TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжи судењето за случајот „Тендери“, одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

МРТ - 13.03.2018

Во скопскиот Кривичен суд продолжи рочиштето за случајот „Тендери“. Поранешната министерка Елизабета Канческа- Милевска и нејзините две колешки од ресорот, велат дека не се чувствуваат виновни.

Канчевска Милевска не чувствува вина за „Тендери“

Независен - 13.03.2018

Го прочитав обвинителниот акт, но како текст и не можам да најдам каде има злоупотреби од мене и од Комисијата. Затоа не чувствувам вина“, рече Елизабета Канеческа-Милевска, поранешната министерка за култура, која е прва од трите обвинети во ...

Обвинетите во „Тендери“ нема да добијат цеде со бомбите, но ќе ги слушаат во судница следниот месец

Канал 77 - 13.03.2018

Аудио материјалите што се доказ во постапката за случајот Тендери ќе бидат преслушани во судница на 13 – април, одлучи Судот на денешното рочиште. Станува збор за пет аудио материјали кои одбраната на првото рочиште побара да и’ бидат доставени на ...

Судењето за „Тендери“ започна, првообвинета Канческа Милевска

Р.С.Европа - 13.03.2018

Судењето за предметот „Тендери“ на СЈО во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска започна денеска во Кривичниот суд. Канческа Милеска се товари за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните работи во ...

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за „Тендери“

Нетпрес - 13.03.2018

Поранешната министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска не се чуствува виновна, исто како и останатите членови на Комисијата за јавни набавки на кои им се суди за случајот „Тендери“, односно за малверзации со изградбата на Музејот на вмро.

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Канал5 - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и ...

Канческа-Милевска: Не можам да најдам злоупотреби во тендерот за Музејот на ВМРО

+инфо - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска-Милевска вели дека го разбира обвинението од СЈО како текст, но не разбира на кој начин постои злоупотреба и тврди дека и таа и останатите две обвинети во предметот „Тендери“ работеле според ...

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Макфакс - 13.03.2018

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано, но не можам никаде да најдам каде има ...

Канческа Милевска не можела да си најде вина во обвинението за неа

Press24 - 13.03.2018

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска седна на обвинителна клупа за случајот Тендери и истакна дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова Цветковска.

Случај Тендери: Канческа Милевска го разбира обвинението, но не и како постои злоупотреба

Канал 77 - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска не се чувствува виновна за кривичното дело што и’ се става на товар во случајот Тендери на СЈО во кој таа е првообвинета. Екс министерката која е обвинета за злоупотреба на службената ...

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за „Тендери“

Точка - 13.03.2018

Поранешната министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска не се чуствува виновна, исто како и останатите членови на Комисијата за јавни набавки на кои им се суди за случајот „Тендери“, односно за малверзации со изградбата на Музејот на ВМРО.

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“...

Н.Македонија - 13.03.2018

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“ Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО.

Канческа-Милевска: Го разбирам обвинението, но не можам никаде да најдам вина

Слободен Печат - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска вели дека го разбира обвинението од СЈО како текст, но не разбира на кој начин постои злоупотреба и тврди дека и таа и останатите две обвинети во предметот „Тендери“ работеле според ...

Канческа Милевска: Го разбирам обвинението, но не можам да си најдам вина

А1 On - 13.03.2018

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано, но не можам никаде да најдам каде има ...

Канческа Милевска не се чувствува виновна во случајот „Тендери“ за Музејот на ВМРО

Мета - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска рече дека не се чувствува виновна за кривичното дело што и се става на товар во случајот „Тендери“ на СЈО во кој таа е првообвинета.

Почна судењето за „Тендери“

Алсат-М - 13.03.2018

Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните работи во Музејот на ВМРО, како дел од ...

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Вечер - 13.03.2018

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети – Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано, но не можам никаде да најдам каде ...

Почна судењето за „Тендери“

ТВ21 - 13.03.2018

Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните работи во Музејот на ВМРО, како дел од ...

Канческа Милевска: Не можам да си најдам вина во обвинениетое

Либертас - 13.03.2018

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано, но не можам никаде да најдам каде има ...

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Стандард - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и ...

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Sky - 13.03.2018

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети – Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано, но не можам никаде да најдам каде ...

Канческа- Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“: Ќе докажам дека нема никаква злоупотреба

Курир - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и ...

Канческа-Милевска: Го разбирам обвинението, но не гледам злоупотреба

Фокус - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, се изјасни дека не се чувствува виновна на денешното рочиште во Кривичниот суд по предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство.

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

еМагазин - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и ...

Почна судењето за „Тендери“

Правдико - 13.03.2018

Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните работи во Музејот на ВМРО, како дел од ...

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

24 Вести - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и ...

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Алсат-М - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и ...

Канческа – Милевска не признава вина во „Тендер“

Бриф - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и ...

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Локално - 13.03.2018

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и ...