TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бомба од Италија: Буфон кариерата ја продолжува во Англија

Sport M - 17.05.2018

Џанлуиџи Буфон се уште нема соопштено дали на крајот на сезоната ќе се стави крај на својата богата кариера, или ќе остане меѓу стативите уште една сезона. Буфон пред неколку месеци изјави дека ова е негова последна сезона во Јувентус, но не откри ...

Буфон за одлуката да остане со Јувентус во Серија Б: Направив вистински потег…

Дерби - 16.05.2018

Џиџи Буфон во текот на утрешниот ден ќе одржи прес-конференција на која се очекува да го потврди своето повлекување од фудбалските терени, а во пресрет на тој настан, објавено е интервју во кое Буфон одговара на прашањата на Жерард Пике.

Ќе има ли бомба на Енфилд ова лето: Клоп пред ЛШ финалето на средба со Раиола

Спортклуб - 16.05.2018

Како што јавуваат британските медиуми, тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, имал иницијална средба со агентот на Џиџи Донарума. Клоп знае какви квалитети поседува корпулентниот голман на „Росонерите“ па наводно го посакувал во своите редови за идната ...

Сестрата на Буфон со емотивна порака до својот брат: Џиџи не е подготвен да каже збогум

Спортски - 16.05.2018

За утре со почеток во 11:30 часот е закажана прес-конференција на која фудбалскиот свет очекува Џанлуиџи Буфон да објави крај на кариерата. Денес за „Тутоспорт“ зборуваше сестрата на легендарниот голман, Вероника.

Мурињо го контактирал Бонучи за трансфер во Манчестер јунајтед

24Фудбал - 16.05.2018

Италијанскиот дефанзивец би можел да се пресели на Олд Трафорд. Според информациите кои ги пренесе Тутоспорт, се вели дека Леонардо Бонучи е главната цел на Жозе Мурињо за претстојниот летен преоден рок, иако, италијанскиот дефанзивец пред само една ...

Милан може да остане без дефанзивец: Бонучи добил примамлива понуда од Англија!?

Sport 1 - 16.05.2018

Леонардо Бонучи летоска го засили тимот на Милан, но најверојатно ќе ги напушти „росонерите“ побрзо отколку што некој можеше да очекува, зашто наводно добил понуда каква што не се одбива. Бонучи играше добро во вториот дел од сезоната, но не ги ...

Сестрата на Буфон со емотивна и искрена порака се обидува да го премисли Џиџи пред вонредниот прес

Дерби - 16.05.2018

Џанлуиџи Буфон за утре закажа вонредна прес-конференција на која се очекува и официјално да потврди дека претстојниот викенд ќе биде последен за него како професионален фудбалер, а бидејќи има многу кои не се согласуваат со ваквата одлука на ...

Милан и ПСЖ спремаат голема трампа: Донарума се сели во Париз

Спортски - 16.05.2018

Младиот голман на Милан, Џанлуиџи Донарума најверојатно ова лето ќе го напушти „Сан Сиро“, а најсериозен кандидат за неговиот потпис е ПСЖ. Донарума уште минатото лето ги наруши односите со навивачите на Милан, кои на последниот натпревар против ...

На повидок голема трампа: Милан го дава Донарума, за ѕвезда на ПСЖ

Sport 1 - 16.05.2018

Милан е очаен да го засили нападот за следната сезона, откако Андре Силва и Никола Калиниќ се покажаа како целосни утки. Двајцата имаат очаен ефект, а најдобар стрелец на „росонерите“ е младиот Патрик Кутроне, кој никој не очекуваше ниту да има ...

Сестрата го убедува Буфон да не се повлекува

TopSport - 16.05.2018

Сестрата на Џанлуиџи Буфон, Вероника вели дека „не е време за збогување“, иако сите очекуваат легендарниот голман на Јувентус на утрешната прес-конференција да најави дека се повлекува од спортот.

