TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најбараниот летен фустан сокрива се’ што ќе посакате: Светот полудел кога го облекла Меган Маркл!

Убавина и Здравје - 11.07.2019

Меѓу другото, кројот е идеален за покривање на вишокот по породувањето Вчера, на хуманитарниот кралски натпревар во поло во Лондон, се собрале омилените членови од британското кралско семејство, војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл со сопрузите и ...

Претставник на Вимблдон: Меган Маркл е вистински кошмар

Макфакс - 11.07.2019

Еден официјален претставник на Вимблдон ја нарече Меган Маркл „кошмар” поради нејзиното однесување кога неодамна го следеше тенискиот меч на нејзината пријателка Серена Вилијамс. Војвотката од Сасекс присуствуваше на натпреварот на 4 јули, а сега се ...

Научете ја како да го држи бебето: Меган остро критикувана за мајчинството ФОТО

+инфо - 11.07.2019

„Меган треба да научи како да го држи своето дете. Можеби треба дадилката да го направи тоа!“, се само некои од коментарите. Веднаш по славењето на приватната крштевка на нејзиното прво дете, Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, војвотката направи ...

Мајките ја нападнаа Меган Маркл дека не знае да го носи сопственото бебе

Вистина.мк - 11.07.2019

Меган Маркл и принцот Хари неодамнаа станаа родители на синот Арчи. Деновите, Меган ги поминува со синот, а сега во јавност се појавија папарацо фотографии. Војвотката од Сасекс, се појави со бебето на „King Power Royal Charity” Меган се појави во ...

Мајките ја нападнаа Меган: „Не знаеш да го држиш сопственото бебе“

Fashionel - 11.07.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл за прв пат се појави на јавен настан со нејзиниот син Арчи, во друштво на Кејт Мидлтон и нејзините три деца. Двете војвотки ги гледаа принцот Хари и Вилијам на хуманитарниот поло натпревар, но мајките забележаа ...

Меган му го скршила срцето, Томас сакал да дојде на крштевката на внукот Арчи

Репортер - 11.07.2019

Таткото на војвотката Меган Маркл, Томас, за медиумите изјавил дека бил погоден од односот на неговата ќерка и тоа што не бил поканет на крштевката на неговиот внук принцот Арчи, пишува „Дејли Мејл“.

ПОВТОРНО КРИТИКИ: Научете ја Меган како се држи дете! (ФОТО)

Слободен Печат - 11.07.2019

Меган на мета на дрски коментари Откако јавно беше искритикувана за нејзината желба за приватност додека е на Вимблдон, овојпат јавноста има нешто да каже и за начинот на кој таа го држи Арчи.

ВОДИТЕЛ ЈА „ПОДБРА“ ВОЈВОТКАТА: Меган, врати се во Америка!

Слободен Печат - 11.07.2019

Пирс никогаш не криел дека има проблем со однесувањето на Меган, а во неколку наврати ја „советувал“ да се врати во Америка. Британскиот водител Пирс Морган е познат по тоа што нема влакна на јазикот.

„Не знае да си го држи бебето“ – Меган Маркл критикувана на првото излегување со Арчи (фото)

Црнобело - 11.07.2019

На првото излегување со новороденото синче, Меган Маркл беше искритикувана дека не знае да си го носи сопственото бебе, бидејќи личи дека во секој момент може да ѝ падне. Меган Маркл за првпат се појави во јавност со синчето Арчи, во лежерно ...

(ФОТО) КАКО СИОТ НОРМАЛЕН СВЕТ: Меган го прошетала Арчи, а Кејт децата ги хранела со сендвичи – Во вакво издание сеуште ...

Екран - 11.07.2019

Двете кралски снаи уживале во пикникот со децата… Двете јатрви, војвотките Кејт и Меган вчера со децата минале ден во природа. Војвотката од Сасекс првпат во јавност го извела двомесечниот син Арчи, на хуманитарен натпревар во поло.

Како Кејт Мидлтон одржува добра форма?

Локално - 10.07.2019

Војвотката на Кембриџ, Кетрин е јавна личност која е важно да изгледа што е можно подобро. Како жената на принцот Вилијам и мајка на три деца ја одржува својата одлична форма и сјајна кожа? Одговорот е малку веројатно да изненади некој – со здрава ...

(ФОТО) Кралските јатрви Меган и Кејт со децата на поло: Чиј сопруг е подобар?

