TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајка во Скопје: Повреден возач, пренесен во болница

Press24 - 14.11.2019

Во текот на вчерашниот ден едно лице било повредено во сообраќајка во Скопје, па било пренесено во Градската болница. Вчера во 11.43 часот на улица„Филип Втори“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „БМВ“, со скопски ...

Повреден возач на „БМВ“

Слободен Печат - 14.11.2019

Незгодата се случила на улицата „Филип Втори“ во Скопје. На улицата „Филип Втори“ вчера околу 12 часот во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „БМВ“ управувано од Н.Ч.(37) од скопското село Рашче и возило „фиат добло“ управувано од ...

Прилепчанец загина во тешка сообраќајна несреќа

Опсервер - 14.11.2019

На 12.11.2019 во 16.40 часот на регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, околу еден километар после с.Ропотово, патничко моторно возило „опел астра“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(66) од Прилеп, излетало од патот.

Тешка сообраќајка во Центар, возач пренесен во болница

Курир - 14.11.2019

Возач е повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 12 часот се случила на улицата „Филип Втори“ во Скопје. Во несреќата учествувале „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.Ч.

Несреќа на автопатот Тетово-Гостивар

Gostivarpress.mk - 13.11.2019

Ноќеска, околу 3 часот и 15 минути после полноќ, кај наплатната станица Тетово, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила: „мерцедес“ со швајцарски регистарски ознаки што го управувал 33-годишниот Б.Б.

Тешка сообраќајка во Центар, возач пренесен во болница

Нетпрес - 14.11.2019

Возач е повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 12 часот се случила на улицата „Филип Втори“ во Скопје. Во несреќата учествувале „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.Ч.

„БМВ“ и „Добло“ се судриле вчера во Центар, возач завршил во Градска

Скопје инфо - 14.11.2019

Вчера претпладне на ул.„Филип Втори“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Ч. (37) од с. Рашче, скопско, и патничко возило „фиат добло“, со скопски регистарски ознаки, ...

Тешка сообраќајка во Скопје, возачот пренесен во болница

МКД - 14.11.2019

Сообраќајна незгода меѓу две патнички возила се случила вчера во 11:43 часот на ул.„Филип Втори“. Незгодата се случила меѓу патничко возило „БМВ“, со скопски таблички управувано од Н.Ч.(37) од селото Рашче и патничко возило „фиат добло“, со скопски ...