TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мафијашите открија шести прст

Оff.net - 29.11.2023

Во бизарен спој на криминални умови и вештачка интелигенција , криминалците сфатија дека додавање силиконски прст на својата рака кој нема никаква функционалност освен изгледа како грешка, ќе направи секоја снимка од надзорни камери да личи како да ...

СОЗДАДЕНА ОД ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, ПЕЕ И МУЗИЦИРА: Ана Индијана ја објави својата прва музичка нумера

Пари - 29.11.2023

Текстописец од вештачка интелигенција по име Ана Индијана неодамна ја објави својата прва песна, а Интернетот има многу да каже за неа. Повеќето ја отфрлија вештачката интелигенција како неуспех, сметајќи го нејзиниот неуспех како знак дека ризиците ...

Оваа девојка не постои, но штотуку ја објави својата прва песна

4NEWS - 29.11.2023

Многу песни брзо стануваат хитови по реакциите на социјалните мрежи, но сигурни сме дека тоа нема да биде случај со една одредена девојка. Девојка со вештачка интелигенција по име Ана Индијана ја објави својата прва песна и не си поминала баш убаво.

Во ерата на вештачката интелигенција, љубителите на музиката сè уште веруваат во човечката креативност

Точка - 28.11.2023

Истражувањата покажаа дека љубителите на музиката ја ценат автентичноста – речиси осум од 10 фанови, или 79 отсто од нив, веруваат дека човечката креативност е важна за создавање музика. Љубителите на музиката веруваат дека дури и во ерата на ...

[ВИДЕО] Девојка која не ни постои, ја објави својата прва песна: Луѓето се бесни

Точка - 28.11.2023

АИ „пејачката“ Ана Индијана ја лансираше својата прва песна. Имено, и Ана и нејзината музика се целосно производ на вештачката интелигенција, која и понатаму предизвикува загриженост во креативните индустрии.

ВИДЕО | Музичарка создадена со помош на вештачка интелигенција ја промовираше својата прва песна

Слободен Печат - 28.11.2023

Пејачката Ана Индијана која е создадена со вештачка интелигенција, ја промовираше својата прва песна и предизвика бурни реакции кај корисниците на социјалните медиуми. Музичкарката Ана Индијана неодамна се појави на социјалната мрежа Икс.

Девојката која не постои, ја објави својата прва песна

Бриф - 28.11.2023

Виртуелниот ентитет Ана Индијана на својот простор на социјалната мрежа „X“ ја објави својата прва песна. Видеото трае 3,5 минути. Инаку, иницијалите на оваа „девојка“ – АИ, го означуваат нејзиното потекло: и Ана и нејзината музика се целосно ...

Наскоро ќе објавиме руска стратегија – Владимир Путин го предупреди Запад: не смеете да имате монопол на вештачката ...

Пулс24 - 28.11.2023

Претседателот на Русија, Владимир Путин, во петокот предупреди дека не смее да му се дозволи на Запад да развие монопол на вештачката интелигенција (ВИ), најавувајќи дека наскоро ќе биде објавена поамбициозна руска стратегија на ова поле.

Секоја осма компанија во Германија користи вештачка интелигенција

Мета - 28.11.2023

Во Германија, една од осум компании користи вештачка интелигенција (ВИ), покажа истражувањето објавено вчера од Федералниот завод за статистика, пренесе германската новинска агенција ДПА. Дали користите вештачка интелигенција? Вакво писмено прашање ...

Вештачката интелигенција – застрашувачки корисна, но и опасна алатка во човечките раце

Мета - 28.11.2023

Се чини оти нема крај на разговорите за вештачката интелигенција (ВИ), во медиумите, на социјалните мрежи, во науката, во бизнис светот, во секојдневието. Затоа и не е изненадување што речникот Колинс оваа година ја додели титулата „збор на ...

18 од највлијателните земји во светот постигнаа необврзувачки договор за вештачка интелигенција

Независен - 27.11.2023

Новиот необврзувачки меѓународен договор претставува заеднички напор за обликување на одговорниот развој и примена на технологиите за вештачка интелигенција во светот. Соединетите Држави, Велика Британија и повеќе од десетина други нации се ...

Вештачката интелигенција – застрашувачки корисна, но и опасна алатка во човечките раце

Frontline - 28.11.2023

Дознајте како всушност функционира технологијата зад вештачката интелигенција, како влијае на нашите животи, кои се нејзините позитивни и негативни страни и што може да очекуваме од неа во иднина Се чини оти нема крај на разговорите за вештачката ...

📽 СИМПАТИЧНА Е И ПЕЕ УБАВО, КАКО ЗА ДЕВОЈКА ШТО НЕ ПОСТОИ… Поглeднете ја и послушајте ја Ана Индијана, производ на ...

+инфо - 28.11.2023

Виртуелниот ентитет Ана Индијана на својот простор на социјалната мрежа „X“ ја објави својата прва песна. Видеото трае 3,5 минути. Ана Индијана е девојка што не постои. Нејзините иницијали, АИ, го означуваат нејзиното потекло – и таа и нејзината ...

Девојката која не постои, ја објави својата прва песна

Канал5 - 28.11.2023

Виртуелниот ентитет Ана Индијана на својот простор на социјалната мрежа „X“ ја објави својата прва песна. Видеото трае 3,5 минути. Инаку, иницијалите на оваа „девојка“ - АИ, го означуваат нејзиното потекло: и Ана и нејзината музика се целосно ...

📽 ПРВАТА АИ-ПЕJАЧКА ОБЈАВИ АИ-ПЕСНА Сè е вештачко и звучи токму така

+инфо - 28.11.2023

„Убава демонстрација за тоа како би звучела музиката доколку се отстранат сета креативност и страст. Сигурен сум дека мојата микробранова печка ќе ужива да го слуша ова“, коментира еден профил на Х.

Оваа девојка не постои, но штотуку ја објави својата прва песна (ВИДЕО)

Кумановски м. - 29.11.2023

Многу песни брзо стануваат хитови по реакциите на социјалните мрежи, но сигурни сме дека тоа нема да биде случај со една одредена девојка. Девојка со вештачка интелигенција по име Ана Индијана ја објави својата прва песна и не си поминала баш убаво, ...