Женски магазин - 10.07.2019

Меган Маркл и Кејт Мидлтон, изминативе денови беа редовни гостинки на централниот терен на Вимбелдон, но денеска семејните обврски не им го дозволија тоа задоволство. Имено двете кралските јатрви мораа да ги подржат своите сопрузи, Хари и Вилијам ...

Меган со едно барање оставила 40 гости од ВИП ложата на Вимблдон надвор

+инфо - 10.07.2019

Безбедносната служба забранила фотографирање на војвотката и поради нејзината „приватност“ жртвувала околу 40 седишта во ВИП зоната, што очекувано предизвикало вистински метеж. Присуството на војвотката Меган Маркл на тенискиот меч помеѓу Серена ...

Принцот Вилијам со кисела, а Кејт Мидлтон со лажна насмевка на крштевката на Арчи

Репортер - 10.07.2019

Принцот Вилијам е со кисела насмевка на семејната фотографија на кралското семејство направена на крштевката на синот на принцот Хари и војвотката Меган Маркл, принцот Арчи, пишуваат британските таблоиди.

Дрската Меган не сака никој до себе: За ова нејзино барање при посетата на Вимблдон ја осудува целиот свет (ФОТО)

Курир - 10.07.2019

Присуството на војвотката Меган Маркл на тенискиот дуел меѓу Серена Вилијамс и Јулија Георгес на Вимблдон, за нејзините обожаватели и светските медиуми, значеше вистински спектакл. Но, за останатите ВИП гости не беше некое воодушевување.

Рецептот за сјајна коса на Кејт Мидлтон: Направете си го дома сами

Женски магазин - 10.07.2019

Сјајна коса полна со волумен е она по што е позната Кејт Мидлтон. Многумина мислат дека војвотката од Кембриџ дава огромна сума на пари за да ја одржува виталноста на својата коса на која многумина ѝ завидуваат. Но, не е воопшто така.

Меган Маркл во трислоен фустан од DIOR за крштевката на синчето Арчи

МакМода - 10.07.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, беше слика на елеганција, на 6-ти јули, облечена во фустан од Диор, на крштевката на нејзиниот син Арчи. Новата мајка, заедно со нејзиниот сопруг, принцот Хари, и сите членови на семејството, се насмевнаа за ...

Научи како треба да го држиш бебето - мајките и испратија порака на Меган Маркал

Сител - 11.07.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл првпат се појави на јавен настан со нејзиниот син Арчи, во друштво на Кејт Мидлтон и нејзините три деца. Двете војвотки ги гледаа принцот Хари и Вилијам на хуманитарниот поло натпревар, но мајките забележаа нешто и ...

Доста цимолиш Меган, врати се во Америка: Жестоки напади врз Маркл

Женски магазин - 09.07.2019

Контраверзниот британски водител Пирс Морган упати лута порака до Меган Маркл, откако прочита дека нејзиниот тим им забранил на луѓето да ја сликаат на Вимболдон минатата недела. Меган со две блиски пријателки седела на најдобрите места резервирани ...

Организаторите на Вимблдон: „Тоа беше кошмар за нас“ - Меган забрани да се фотографира, а остави и 40 гости во ходник

Press24 - 10.07.2019

Присуството на војвотката Меган Маркл на тенискиот меч помеѓу Серена Вилијамс и Јулија Георгес на Вимблдон, за нејзините обожаватели и светските медиуми, значеше вистински спектакл, но, останатите ВИП гости и не биле премногу воодушевени.

(ФОТО) Меган Маркл се однесува како „кралица“: Во кралската ложа на Вимблдон не смеело да се снима ниту пак да седи ...

Екран - 10.07.2019

Меган седела во празниот дел од ВИП ложата со две пријателки, а зад нив седеле членовите на обезбедувањето и нејзината ПР агентка… Присуството на војвотката Меган Маркл на тенискиот дуел меѓу Серена Вилијамс и Јулија Георгес на Вимблдон, за ...

Дрската Меган не сака никој до себе: За ова нејзино барање при посетата на Вимблдон ја осудува целиот свет

Убавина и Здравје - 10.07.2019

Присуството на војвотката Меган Маркл на тенискиот дуел меѓу Серена Вилијамс и Јулија Георгес на Вимблдон, за нејзините обожаватели и светските медиуми, значеше вистински спектакл. Но, за останатите ВИП гости не беше некое воодушевување.