TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите кои не примаат гости, најави Бектеши

Независен - 07.04.2021

Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите кои по препорака на Комисијата за заразни болести се затворени, односно не примаат гости. Моделот по кој ќе бидат поддржани веќе е направен и по консултација со коморите и ...

Бектеши: Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите кои не примаат гости

ТВ21

Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите кои не примаат гости, најави Бектеши

Вечер Прес

Бектеши најави грант поддршка за угостителите

Фокус

Бектеши: Грантови за угостителите кои ги затворија своите објекти поради рестрикциите

Нова ТВ

Бектеши: Со грантови ќе ги поддржиме угостителите

Press24

Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите кои не примаат гости, најави Бектеши

Либертас

ММС +инфо Република iPortal Бизнис Вести Опсервер Нетпрес Република

Битиќи за Алсат: Државата ќе покрие дел од загубите на угостителите за овие две недели

Слободен Печат - 07.04.2021

Здравствената состојба е проблематична и треба да се преземат мерки, полициски час од 20 час затворање на угостителски објекти, но им се дава простор за купи носи, рече вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, во емисијата „Економски ...

Битиќи: Ќе покриеме дел од загубите на угостителите од овие две недели

Фокус

Битиќи тврди: Ќе има државна помош за угостителите

Алсат-М

Битиќи најави мерки за затворените угостителски објекти

Р.С.Европа

Бектеши: Угостителите ќе добијат неповратна помош поради рестриктивните мерки

Сител

Битиќи најави нови мерки за угостителските објекти кои се затворени од денеска

ТВ21

Ќе има мерки за затворените угостителски објекти, најави Битиќи

Фактор

Скопје24 Centar Centar Алсат-М Точка Lider 24Инфо Lider

Битиќи најави мерки за поддршка на угостителите

360 степени - 07.04.2021

Угостителски објекти кои вршат достава можат да продолжат истото да го прават и по полицискиот час, со соодветни дозволи за движење, додава Битиќи Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки, ...

Вицепремиерот Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

Канал5

Вицепремиерот Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

Независен

Вицепремиерот Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

24 Вести

Битиќи: Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки

Слободен Печат

Битиќи за НОВА: Владата подготвува нови мерки за операторите опфатени со новите рестрикции

Нова ТВ

Вицепремиерот Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

Вечер Прес

Бриф Либертас Press24 Република iPortal Бизнис Вести Опсервер Кајгана