TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победнички старт на Јончевски: Гостивар преку МЗТ Скопје обезбеди плејоф

Вечер Прес - 08.04.2021

Кошаркарите на Гостивар славеа на дуелот против актуелниот шампион МЗТ Скопје со 65:51, во заостанатиот натпревар од 7. коло во Првата лига. Ова воедно значеше и победнички старт на Александар Јончевски на клупата на Гостивар.

Гостивар доминираше против МЗТ, Еуро Никел подобар од Кожув

Дерби - 07.04.2021

Гостивар го доби денешното кошаркарско дерби со МЗТ Скопје (65:51), во натпревар со малку поени и доминација на домашната екипа. МЗТ без тренерот Радуловиќ и капитенот Стојановски постигна само 23 поени во првото полувреме, па Гостивар имаше плус 16 ...

Победнички старт на Јончевски на клупата на Гостивар, настрада МЗТ Скопје

Слободен Печат - 07.04.2021

Кошаркарите на Гостивар остварија релативно лесен триумф над МЗТ Скопје од 65:51 во заостанатиот натпревар од седмото коло во првата лига. Ова воедно значеше и победнички старт на Александар Јончевски на клупата на Гостивар.

Гостивар изненадувачки лесно го совлада МЗТ и осигура место во плејофот!

Sport 1 - 07.04.2021

Кошаркарите на Гостивар и официјално обезбедија пласман во плејофот, откако денеска, на домашен терен, неочекувано лесно го совладаа МЗТ Скопје (65-51) во заостанатиот меч од 7. коло од Првата лига.

Гостивар обезбеди пласман во плејофот откако го совлада МЗТ Скопје Аеродром

Дриблинг - 07.04.2021

Кошаркарите на Гостивар обезбедија пласман во овогодишеното издание на плејофот во домашното првенство откако славеа против МЗТ Скопје Аеродром со 65:51. Гостиварчани предводени од Александар Јончевски ги искористија сите проблеми на противникот и ...

Јончевски тргна со триумф: Гостивар го надигра десеткуваниот МЗТ

Gol.mk - 07.04.2021

Екипата на Гостивар имаше успешна шок-терапија и по тренерската смена на домашен терен славеше убедливо над МЗТ Скопје (64-49) во рамки на заостанат натпревар од седмото коло во Првата лига.

Воскресна Гостивар, настрада МЗТ Скопје

Екипа - 07.04.2021

Алек Јончевски имаше извонредно деби на клупата на Гостивар, предводејќи го овој тим до убедлив триумф над својата поранешна екипа МЗТ Скопје (65-51). Гостиварци по серијата слаби резултати се разделија од долгогодишниот стратег Марјан Србиновски, а ...

Гостивар го надигра МЗТ Скопје, а Еуро Никел славеше против Кожув

Сител - 07.04.2021

По израмнетата прва четвртина која домаќините ја добија со два поени разлика (19-17) на стартот на вториот период Гостиварци направија серија од 12-0, а на противникот на крајот на полувремето му дозволија да постигне само 6 поени, па на одмор ...

МЗТ се посрамоти во Гостивар, едвај даде 51 поен!

Спортманија - 07.04.2021

Луда ни е кошаркарската лига, Гостивар пред четири дена загуби од вториот тим на МЗТ, а попладнево го разби првиот тим на Штрковите. Гостивар го победи МЗТ Скопје Аеродром со 65-51 во меч од кошаркарската Прва лига на Македонија и со тоа некогашниот ...

Гостивар му одржа лекција на МЗТ Скопје во дебито на Јончевски

SportMedia - 07.04.2021

Гостивар се врати на победите по поразот од Вардар во минатото коло, причина поради која Марјан Србиновски си поднесе оставка. Никој, не очекуваше дека на дербито против МЗТ Скопје, новиот стратег, Александар Јончевски ќе дебитира со убедлива победа ...

КК Гостивар сепак го нема кажано последниот збор, победа над МЗТ Скопје 65-51

Gostivarpress.mk - 07.04.2021

Фантастична партија пружија кошаркарите на гостиварскиот прволигаш, совладувајќи ја пред малку фаворизираната екипа на МЗТ Скопје во Младост, со резултат 65-51. Незивесноста траеше само во првите 10 минути од натпреварот кои завршија (19-17), по што ...

Хорор за МЗТ Скопје во Гостивар

SportMedia - 07.04.2021

Очајно прво полувреме за МЗТ Скопје на гостувањето кај Гостивар во заостанатиот меч од седмото коло во Првата лига. Чудно, но вистинито за девет минути во втората четвртина, гостинскиот тим имаше постигнато само два поени, пред самиот крај Николов и ...

Победнички старт на Александар Јончевски на клупата на Гостивар

Курир - 07.04.2021

Кошаркарите на Гостивар остварија триумф над актуелниот шампион МЗТ Скопје од 65:51 во заостанатиот натпревар од седмото коло во првата машка кошаркарска лига. Ова воедно значеше и победнички старт на Александар Јончевски на клупата на Гостивар.

Започнуваат вистинските возбудувања во Младост – КК Гостивар го пречекува МЗТ Скопје

Gostivarpress.mk - 07.04.2021

Денес започнуваат вистинските спортски возбудувања кои ги приредува Кошаркарскиот клуб Гостивар, само овој пат во нешто поинаква улога. По низата лоши игри и четирите порази од последни пет натпревари гостиварци се најдоа во позиција во која „виси“ ...