TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов часовник, iPad и iOS 14

IT.mk - 16.09.2020

Оваа есен Apple наместо еден организира два настани на кои ќе претстави хардвер. Дел од хардверот го видовме вчера; Apple претстави надградби на Apple Watch и iPad, а од денес се достапни и новите верзии на iOS, iPadOS, watchOS и tvOS.

Стигна новиот iOS 14 софтвер за уредите на Apple

Кајгана - 16.09.2020

Apple денеска го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди. Откако ги претстави трите Apple Watch рачни часовници, iPad таблетот и A14 Bionic чипсетот, компанијата конечно го пушти и iOS 14 на сите поддржани уреди.

„iOS 14“ пристигнува за неколку часа: Проверете дали вашиот смартфон го поддржува

Денар - 16.09.2020

Компанијата „Apple“ потврди дека новиот опративен систем „iOS 14“ ќе биде достапен денеска за корисниците ширум светот. Иако не се знае кога точно ќе пристигне, веќе некое време во големите ажурирања пристигнуваат навечер или попладне по наше време, ...

iPad Air доаѓа со новиот A14 Bionic чип и поголем екран со намалени рамки

Smartportal - 16.09.2020

Овој нов таблет е моментално најдоброто од Apple кај уредите кои не ја носат Pro ознаката Последниот уред кој остана од вчерашниот настан на Apple е новата генерација од iPad Air. Овој таблет доаѓа со едни од подобрите перформанси кај еден ваков ...

Apple претстави нова генерација Apple Watch и нови модели на iPad

Иновативност - 16.09.2020

Иако Apple го одложи претставувањето на новите модели на iPhone, најверојатно за октомври, компанијата не се откажа од традицијата на септемвриски конференции и вчера претставија нови модели на паметниот часовник Apple Watch и надградени верзии на ...

Apple ја претстави осмата генерација од iPad најавувајќи големо подобрување во перформансите

Smartportal - 16.09.2020

Со A12 Bionic чипсетот, Apple најавува 40% подобри перформанси од претходната генерација, а прави споредба и со конкурентните уреди На настанот кој Apple го одржа вчера, покрај двата паметни часовници, Apple Watch Series 6 и Apple Watch SE , ја ...

Apple Watch Series 6 доаѓа со сензор за кислород во крвта, подобри перформанси и поголем избор на бои и ременчиња

Smartportal - 16.09.2020

Apple се труди да ја задржи својата позиција на пазарот со надграден и подобрен Apple Watch На вчерашниот септемвриски настан од Apple, кој годинава поради коронавирусот не беше наменет за претставување на нова генерација од iPhone, од компанијата ...

Apple ги претстави новиот iPad Air и паметниот часовник Apple Watch 6

Кајгана - 16.09.2020

Компанијата Apple ги претстави своите нови и долгоочекувани производи: Аpple Watch 6, евтиниот Apple Watch SE, новиот iPad и редизајнираниот iPad Air. Apple го претстави Apple Watch со нов дизајн и бои.

Apple фокусиран на новите смарт часовници, прв пат и Watch SE

Телефони.мк - 16.09.2020

Apple за прв пат септемвриската промоција ја посвети единствено на новите смарт часовници и овој пат изостана презентација на новите iPhone 12 смартфони. Премиум моделот Apple Watch 6 има подобрени сензори за следење на работата на срцето, ...

Apple објави нов редизајниран iPad Air со 10,9-инчен екран (ВИДЕО)

USB - 15.09.2020

Компанијата го претстави и новиот достапен iPad од осмата генерација базиран на A12 Bionic процесор. Apple во текот на својот „Time Flies“ настан го претстави и новиот iPad Air, што сега многу потсетува на поскапите iPad Pro модели.

Претставен Apple Watch Series 6 со мерење на кислород во крвта

USB - 15.09.2020

Компанијата го претстави и Apple Watch SE, што претставува подостапен паметен часовник, но со истиот дизајн на Series 6 Компанијата најпрвин го објави паметниот часовник од следната генерација – Apple Watch Series 6.

Apple Watch „за сиромашните“ чини 280 долари

Нетпрес - 15.09.2020

Покрај водечкиот модел Apple Watch Series 6 во вторникот на традиционалната септемвриска презентација на американскиот технолошки гигант „Apple“ беше прикажана и неговата поевтина варијанта SE.

Apple претстави нова верзија на Apple Watch и iPad (ВИДЕО)

Локално - 15.09.2020

Apple денеска ја претстави Apple Watch Series 6, производ кој има побрз процесор и нови сензори за следење на здравјето и активностите на луѓето, како и Apple Watch SE, поевтин модел чија почетна цена е 279 долари.

Времето лета, ама побавно за iPhone 12

Телефони.мк - 15.09.2020

Apple денес ќе го одржи големиот есенски промотивен настан но , тој ќе биде многу различни од тоа што досега сме навикнати најмногу поради влијанието на КОВИД-19 пандемијата. Според досегашните информации и мотото на настанот "Времето лета" сосема ...

Новата продавница на „Епл“ во Сингапур е сфера што плови на вода

Факултети - 15.09.2020

Сингапурскиот залив Марина Беј е познат по својата архитектура, а сега доби и нова современа градба која го прави уште поатрактивен. Станува збор за новата продавница на компанијата „Епл“ дизајнирана од „Фостер + партнерс“.