TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Про-руските власти прогласија победа на референдумот за присоединување со Русија во четири региони на Украина

Радио МОФ - 28.09.2022

Официјални лица во четири региони на Украина под окупација на Москва денеска прогласија победа на нелегалниот референдум за присоединување кон Русија, јавува Радио Слободна Европа . Русија организираше референдум во четири окупирани региони, кои ...

Москва ги прогласи за успешни референдумите во Украина, ЕУ не ги признава резултатите

360 степени

Киев ги критикува резултатите од „измисленото“ гласање во областите окупирани од Русија како „неважни и безвредни“

Р.С.Европа

Путин ќе ја објави анексијата на четирите региони во говорот во рускиот парламент

Канал5

Русија прогласи победа на референдумите во окупираните украински региони, за анексија биле и до 99% гласачи

Сакам да кажам

И Херсон и Запорожје ќе побараат од Путин прием во Русија

Кумановски м.

Заврши референдумското изјаснување, во Донбас се бројат гласовите

Телма

Р.С.Европа Канал5 Нетпрес Р.С.Европа МКД 24 Вести Фактор 360 степени

Три окупирани региони гласаа за присоединување кон Русија, тврдат проруските власти

Слободен Печат - 28.09.2022

Проруските власти во три украински региони прогласија победа на илегалниот референдум за присоединување со Русија. Москва организираше референдум во четири окупирани региони, што Украина, Западот и ОН не ги признаваат бидејќи не се во согласност со ...

Четири региони гласаа за приклучување кон Русија: Што е следно?

Нетпрес

Резултати од референдумот: 99%, 98%, 93%, 87%

Скопје1

Проруските власти во три региони во Украина прогласија победа на референдумот за спојување со Русија

МКД

Гласачките места за таканаречените референдуми во Украина се затворени

Р.С.Европа

Гласачите во Запорожје со големо мнозинство ја поддржале анексијата, тврдат проруски официјални лица

Р.С.Европа

Први резултати – повеќе од 96 отсто се „За“ приклучување кон Русија?!

4NEWS

Локално Канал5 А1 On Антропол 24Инфо Опсервер А1 On Сител

Резултати од референдумот во Украина: 99%, 98%, 93%, 87%

Gostivarpress.mk - 28.09.2022

Заврши гласањето на референдумите во ДНР, ЛНР, Запорожје и Херсон. Речиси 100 отсто од гласачите гласаа за приклучување кон Русија во Народните републики Луганск и Доњецк на референдумот, како што рече претседателката на ЦИК, Елена Кравченко, по ...

Мнозинство од Украинците на референдумот гласале за приклучување кон Русија

360 степени

Проруските власти во Украина тврдат дека големо мнозинство од граѓаните гласале за приклучување кон Русија

А1 On

Властите во проруските региони во Украина ги објавија првите резултати од гласањето за отцепување

Слободен Печат

Први резултати од референдумот во Украина: Над 96% се за приклучување кон Русија

Кајгана

Последен ден од референдумот во Донбас

Кумановски м.

Денеска завршуваат референдумите во Украина

Скопје1

Скопје1 Локално Република Канал5 Во Центар Zoom Опсервер ТВ21