TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Range Rover изгледа салонски, но пак е шампион на теренот

Automedia - 28.10.2021

Стартува петтата генерација на луксузниот теренец Range Rover. Врвните теренски својства остануваат непроменети, мазната каросерија оддава благороден дух. Range Rover е многу значаен автомобил.

Новиот луксузен Range Rover со врвна технологија и седум погонски опции (ВИДЕО)

Канал5 - 27.10.2021

Кога се во прашање луксузните теренци, главен беше и остана единствениот Range Rover. Воглавно преголем и премногу луксузен, овој автомобил во најдобра смисла покажа што значи англиската круна во автомобилскиот свет.

Неговото величество Range Rover Петти (3*видео)

Turbo1 - 27.10.2021

» Секоја чест на сите, ама кога луксузните теренци се во прашање само еден е крал. Тоа е Range Rover и на престолот на класата што сам ја создаде е веќе 52 години. И најновата генерација ќе владее – има и со што.

Пристигна новиот Range Rover: Поголем, модерен и работи на бензин, дизел и струја

24auto - 27.10.2021

Land Rover Range Rover го претстави познатиот луксузен SUV од својата петта генерација. Новиот модел има познат изглед со помазни линии што го одржуваат премиум автомобилот да делува модерно.

Новата генерација на Range Rover добива електрична изведба и конфигурација со 7 седишта

Autofocus - 27.10.2021

Погонските изведби вклучуваат два плаг-ин хибрида со значително голема батерија од 31,8 kWh, која на луксузниот SUV ќе му овозможи електрична автономија од околу 100 километри. Луксузниот SUV се сели на нова платформа и добива повеќе погонски опции.

Премиерно претставен новиот Range Rover

Авто Плус - 27.10.2021

Land Rover ја лансира новата генерација на Range Rover која пристигнува со нова платформа, нови мотори, но со препознатлив дизајн Најпознатиот луксузен SUV влезе во својата нова генерација. Новиот Range Rover пристигнува во својата петта генерација.

ПРЕМИЕРА: Претставен целосно-новиот, супер-луксузен Range Rover

CARClub - 27.10.2021

Целосно-новиот Range Rover е поставен на нова платформа, носи грст нови технологии – а од слената година ќе биде достапен и како плаг-ин хибриден или целосно-електричен супер-луксузен теренец.