TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од директорот на АХВ поради антраксот

Алсат-М - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, зашто, според нив, не реагирал на време за да се спречи ширењето на болеста антракс. Таа беше регистрирана пред неколку дена во стадо овци во долно ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да ги вознемирува граѓаните преку лажни вести

Канал5 - 14.08.2019

​Реакција на изјава за медиуми на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ Ова веќе личи на тв сапуница, Трипуновски го испратиле на погрешно место, ВМРО-ДПМНЕ да престане преку лажни вести да ги вознемирува граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Атанасов и раководните структури во АХВ не го познаваат законот за ветеринарно здравје

А1 On - 14.08.2019

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да работат како институција, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на Агенцијата за храна ...

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

А1 On - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Трипуновски: Атанасов мора да поднесе оставка зошто две недели криеше за антраксот во Македонија

Макфакс - 14.08.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, човек кој е пулен на Заев, две недели криеше од македонската јавност дека во земјата има случај на антракс, рече во изјава за медиумите Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Трипуновски: Атанасов да си поднесе оставка заради неодговорното однесување и нестручно управување со институциите

Курир - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

АХВ: Вакцинацијата за антракс ја набавуваат и вршат ветеринарните друштва со децении

Press24 - 13.08.2019

Бледа телевизиска сапуница е и денешната прес конференција за членот на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, кој во име на неговата партија, ја обвинува Агенцијата за храна и ветеринарство за нереализирање на мерката вакцинација на ...

Трипуновски до Атанасов: Поднесете си оставка- не може човек кој молчел дека кај стоката кружи смртоносно заболување ...

Курир - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија.

ВМРО ДПМНЕ: Оставка на директорот на АХВ за антраксот во земјава

24 Вести - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од директорот на агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, зашто, според нив, не реагирал на време за да се спречи ширењето на болеста антракс. Таа беше регистрирана пред неколку дена во стадо овци во долно ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да ги вознемирува граѓаните преку лажни вести

MTM - 14.08.2019

Реакција на изјава за медиуми на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ Ова веќе личи на тв сапуница, Трипуновски го испратиле на погрешно место, ВМРО-ДПМНЕ да престане преку лажни вести да ги вознемирува граѓаните.

ВМРО- ДПМНЕ: Во АХВ не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје

24Инфо - 14.08.2019

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да работат како институција. Според чл.52 ст.6 од Законот за ветеринарно здравство, ...

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

Локално - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Нема нови случаи на Антракс – молкот на АХВ овозможи ВМРО-ДПМНЕ да создаде паника

4NEWS - 13.08.2019

Нема нови случаи на заболени од болеста антракс кај животните, а не е регистрирана ниту кај луѓето. По четири години, болеста е регистрирана во стадо овци во кичевското село Долно Строгомиште.

Трипуновски: Атанасов мора да поднесе оставка зошто две недели криеше за антраксот во Македонија

Точка - 14.08.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, човек кој е пулен на Заев, две недели криеше од македонската јавност дека во земјата има случај на антракс, рече во изјава за медиумите Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

Канал5 - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

АХВ: Вакцинација ја набавуваат и вршат ветеринарните друштва со децении наназад

Сител - 13.08.2019

Бледа телевизиска сапуница е и денешната прес конференција за членот на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, кој во име на неговата партија, ја обвинува Агенцијата за храна и ветеринарство за нереализирање на мерката вакцинација на ...

Трипуновски: Господине Атанасов одговорете, дали АХВ изврши вакцинација во 22 – те подрачја кои се под опасност од ...

Скопје1 - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија, истакна Цветан Трипуновски – член ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да ги вознемирува граѓаните преку лажни вести

Сител - 14.08.2019

Реакција на изјава за медиуми на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ Ова веќе личи на тв сапуница, Трипуновски го испратиле на погрешно место, ВМРО-ДПМНЕ да престане преку лажни вести да ги вознемирува граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Во АХВ не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје

Курир - 14.08.2019

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да работат како институција, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

24Инфо - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Трипуновски: Атанасов мора да поднесе оставка зошто две недели криеше за антраксот во Македонија

Centar - 14.08.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, човек кој е пулен на Заев, две недели криеше од македонската јавност дека во земјата има случај на антракс, рече во изјава за медиумите Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

Либертас - 14.08.2019

Скопје, 14 август 2019 Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев.