Голема размена: Милан ќе добие супер ѕвезда во нападот!?

SportMedia - 16.05.2018

Еден од најдобрите млади голмани во светот, Џанлуиџи Донарума би можел да си замине од тимот на Милан ова лето. Според најавите од Италија, следна дестинација на Донарума ќе биде Пари Сен Жермен.

Јувентус почна преговори со замената за Џиџи Буфон

Sport 1 - 16.05.2018

Џанлуиџи Буфон утре на прес-конференција во седиштето на Јувентус и официјално ќе објави крај на својата кариера. Тоа значи дека „Старата дама“ треба да бара нов голман. Јасно е дека досегашниот втор избор Војчех Счесни ќе биде прв голман, но ...

Стигнува замена за Буфон: Фантастичен голман се договорил со Јувентус?!

СуперСпорт - 16.05.2018

Заминувањето на Џанлуиџи Буфон ќе биде официјално потврдено викендов, кога се игра мечот против Верона. Улогата на прв голман ќе ја добие Војчек Шчесни, но раководството на „старата дама“ се погрижи да добие жестока конкуренција.

Бонучи доби повик кој тешко се одбива

СуперСпорт - 16.05.2018

Леонардо Бонучи минатото лето пристигна од Јувентус за 42 милиони евра, но сега би можел да замине од тимот. За него е заинтересиран Манчестер јунајтед, кој би пратил поголема понуда од 42 милиони евра.

Бомба од Островот: Бонучи доби понуда кој тешко се одбива

Спортклуб - 16.05.2018

Леонардо Бонучи би можело, по само една сезона минато на „Сан Сиро“, да го напушти тимот на Милан. Иако „росонерите“ претходното лето за Бонучи на „старата дама“ платија 42 милиони евра, денешното издание на „Тутоспорт“ тврди дека 31-годишниот ...

Перин пред трансфер во Јувентус

TopSport - 16.05.2018

Старо-новиот шампион на Италија, Јувентус, најде замена за Џанлуиџи Буфон, кој по завршувањето на сезоната ќе стави крај на блескавата кариера. По заминувањето на Буфон, улогата на прв голман ќе му припадне на Војчех Шчешни, а раководството на ...

Бонучи доби понуда што не се одбива, си оди од Милан?

Екипа - 16.05.2018

Леонардо Бонучи лани приреди големо изненадување селејќи се од Јувентус во Милан, но искусниот дефанзивец би можел повторно да ги промени клупските бои по понудата што ја доби од англиската Премиер-лига.

Позната замената на Буфон: Одличниот голман се договори со Јувентус

Спортклуб - 16.05.2018

Заминувањето во пензија на Џиџи Буфон и официјално ќе биде потврдено за време на викендот на мечот против Верона кога легендарниот голман ќе го одигра својот последен меч. Улогата на прв голман на „старата дама“ од идната сезона ќе ја презеде ...

ЗАМЕНА ЗА БУФОН: Одличниот голман се договори со Јувентус

Спортски - 16.05.2018

Заминувањето на Џанлуиџи Буфон во пензија ќе биде официјално потврдено за време на викендот на натпреварот против Верона кога легендарниот голман ќе го одигра својот последен натрпевар. Улогата прв голман на „Старата дама“ ќе ја превзеде Војчех ...

Замена за Буфон: Фантастичен голман се договорил со Јувентус?!

Sport M - 16.05.2018

Овој викенд легендарниот Џанлуиџи Буфон ќе го одигра последниот натпевар во дресот на Јувентус против Верона. Војчек Шчесни кој простигна од Рома,ќе ја добие улогата на прв голман, но од раководството на „старата дама“ доби жестока конкуренција.

Бонучи доби понуда од гигантот од Англија која тешко може да ја одбие

Спортски - 16.05.2018

Леонардо Бонучи би можел по само една сезона да го напушти Милан. Иако Росонерите минатото лето на големиот ривал Јувентус го платија 42 милиони евра, денешното издание на „Tuttosport“ тврди дека 31-годишниот стопер добил нова понуда која тешко ќе ...

