TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рускиот амбасадор Баздникин во посета на Штип

Слободен Печат - 08.04.2021

Амбасадорот на Руската федерација, Сергеј Баздникин денеска беше во посета на Општина Штип, каде се сретна со градоначалникот, Сашко Николов, со кој разговарале на повеќе теми, меѓу кои и за економска соработка.

Се отвара рускиот пазар за штипските текстилни и кожарски компании

ММС

Рускиот амбасадор Баздникин во посета на Штип

Опсервер

Руски спас за македонскиот текстил!

Expres

Рускиот амбасадор Баздникин во посета на Штип

MakPress

Рускиот амбасадор Баздникин во посета на Штип

Канал5

Баздникин: Се работи на испораката на останатите количини на руската вакцина Спутник В

Сител - 08.04.2021

Амбасадорот на Русија, Сергеј Баздникин не го знае датум кога ќе пристигнат останатите вакцини Спутник В, но е убеден дека вакцинацијата на македонските граѓани ќе оди непречено и Договорот потпишан од страна на Рудскиот фонд за директни инвестиции ...

Баздникин: Се работи на испораката на останатите количини на руската вакцина Спутник В

Независен

Баздникин: Се работи на испораката на останатите количини на Спутник В

24Инфо

Баздникин: Се работи на испораката на останатите количини на руската вакцина Спутник В

Frontline

Баздникин: Се работи на испораката на останатите количини на руската вакцина Спутник В

Канал5

Баздникин: Се работи на испораката на останатите количини на руската вакцина Спутник В

Опсервер

Баздникин: Се работи на испораката на останатите количини на руската вакцина Спутник В

Press24

Либертас Република Lider MakPress iPortal Вечер Прес

Баздникин: Русија ќе го испочитува договорoт и ќе испорача вакцини

МКД - 08.04.2021

Амбасадорот на Русија, Сергеј Баздникин денеска изјави дека вакцинацијата со руски вакцини ќе оди непречено и дека договорот потпишан од страна на Рускиот фонд за директни инвестиции и македонското Министерство за здравство ќе биде испочитуван.

Баздникин: Се работи на испораката на преостанатото количество вакцини

Н.Македонија

Баздникин: Точен датум за пристигнување на руските вакцини нема, но се работи на нивно испорачување

ММС