TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четврток во џинс и кошула со панделка

Fashionel - 24.09.2020

Добро утро. Ден пред викенд, времето почна да се разведрува, доволно за и расположението да почне да се поправа, доколку сте од оние на кои облачноста им влијае. Нашата денешна предлог-комбинација е составена од фармерки и транспарентна кошула во ...

Какви тонови ќе преовладуваат оваа есен?

Кафе пауза - 23.09.2020

Есента би можела да биде најнежната сезона досега. Сега ќе се носат пастелни и неутрални тонови кои можат да ја осветлат нашата претстојна сива боја. Еден од трендовите што полека доаѓа, а кој може да ја „загрее“ нашата есен, се пастелните и нежните ...

Среда во мини здолниште со висок струк + ролка + палто

Fashionel - 23.09.2020

Добро утро. Дождов утринава уште еднаш нè потсети на тоа дека есента пристигна. Со оглед на тоа дека утрата се навистина студени, ние за денес имаме слоевита предлог-комбинација. Мини здолниште со висок струк и ремен во зелена нијанса е во ...

Кои модни парчиња морате да ги имате оваа есен

Н.Македонија - 23.09.2020

Судејќи според модните трендови за претстојната сезона, оваа есен ќе биде можно сѐ, освен стилската монотонија. Нудиме неколку препораки за тоа што би морале да имате во својот плакар доколку сакате да бидете во чекор со модата.