TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бесими: Интензивно работиме на воведување на Интегрираниот информациски систем за управување со јавните финансии

Слободен Печат - 26.02.2021

„Министерството за финансии интензивно работи на подготовка на проектот за воведување Интегриран информациски систем за управување со јавните финансии (IFMIS), и истиот очекуваме да биде поддржан од Групацијата на Светска банка и од Европската ...

Бесими: Работиме на воведување на Интегрираниот информациски систем

Канал5

Бесими: Интензивно работиме на воведување интегриран информациски систем за управување со јавните финансии

Бизнис Вести

Бесими: Интензивно работиме на воведување интегриран информациски систем за управување со јавните финансии

Frontline

Бесими: Работиме на воведување на интегриран информациски систем за управување со јавните финансии

Слободен Печат

Бесими: Интензивно работиме на воведување интегриран информациски систем за управување со јавните финансии

iPortal

Бесими: Интензивно работиме на воведување интегриран информациски систем за управување со јавните финансии

Вечер Прес

Независен Мета Опсервер

Бесими: Во наредните недели ќе се отвори дебата за прогресивен данок

Слободен Печат - 25.02.2021

Министерот за финансии, Фатмир Бесими, кој престојуваше овие два дена во Брисел на средби со европски комесари, во изјава за МИА потврди дека Владата прифатила да се отвори дебата за реформа на даночниот систем, вклучително и прогресивниот данок, ...

Бесими: Во наредните недели ќе се отвори дебата за прогресивен данок

24Инфо

Во наредните недели ќе се отвори дебата за прогресивен данок

Независен

Бесими за МИА: Во наредните недели ќе се отвори дебата за прогресивен данок

Frontline

Уште тоа им беше кусо: Бесими најави дека ќе се отвори дебата за прогресивен данок

Република

Бесими: Наредните недели ќе се отвори дебата за прогресивен данок

Вечер Прес

Бесими: Во наредните недели ќе се отвори дебата за прогресивен данок

Либертас

Граѓански збор Во Центар Иновативност Фокус MakPress 360 степени Опсервер

Средба на Бесими со Хан и Џентилони: Исполнети се условите за втората транша од 80 милиони евра

Опсервер - 25.02.2021

Исполнети се условите за добивање на втората транша од 80 милиони евра од макрофинансиската помош од Европската Унија во вкупен износ од 160 милиони евра, наменети за надминување на кризата предизвикана од КОВИД, информира министерот за финансии, ...

Средба на Бесими со Хан и Џентилони: Исполнети се условите за втората транша од 80 милиони евра

Слободен Печат

Средба на Бесими со Хан и Џентилони: Исполнети се условите за втората транша од 80 милиони евра

Либертас

Средба на Бесими со Хан и Џентилони: Исполнети се условите за втората транша од 80 милиони евра

Бизнис Вести

Средба на Бесими со Хан и Џентилони: Исполнети се условите за втората транша од 80 милиони евра

24Инфо

Средба на Бесими со Хан и Џентилони: Исполнети се условите за втората транша од 80 милиони евра

iPortal

Средба на Бесими со Хан и Џентилони: Исполнети се условите за втората транша од 80 милиони евра

Frontline

Вечер Прес Мета Иновативност Банкарство.мк ТВ21

Еврокомесарите Хан, Вархеј и Џентолини со позитивни оценки од средбите со Бесими: Репубика Северна Македонија ...

24Инфо - 25.02.2021

Еврокомесарите за буџет и администрација Јоханес Хан, за соседство и преговори за проширување Оливер Вархеји и за економија Паоло Џентолини излегоа со позитивни оценки за средбите со министерот за финансии Фатмир Бесими во Брисел, посочувајќи дека ...

Бесими се сретна со тројца еврокомесари задолжени за економија и финансии

Независен

Еврокомесарите Хан, Вархеј и Џентолини по средбите со Бесими: Северна Македонија продолжува со реформскиот пат

Press24

Хан, Вархеј и Џентолини со позитивни оценки од средбите со Бесими: Република Северна Македонија продолжува со реформскиот пат

CivilMedia

Еврокомесарите Хан, Вархеј и Џентолини со позитивни оценки од средбите со Бесими: Република Северна Македонија продолжува со реформскиот пат

iPortal

Еврокомесарите Хан, Вархеј и Џентолини со позитивни оценки од средбите со Бесими: Репубика Македонија продолжува со реформскиот пат

Сител

Еврокомесарите Хан, Вархеј и Џентолини со позитивни оценки од средбите со Бесими: Репубика Македонија продолжува со реформскиот пат

MakPress

Опсервер Скопје инфо CivilMedia Frontline