епл и Гугл за договор со Путин

Слободен Печат - 23.09.2021

Затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални ги обвини американските технолошки компании „Епл“ и „Гугл“ за таен договор со рускиот претседател Владимир Путин, бидејќи, на барање на руските власти, тие ја повлекоа неговата апликација наменета ...

Навални ги обвини Епл и Гугл дека се соучесници на Путин

Вечер Прес - 23.09.2021

Рускиот затворен опозициски лидер Алексеј Навални ги обвини американските технолошки компании „Епл“ и „Гугл“ за договарање со Владимир Путин, бидејќи, на барање на руските власти, тие ја повлекоа неговата апликација посветена на изборите во Русија.

Навални ги обвини Епл и Гугл дека се соучесници на Путин

Р.С.Европа - 24.09.2021

Рускиот затворен лидер на опозицијата Алексеј Навални ги обвини американските технолошки компании Епл и Гугл дека соработувале со Владимир Путин, бидејќи, на барање на руските власти, тие ја повлекле неговата апликација за изборите во Русија.