TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холивудска ѕвезда две години ,,заборавила” да врати скап накит

Канал5 - 14.09.2018

Сара Џесика Паркер пред две години носела позајмен накит и заборавила да го врати. Познатата холивудска актерка пред две години позајмила накит вреден 70 000 долари и заборавила да го врати . Сега бараат да им плати обештетување од 150 000 долари.

Сара Џесика Паркер заврши на суд: Нејзиниот адвокат тврди дека е местенка

Убавина и Здравје - 14.09.2018

Актерката Сара Џесика Паркер , како и голем број други ѕвезди, позајмува гардероба и накит од многубројни дизајнерски куќи за снимањата и појавувањата на црвениот килим, меѓутоа, една од нив одлучи да ја тужи тврдејќи дека актерката не го вратила ...

Сара Џесика Паркер на суд поради накит

Слободен Печат - 14.09.2018

Актерката од „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер, е една од ѕвездите што модните компании ги бараат за да им рекламираат производи. Но, Паркер токму поради еден таков ангажман доби тужба.

Сара Џесика Паркер заврши на суд

Курир - 14.09.2018

Славната актерка Сара Џесика Паркер, како и многу ѕвезди, позајмува гардероба и накит од бројни дизајнерски куќи за разни снимања или појавувања на црвениот тепих, меѓутоа една од нив одлучи да ја тужи тврдејќи дека актерката не го вратила ...

Сара Џесика паркер на суд поради кражба на накит

Радар - 15.09.2018

Познатата холивудска актерка пред две години позајмила накит вреден 70 000 долари и заборавила да го врати . Сега бараат да им плати обештетување од 150 000 долари. Како и повеќето познати ѕвезди , и актерката позната по улогата во ,,Сексот и градот ...

Заради позајмен накит Сара Џесика Паркер заврши на суд

Репортер - 14.09.2018

Славната актерка Сара Џесика Паркер, како и многу ѕвезди, позајмува гардероба и накит од бројни дизајнерски куќи за разни снимања или појавувања на црвениот тепих. Сепак, не е се така идеално, зошто , компанијата Kat Florence реши да ја тужи за ...

Холивудска ѕвезда две години заборавила да врати скап накит- кога ќе ја дознаете неговата цена ќе се онесвестите

Курир - 15.09.2018

Сара Џесика Паркер пред две години носела позајмен накит и заборавила да го врати. Познатата холивудска актерка пред две години позајмила накит вреден 70 000 долари и заборавила да го врати . Сега бараат да им плати обештетување од 150 000 долари.

Холивудска ѕвезда две години заборавила да врати скап накит- кога ќе ја дознаете неговата цена ќе се онесвестите

Скопје24 - 15.09.2018

Сара Џесика Паркер пред две години носела позајмен накит и заборавила да го врати. Познатата холивудска актерка пред две години позајмила накит вреден 70 000 долари и заборавила да го врати. Сега бараат да им плати обештетување од 150 000 долари.

Холивудска ѕвезда две години ,,заборавила” да врати скап накит

МК News - 15.09.2018

Сара Џесика Паркер пред две години носела позајмен накит и заборавила да го врати. Познатата холивудска актерка пред две години позајмила накит вреден 70 000 долари и заборавила да го врати . Сега бараат да им плати обештетување од 150 000 долари.

Сара Џесика Паркер доби тужба за накит кој не го вратила

ЗаЗабава - 15.09.2018

Сара Џесика Паркер пред две години носела позајмен накит и заборавила да го врати. Познатата холивудска актерка пред две години позајмила накит вреден 70 000 долари и заборавила да го врати . Сега бараат да им плати обештетување од 150 000 долари.