TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Во Скопје ќе се делат медали, а во Подгорица билети за полуфинале

24 Ракомет - 10.08.2022

Денеска е последниот ден на Светското првенство во Скопје за кадетки и завесата ќе биде спуштена со четири натпревари. Јужна Кореја и Данска ќе се борат за златото, додека во битката за бронза ќе се сретнат Унгарија и Холандија.

Младите македонски ракометарки веќе обезбедија 1/2-финале на ЕХФ шампионатот во Рига

Сител

Нов триумф: Ракометните кадети го демолираа Косово

Екипа

Македонските кадети со втора убедлива победа до полуфинале на ЕХФ шампионатот во Рига

Дерби

Косово недораснат ривал, Македонија со нова убедлива победа на ЕХФ шампионатот

Gol.mk

Нов ден, нова убедлива партија: Кадетите го победија Косово со 23 гола разлика!

SportMedia

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со истите 16 од претходниот дуел ќе брка пласман во полуфиналето

24 Ракомет

24 Ракомет SportMedia Дерби SportMedia SportMedia

Се повреди Димитар Узунчев, Македонија без десен бек до крајот на ЕХФ шампионатот!

24 Ракомет - 09.08.2022

Машката кадетска репрезентација на Македонија ќе биде без единствениот десен бек Димитар Узунчев до крајот на настапот на ЕХФ шампионатот во Летонија. Узунчев на вчерашниот дуел со Турција доби силен удар во мускулот, па иако на прв поглед изгледаше ...

Македонските кадети го прегазија Косово, победа од 23 разлика

МКД

Младите ракометари го прегазија Косово на ЕХФ шампионатот

Слободен Печат

Македонија е екстра класа за Косово, победа со 23 гола разлика

Фактор

Македонските надежи го прегазија Косово на ЕХФ-шампионатот

Sport 1

Македонија си поигруваше со Косово, веќе е во полуфинале на ЕХФ шампионатот!

24 Ракомет

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Косово (ЛИНК)

24 Ракомет

Н.Македонија Слободен Печат Gol.mk 24 Ракомет 24 Ракомет 24 Ракомет 24 Ракомет

ЕХФ шампионат: Летонија ја доби драмата со Турција, Луксембург е можен ривал на Македонија

24 Ракомет - 09.08.2022

Денес на ЕХФ шампионатот за кадети, кој се одржува во Летонија, се одигра 2. коло од групната фаза. Репрезентацијата на Македонија ја оствари втората победа, откако во дуелот против Косово славеше убедлива победа, со резултат 39:16 (21:11), во ...

Втора победа за македонските кадети на ЕХФ-шампионатот во Летонија

MakPress

Македонија со убедлива победа над Турција го стартуваше ЕХФ-шампионатот

Екипа

Со два меча во 16 часа, кадетите го отвораат ЕХФ-шампионатот со голема награда!

Sport 1

Македонските надежи моќно го отворија ЕХФ-шампионатот во Летонија

Sport 1

ЕХФ шампионат: Швајцарија и Летонија доминантни, Израел веќе е во полуфинале

24 Ракомет

Финишот на денот резервиран за Македонија, јуниорите приредија шоу против Турција

Спортманија

Курир Опсервер Нетпрес Sport M Во Центар