АХВ: Вакцинација ја набавуваат и вршат ветеринарните друштва со децении наназад

4NEWS - 13.08.2019

Бледа телевизиска сапуница е и денешната прес конференција за членот на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, кој во име на неговата партија, ја обвинува Агенцијата за храна и ветеринарство за нереализирање на мерката вакцинација на ...

Трипуновски: Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс

MakPress - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија.

СДСМ: Ова веќе личи на тв сапуница, Трипуновски го испратиле на погрешно место, ВМРО-ДПМНЕ да престане преку лажни ...

Либертас - 14.08.2019

Скопје, 14 август 2019 Реакција на изјава за медиуми на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ Ова веќе личи на тв сапуница, Трипуновски го испратиле на погрешно место, ВМРО-ДПМНЕ да престане преку лажни вести да ги вознемирува граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Атанасов и раководните структури во АХВ не го познаваат Законот за ветеринарно здравје

MakPress - 15.08.2019

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да работат како институција. Според чл.52 ст.6 од Законот за ветеринарно здравство, ...

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

Опсервер - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

Сител - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нестручноста на Зоран Атанасов и АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје

Нетпрес - 14.08.2019

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да работат како институција, се вели во реакцијата на ...

Трипуновски: Директорот на АХВ да поднесе оставка

PressingTV - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да ги вознемирува граѓаните преку лажни вести

4NEWS - 14.08.2019

Реакција на изјава за медиуми на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ Ова веќе личи на тв сапуница, Трипуновски го испратиле на погрешно место, ВМРО-ДПМНЕ да престане преку лажни вести да ги вознемирува граѓаните.

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

Сител - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

MTM - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

Трипуновски до Атанасов: Поднесете си оставка!

Република - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија.

СДСМ: Трипуновски постојано го испраќаат на погрешно место да држи прес конференции

Фокус - 14.08.2019

Ова веќе личи на тв сапуница, Трипуновски го испратиле на погрешно место, ВМРО-ДПМНЕ да престане преку лажни вести да ги вознемирува граѓаните, велат од СДСМ. „Немаат крај очајните обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку измислени, непостоечки случаи.

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

4NEWS - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

4NEWS - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

Во Македонија има 22 подрачја на кои претходно имало антракс, а не е извршено вакцинирањето во ниту едно

24Инфо - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија, изјави Цветан Трипуновски, член ...

СДСМ: Трипуновски го испратиле на погрешно место, ДПМНЕ да престане преку лажни вести да ги вознемирува граѓаните

iPortal - 14.08.2019

Немаат крај очајните обиди на ВМРО-ДПМНЕ преку измислени, непостоечки случаи. Активностите на ВМРО-ДПМНЕ и Трипуновски личат на тв сапуница. велат од СДСМ. Цветан Трипуновски треба да знае дека постојано го испаќаат на погрешно место да држи прес ...

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

iPortal - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Трипуновски: Атанасов го прекршил законот со тоа што две недели криеше дека има случај на антракс

MakPress - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод - централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

Press24 - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Негрижата на Атанасов за антраксот е негрижа на СДСМ

24Инфо - 14.08.2019

Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ обвини дека претседателот на партиската комисија за земјоделие на СДСМ, Зоран Атанасов е човекот кој оваа година го остави добитокот во 22 дистриктни подрачја во Република Македонија невакциниран од ...

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

Centar - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

Трипуновски: Господине Атанасов, кажете му на вашиот партиски шеф Зоран Заев, дека го уништи земјоделието во Република ...

Скопје1 - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ ја дезинформира јавноста и пласира невистини

MakPress - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

АХВ ја нарече ВМРО-ДПМНЕ „шпанска серија без крај“

Фокус - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс, велат од Агенцијата за храна и ветеринарство. „Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е ...

АХВ: Законски не сме обврзани да ја известиме јавноста за појавата на антракс

Макфакс - 14.08.2019

Од ВМРО-ДПМНЕ не научиле дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) согласно законите нема обврска да ја известува јавноста за појавата на болеста антракс, туку веднаш, навремено да ги преземе сите мерки за заштита на добитокот и на населението, ...

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

Либертас - 14.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа болест која се спроведува секоја година е веќе реализирана од страна на некои ветеринарни ...

АХВ: Законски не сме обврзани да ја известиме јавноста за појавата на антракс

Точка - 14.08.2019

Од ВМРО-ДПМНЕ не научиле дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) согласно законите нема обврска да ја известува јавноста за појавата на болеста антракс, туку веднаш, навремено да ги преземе сите мерки за заштита на добитокот и на населението, ...