TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Марка“ го смести Елмас меѓу 10-те „бисери“ во Европа (фото)

Спортски - 17.09.2019

Еминентниот весник „Марка“ состави листа од млади фудбалери кои се очекува да блеснат во Лигата на шампионите оваа сезона и во неа го смести и нашиот „дијамант“ Елиф Елмас. Непосредно пред стартот на новата сезона во елитното фудбалско ...

Елмас меѓу талентите кои можат да блеснат во ЛШ

iPortal - 17.09.2019

Младиот македонски фудбалски репрезентативец Елиф Елмас ( на 27 септември ќе наполни 20 години) кој летово од турскиот Фенербахче се пресели во италјанскиот Наполи и ќе заигра во елитното клупско натпреварување Лигата на шампионите, според шпанска ...

Марка го смести Елмас помеѓу 10-те „анонимни“ таленти кои можат да блеснат во Лигата на шампиони (ФОТО)

24Фудбал - 17.09.2019

Шпанскиот весник Марка состави листа од млади талентирани фудбалери кои се очекува да блеснат во Лигата на шампионите оваа сезона, место доби и македонскиот бисер Елиф Елмас. Денеска започнува групната фаза од најелитното фудбалско натпреварување на ...

„МАРКА“: И Елмас меѓу десетте млади „бисери“ во ЛШ!!!

SportMedia - 17.09.2019

Елиф Елмас, младиот Македонец и фудбалер на Наполи, според шпанска „Марка“ се очекува да биде еден од младите десет бисери кои ќе ја одбележат оваа сезона во ЛШ, или пак може да блеснат. За „дијамантот“ овој влијателен весник пишува само во ...

Шпанска „Мaрка“ предвидува: Елмас ќе блесне сезонава во ЛШ! (ФОТО)

Sport 1 - 17.09.2019

Најугледниот шпански спортски весник „Марка“ предвидува голем блесок на макеоднскиот фудбалски бисер Елиф Елмас во новата сезона во Лигата на шампионите, која стартува вечерва и тоа со вистинско дерби на Наполи против европскиот првак Ливерпул.

„МАРКА“: Македонскиот „дијамант“ треба да блесне и во ЛШ! (ФОТО)

Слободен Печат - 17.09.2019

Можно е вечерва да дебитира во елитата на „Сан Паоло“ против европскиот шампион Ливерпул на Јирген Клоп. Според последните информации македонскиот репрезентативец Елиф Елмас се очекува на клупата да биде за првиот натпревар на Наполи во Лигата на ...

Ќе се слушне за нашиот бисер: Марка го стави Елмас меѓу десетте најголеми анонимни таленти во ЛШ

Спортклуб - 17.09.2019

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас денеска ќе дебитира во Лигата на шампионите во дресот на Наполи и тоа во дерби дуелот со Ливерпул. Натпреварот се игра на Сан Паоло, а „црвените“ со овој меч ја почнуваат одбраната на титулата во елитното ...

АНЧЕЛОТИ НЕ ГО СМЕСТИ МЕЃУ СТАРТЕРИТЕ: Елмас од клупа ќе го чека дебито во Лигата на шампионите (ФОТО)

SportMedia - 17.09.2019

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас од клупата ќе го чека дебито во Лигата на шампионите, со оглед на тоа дека младиот голгетер не е во изборот на Карло Анчелоти за вечерашниот прв натпревар во групната фаза во најсилното европско клупско ...

Елмас дебитира во ЛШ и тоа против актуелниот европски шампион, Ливерпул

МКД - 17.09.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас денеска треба да го одигра својот прв натпревар во Лигата на шампионите, Наполи на Сан Паоло го пречекува Ливерпул. Почнува новата сезона од Лигата на шампионите, еден од нашите претставници во неа ...

Двајца Македонци сезонава во потера по „долгоушкото“

Gol.mk - 17.09.2019

Денес со осум натпревари од првото коло во Е,Ф, Г и Х групите официјално почнува Лигата на шампионите во фудбал. Титулата ја брани Ливерпул, а нашата земја во најпопуларното клупско натпреварување во Европа ќе ја претставуваат Ељиф Елмас со Наполи и ...

Капитенот Инсиње: Не знаев кој е Елмас, но тој веднаш ме импресионираше

Дерби - 16.09.2019

Капитенот на италијанскиот прволигаш Наполи, Лоренцо Инсиње имаше можност да ги искоментира летните засилувања за наполиталнците во кои како што е познато беше и Елиф Елмас. Македонскиот репрезентативец од Фенербахче се пресели на „Сан Паоло“, па ...

Елиф Елмас меѓу 40-те најдобри млади фудбалери во светот

Екипа - 16.09.2019

Одличните настапи на Елиф Елмас на стартот на авантурата во Наполи придонесоа уште подобар рејтинг на нашиот репрезентативец во светски рамки. Најдобар доказ за тоа е фактот дека Елмас се најде на списокот од 40 најдобри млади фудбалери во светот на ...

Елмас ги импресионираше сите, Инсиње го фали, медиумите почнаа да го викаат „Бејби Модриќ“

МКД - 16.09.2019

Не му требаше многу на Елиф Елмас да ги импресионира сите, наскоро ќе наполни 20 години а игра со самодоверба како да е еден од најискусните играчи на Наполи. Елиф Елмас изминатиот викенд го имаше својот прв старт во дресот на Наполи, а брзо потоа ...

Инсиње: Поим немав кој е Елмас, а сега тој експресно ме – импресионира!

Sport 1 - 16.09.2019

Италијанскиот репрезентативец Лоренцо Инсиње, лидерот на италијанскиот вицепрвак Наполи не штедеше комплименти за македонскиот бисер Елиф Елмас после два месеци откако младиот фудбалер за врска за 16 милиони евра плус бонуси дојде во Фенербахче и ги ...

Алал да му е на Елмас до каков клуб стаса

Оff.net - 16.09.2019

Можеби се прашувате, а и самиот Елмас се прашува, за колку кусо време успеа да се најде во фудбалски град каде буквално се живее за фудбалот. Опружен од елитен тренер, јак состав и пред сè навивачи кои со посебна наполитанска страст го доживуваат ...

„Марка“ го смести Елмас меѓу 10-те „бисери“ во Европа (фото)

Таратур - 17.09.2019

Еминентниот весник „Марка“ состави листа од млади фудбалери кои се очекува да блеснат во Лигата на шампионите оваа сезона и во неа го смести и нашиот „дијамант“ Елиф Елмас. Непосредно пред стартот на новата сезона во елитното фудбалско ...

Со само 19 години Елмас ќе дебитира во ЛШ, Наполи го пречекува европскиот шампион

24Фудбал - 17.09.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас денеска треба да го одигра својот прв натпревар во Лигата на шампионите, Наполи на Сан Паоло го пречекува Ливерпул. Почнува новата сезона од Лигата на шампионите, еден од нашите претставници во неа ...

Елмас е хит во Наполи, веќе го нарекуваат „Бејби Модриќ“

Тера - 16.09.2019

Елиф Елмас изминатиот викенд го имаше својот прв старт во дресот на Наполи, а брзо потоа почнаа да доаѓаат комплиментите од сите страни. Во интервју за италијанските медиуми Лоренцо Инсиње беше запрашан што мисли за новите засилувања на Наполи.