Бонучи добива понуда која тешко се одбива

Sport M - 16.05.2018

Леонардо Бонучи би можел да го напушти Милан по само една сезона. Иако Милан во текот на летото минатата година на својот голем ривал Јувентус му плати 42 милиони евра, денешното издание, италијанскиот весник „Тутоспорт“ тврди дека 31-годишниот ...

Чиста математика: Милан не игра во ЛШ поради киксовите на Донарума!

Sport 1 - 16.05.2018

Седумкратниот европски првак Милан стави луда цена од 70-на милиони евра за својот млад голман Џанлуиџи Донарума за евентуален трансфер, но во последните два меча младиот голман со киксовите покажа дека сè уште е незрел за да биде на врвот на ...

Заминувањето на Буфон ќе биде пример за сите клубови

Sport M - 16.05.2018

Агентот на Џанлуиџи Буфон, Силвио Мартина изјави дека легендата на Јувентус по крајот на сезоната ќе го напушти фудбалот, но збогувањето на публиката со легендата на Јуве нема да биде едноставно.

Донарума има две понуди: Се двоуми помеѓу Франција и Англија!?

Спортски - 15.05.2018

Младиот италијански голман, Џанлуиџи Донарума повторно се наоѓа во центарот на вниманието, бидејќи се повеќе се зборува за неговото заминување од Милан. Донарума во финишот од сезоната е во очајна форма, а со своите грешки по кој знае кој пат ...

Сестрата на Буфон со емотивна порака го „проколна“ својот брат- ова никако не го прави утре пред очите на целиот ...

Курир - 16.05.2018

За утре со почеток во 11:30 часот е закажана прес-конференција на која фудбалскиот свет очекува Џанлуиџи Буфон да објави крај на кариерата. Денес за „Тутоспорт“ зборуваше сестрата на легендарниот голман, Вероника.

ЕМОТИВНО: Сестрата на Буфон ќе го разубеди Џиџи: Неговите очи не ми го даваат …

Поглед - 16.05.2018

– Што повеќе го гледам на теренот, толку помалку ми изгледа на играч кој е подготвен да си замине. Јас бев професионален играч на одбојка и знам како е да се разделите од тоа што го сакате.

Перин пред трансфер во Јувентус

Макфакс - 16.05.2018

Старо-новиот шампион на Италија, Јувентус, најде замена за Џанлуиџи Буфон, кој по завршувањето на сезоната ќе стави крај на блескавата кариера. По заминувањето на Буфон, улогата на прв голман ќе му припадне на Војчех Шчешни, а раководството на ...

Сестрата на Буфон со емотивна и искрена порака се обидува да го премисли Џиџи пред вонредниот прес

Точка - 16.05.2018

Џанлуиџи Буфон за утре закажа вонредна прес-конференција на која се очекува и официјално да потврди дека претстојниот викенд ќе биде последен за него како професионален фудбалер, а бидејќи има многу кои не се согласуваат со ваквата одлука на ...

Перин пред трансфер во Јувентус

Точка - 16.05.2018

Старо-новиот шампион на Италија, Јувентус, најде замена за Џанлуиџи Буфон, кој по завршувањето на сезоната ќе стави крај на блескавата кариера. По заминувањето на Буфон, улогата на прв голман ќе му припадне на Војчех Шчешни, а раководството на ...

Сестрата на Буфон: Во неговите очи се гледа дека не е време за крај!

Gol.mk - 17.05.2018

Џанлуиџи Буфон за утре закажа вонредна прес-конференција на која се очекува и официјално да потврди дека претстојниот викенд ќе биде последен за него како професионален фудбалер, Има многумина кои не се согласуваат со одлуката на искусниот чувар да ...