TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што прават ПАРИТЕ И СЛАВАТА? На сликите се ИСТИТЕ ЖЕНИ, со разлика од осум години (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.11.2019

Дека пластичните хирурзи, нутриционистите и тренерите се „изнаработеле“ над сестрите Кардашијан Џенер се гледа на дело. Кланот Кардашијан-Џенер се икони на убавината и славата на социјалните мрежи , а најмладата Kајли Џенер e сопственичката на ...

ФОТО: Пукаат облините на Кардашијан во тесен фустан

Press24 - 11.11.2019

Ким Кардашија неодамна проговори за својата тежина и борбата која ја води со килограмите, откако накачила 8 килограми. Иако многумина би помислиле дека таа својата нова фикура ќе се обиде да ја сокрите, Ким со сестрите се појави на доделувањето на ...

Сите гледале во нејзиното совршено тело, а потоа впечатокот го расипал нејзиното деформирано лице! Ја молат да престане ...

Точка - 11.11.2019

Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан (35), се појавила на доделувањето на наградите „People's Choice“, а сите прво забележале дека линијата ја довела до совршенство. Иако некогаш ја нарекуваа „грдото пајче во семејството“ Кардашијан, таа после разводот ...

Фото: Ким Кардашијан блескаше во претесниот фустан

Канал5 - 11.11.2019

Ким Кардашија неодамна проговори за својата тежина и борбата која ја води со килограмите. Имено славната старлена која се прозслави со неверојатните облини, минатата година добила осум килограми кои наводно никако не може да ги симне.

Едната доби награда, а другата 9 килограми вишок: Сестрите Кардашијан повторно заедно на црвениот тепих

Попара - 11.11.2019

Помина долго време откако членовите на семејството Кардашијан се сметаа само за реалити ѕвезди кои не добиваат покани за престижни настани. Не само што светот им подари почит по која копнееја, тие развија и неверојатна деловна империја, го сменија ...

Ова е невозможно да се заборави: Се сеќавате ли како се облекуваше Ким Кардашијан пред да се омажи со Кание Вест?

Точка - 11.11.2019

Што и да мислите за неа, најпознатата сестра од семејството Кардашијан е една од најголемите ѕвезди на денешницава и денес многумина често знае да ги воодушеви со својот стил. Сепак имало денови кога нејзината појава на црвениот тепих била многу ...

Ким Кардашјан ги покажа облините во фустан од змиска кожа

Макфакс - 11.11.2019

Ким Кардашијан Вест и нејзините сестри Клои и Кортни се појавија на црвениот тепих непосредно пред доделувањето награди People Choice Awards 2019 во Лос Анџелес во неделата вечерта. Ким (39), која неодамна изјави дека минатата година се поправила 8 ...

Кортни Кардашијан го напушта шоуто

ЗаЗабава - 11.11.2019

Една од сестрите Кардашијан, Кортни веќе некое време изјавува дека сака да го напушти семејното реалити шоу “Keeping Up With The Kardashians”. Неодамна за едно интервју таа изјавила дека повеќе сака да поминува време како мајка на своите деца ...

Канје Вест би сакал да си го смени името

Локално - 10.11.2019

Веќе одамна е познато дека Канје Вест има амбиции да се кандидира за претседателските избори во САД во 2024 година, но има и уште побизарни планови за себе. Тој на Фестивалот за иновации во организација на „Фаст компани“, изјави дека во блиска ...

Кање Вест сака да си го промени името

Репортер - 10.11.2019

Попукарниот пејач и сопруг на Ким Кардашијан, Кање Вест сака да си го промени името, пишуваат светските медиуми. Раперот за време на Фестивалот за иновации организиран од „Фест компани“ изјави дека во иднина би можел да се прекрсти во Христијански ...

Сопругот на Ким Кардашијан го менува името

Вистина.мк - 10.11.2019

Познатиот рапер, моден креатор и сопруг на Ким Кардашијан, Канје Вест одлучи во својата биографија да додаде уште една професија – претседател на САД, а прв чекор ќе биде промена на неговото име.

И тоа го слушнавме: Канје Вест го менува името поради преамбициозна причина

Убавина и Здравје - 10.11.2019

Популарниот рапер, моден креатор и сопруг на американската старлета Ким Кардашијан одлучи во својата биографија да запише уште една професија – претседател на САД, а првиот чекор кон тоа е промената на личното име, пренесуваат американските медиуми.

И тоа го слушнавме: Канје Вест го менува името поради преамбициозна причина

Курир - 10.11.2019

Познатиот рапер, моден креатор и сопруг на Ким Кардашијан, Канје Вест одлучи во својата биографија да додаде уште една професија – претседател на САД, а прв чекор ќе биде промена на неговото име.

И тоа го слушнавме: Канје Вест го менува името поради преамбициозна причина

Скопје24 - 10.11.2019

Познатиот рапер, моден креатор и сопруг на Ким Кардашијан, Канје Вест одлучи во својата биографија да додаде уште една професија – претседател на САД, а прв чекор ќе биде промена на неговото име.

Канје Вест избра бизарно ново име

iPortal - 10.11.2019

Веќе одамна е познато дека Канје Вест има амбиции да се кандидира за претседателските избори во САД во 2024 година, но има и уште побизарни планови за себе. Тој на Фестивалот за иновации во организација на „Фаст компани“, изјави дека во блиска ...

Решил да се прекрсти во Христијанин Гениј Милијардер Канје Вест и да стане претседател на САД

Таратур - 11.11.2019

Славниот рапер, моден креатор и контроверзна шоубизнис фаца, Канје Вест, решил да влезе и во политичките води и тоа со прилично голема, да не речеме огромна амбиција – да стане претседател на САД.

Кланот Кардашијан на црвениот тепих: Ким ги покажа облините, Клои нозете, а Кортни со длабоко деколте

Press24 - 11.11.2019

Ким Кардашијан Вест и нејзините сестри Клои и Кортни се појавија на црвениот тепих непосредно пред доделувањето награди People Choice Awards 2019 во Лос Анџелес во неделата вечерта. Ким (39), која неодамна изјави дека минатата година се поправила 8 ...

Ким Кардашијан ги покажа облините во фустан од змиска кожа

MTM - 11.11.2019

Ким Кардашијан Вест и нејзините сестри Клои и Кортни се појавија на црвениот тепих непосредно пред доделувањето награди People Choice Awards 2019 во Лос Анџелес во неделата вечерта. Ким (39), која неодамна изјави дека минатата година се поправила 8 ...