TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рашфорд: Светот не го видел најдоброто од Манчестер Јунајтед

МакФудбал - 01.03.2024

Маркус Рашфорд е меѓу најкритикуваните фудбалери од навивачите на Манчестер Јунајтед за настапите оваа сезона. Напаѓачот го прифаќа ова, но не се согласува со сѐ што му се префрла. Со текот на годините, во улогата на тинејџер на „црвените ѓаволи“, ...

Има поставено цел: Руни откри кои клубови сака да ги води во својата кариера

Дерби - 29.02.2024

Вејн Руни по завршувањето на играчката кариера остана во фудбалот и тоа како менаџер, позиција на која досега се испроба во Дерби Каунти, Ди-Си Јунајтед од МЛС лигата и Бирмингем Сити. Последното искуство во клубот од Чемпионшип лигата не беше ...

„Не ми е гајле за минатото на Гринвуд, тој ни е потребен“

Екипа - 29.02.2024

Претседателот на шпанската лига Хавиер Тебас, се надева дека Мејсон Гринвуд ќе продолжи да игра во Ла Лига и во иднина. Оваа сезона напаѓачот од Манчестер Јунајтед, се пресели во Гетафе, откако англискиот тим се реши да не смета на него поради ...

Рашфорд: Светот сè уште не го видел најдоброто од овој Манчестер Јунајтед

Во Центар - 29.02.2024

– Манчестер Јунајтед оваа сезона игра променливо, исто како и Маркус Рашфорд. Англискиот репрезентативец не го покажува квалитетот што го поседува оваа сезона, а тоа главно се должи на лошиот однос кој го има со Ерик тен Хаг.

Руни: Сон ми е да бидам менаџер на Манчестер јунајтед или на Евертон

Спортманија - 29.02.2024

Легендата на Манчестер јунајтед и англискиот фудбал, Вејн Руни, не се откажал од желбата да биде менаџер на клуб од Премиер лигата, а први на листата на желби му се Евертон и Манчестер јунајтед.

Руни очекува многу повеќе од поранешниот соиграч: Сите сакаме да видиме една работа од него

Дерби - 29.02.2024

Маркус Рашфорд беше во страшната форма по Светското првенство и беше клучен играч на Манчестер Јунајтед во вториот дел од минатата сезона, но Англичанецот сега не е ниту бледа сенка на тој играч.

Руни: Мечтаам да бидам менаџер на Манчестер Јунајтед

МакФудбал - 29.02.2024

Легендата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, не се откажува од сонот да биде менаџер на клуб од Премиер – лигата. Тој сподели и за кои тимови се надева дека ќе работи. Тоа се Евертон и Манчестер Јунајтед за кои и настапуваше.

Гринвуд не планира да се врати во Јунајтед и покрај изјавата на новиот газда, причината е многу проста

Дерби - 28.02.2024

Мејсон Гринвуд доби сериозни обвиненија за нанесување тешки телесни повреди на својата партнерка и поради тоа сериозно беше доведена во прашање неговата кариера, но откако сите обвиненија беа повлечени, Англичанецот доби нова фудбалска шанса надвор ...

Неколку европски гиганти го сакаат Гринвуд

Спортски - 28.02.2024

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за Мејсон Гринвуд кој оваа сезона игра на позајмица во Гетафе. Гринвуд нема иднина во Манчестер Јунајтед, но оваа сезона игра одлично во Гетафе и го привлече вниманието на многу клубови.

Кога Рој Кин ќе го тепал малиот Руни

Оff.net - 28.02.2024

Во еден сјаен подкаст Stick to Football (Држи се до фудбал), домаќини се Гери Невил, Џејми Карагер, Рој Кин, Џил Скот и понекогаш Јан Рајт. Последен гостин им бил Вејн Руни кој раскажал разни анегдоти од кариерата.

Никој не знае дали Гринвуд ќе се врати во Јунајтед

Спортклуб - 28.02.2024

Новите сопственици на Манчестер Јунајтед, Сер Џим Ретклиф и Сер Дејв Брејлсфорд, на крајот на сезоната ќе донесат одлука дали фудбалерот, Мејсон Гринвуд, ќе остане во тимот. Сепак, весникот „Атлетик“ додава, дека е многу поверојатно Гринвуд да биде ...

Руни очекува многу повеќе од поранешниот соиграч: Сите сакаме да видиме една работа од него

Точка - 29.02.2024

Маркус Рашфорд беше во страшната форма по Светското првенство и беше клучен играч на Манчестер Јунајтед во вториот дел од минатата сезона, но Англичанецот сега не е ниту бледа сенка на тој играч.

Руни: Мојот сон е да бидам тренер на Манчестер јунајтед

Слободен Печат - 29.02.2024

Легендата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни не се откажува од сонот да биде менаџер на клуб од Премиер лигата. Тој сподели и за кои тимови се надева дека ќе работи – Евертон и Манчестер јунајтед.

Рашфорд: Светот сè уште не го видел најдоброто од овој Манчестер Јунајтед

MakPress - 01.03.2024

Манчестер Јунајтед оваа сезона игра променливо, исто како и Маркус Рашфорд. Англискиот репрезентативец не го покажува квалитетот што го поседува оваа сезона, а тоа главно се должи на лошиот однос кој го има со Ерик тен Хаг.