TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кремљ: Нема руска нафта и гас за земјите кои поддржуваат ограничувања на цените

Макфакс - 24.11.2022

Русија соопшти дека е малку веројатно да продава гас и нафта на земјите кои го поддржуваат воведувањето ценовни ограничувања на руските енергетски производи. Кремљ на тој начин сигнализираше дека планира да возврати на земјите кои сакаат да воведат ...

Русија објави на кои земји повеќе нема да им дистрибуира нафта

Вечер Прес

Русија нема да испорачува нафта и гас на земјите кои го поддржуваат ограничувањето на цените

Нетпрес

Земјите од Г7 сакаат да ја ограничат цената на руската нафта

А1 On

ЕУ и Г7 го договараат лимитот за цените на руската нафта

Нетпрес

САД и Г7 ја ограничуваат руската сурова нафта на 60 долари за барел

Пари

Г7 за ограничување на цената на руската нафта од 65 на 70 долари за барел

Кумановски м.

Вечер Прес Макфакс Точка Press24

Од утре поевтини горива, ова се новите цени

Алсат-М - 24.11.2022

Цената на горивата од полноќ повторно се намалува. Дизелот и 95-ката се намалуваат за три, а цената на 98-цата ќе биде пониска за денар и половина. Според Регулаторната комисија за енергетика, новите цени од утре ќе бидат 90 денари за еден литар ...

Цените на нафтата растат откако Саудиска Арабија го негираше извештајот за преговори со ОПЕК + за зголемување на производството

Во Центар

Цените на нафтата паѓаат бидејќи ОПЕК + размислува за зголемување на производството

Пари