TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инспекциски контроли во Дрекслмаер по смртта на нивна работничка

24 Вести - 23.06.2015

По смртта на вработената во германската компанија во Дрекселмаер направена е инспекциска контрола за работните услови, изјави за 24 вести министерот за привлекување странски инвестиции Веле Самак.

Дрекслермаер сo соопштение околу смртта на вработената

Кајгана - 23.06.2015

Фабриката Дрекслермаер во Кавадарци излезе со соопштение во врска со смртта на една вработена, која почина пред една недела на работното место, при што се наведува дека причина за смртта бил мозочен удар.

Инспекциски контроли во Дрекслмаер по смртта на нивна работничка

+инфо - 23.06.2015

По смртта на вработената во германската компанија во Дрекселмаер направена е инспекциска контрола за работните услови, изјави за 24 Вести министерот за привлекување странски инвестиции Веле Самак.

Инспекциски контроли во Дрекслмаер по смртта на нивна работничка

Либертас - 23.06.2015

По смртта на вработената во германската компанија во Дрекселмаер направена е инспекциска контрола за работните услови, изјави за 24 Вести министерот за привлекување странски инвестиции Веле Самак.

Дрекслмајер сo соопштение за смртта на вработената

Точка - 23.06.2015

Фабриката Дрекслмајер во Кавадарци во вторникот изезе со соопштение во врска со срмтта на една вработена, која почина пред една недела на работното место, при што се наведува дека причина за смртта бил мозочен удар.

Дрекслмајер -Кавадарци: Ова е прв случај да изгубиме вработен на овој начин

Репортер - 23.06.2015

„Здравјето и доброто на вработените имаат најголем приоритет во Групацијата Дрекслмајер„ се вели во соопштението на фирмата по загинувањето на работникот во фабриката во Кавадарци. „Токму затоа во секоја наша фабрика во светот се воведени и се ...

СМРТ ВО ДРЕКСЛМАЈЕР: Во Владата кабаетлии, од фирмата тврдат дека се грижат за вработените!

Фактор - 24.06.2015

Веста за смртта на Верче Стојчевска , вработена во Дрекслмајер и натаму предизвикувапредизвика бурни реакции во јавноста. Информацијата за случајот ја обелоденија од невладината организација Цивил Медиа, од каде излегоа со извештај во кој беа ...

Дрекслмајер сo соопштение за смртта на вработената

А1 On - 23.06.2015

Фабриката Дрекслмајер во Кавадарци изезе со соопштение во врска со смртта на една вработена, која почина пред една недела на работното место, при што се наведува дека причина за смртта бил мозочен удар.

Владата е благонаклонета кон странските инвеститори на штета на работниците

Либертас - 24.06.2015

Веста за смртта на Верче Стојчевска, вработена во Дрекслмајер и натаму предизвикува бурни реакции во јавноста. Откако за настанот имаше објави на социјалните мрежи и од Движењето за социјална правда Ленка, информацијата стигна и во медиумите, па ...

Дрекслмајер: Здравјето и доброто на вработените имаат најголем приоритет, ова е прв случај да изгубиме вработен на ...

МКД - 23.06.2015

Откако вработената во кавадаречката фабрика Дрекслмајер, Верче Стојчевска, почина од мозочен удар, а медиумите и невладините организации побараа одговори за нејзината смрт и условите на работното место, денеска соопштение стигна од раководството на ...

„Дрекслмајер“: Здравјето на нашите вработени е најголем приоритет

еМагазин - 24.06.2015

Здравјето и доброто на вработените имаат најголем приоритет во Групацијата Дрекслмајер. Токму затоа во секоја наша фабрика во светот се воведени и се применуваат највисоки стандарди за заштита и безбедност при работа, соопшти компанијата.

Дрекслмајер: Жалиме за загубата на нашата вработена

+инфо - 24.06.2015

Групацијата Дрекслмајер изрази жалење за смртта на нивната вработена минатата недела, изразувајќи сочувство на семејството и порача дека на жената откако загубила свест, помош и пружил медицински персонал од компанијата, а веднаш била повикана и ...

Дрекслмајер сo соопштение за смртта на вработената

Press24 - 24.06.2015

Фабриката Дрекслмајер во Кавадарци во вторникот изезе со соопштение во врска со срмтта на една вработена, која почина пред една недела на работното место, при што се наведува дека причина за смртта бил мозочен удар.